Konto Idealnie Oszczędzające Idea Banku na 1,2%

Idea Bank

W ofercie Idea Banku pojawiło się Konto Idealnie Oszczędzające, które w promocji na nowe środki daje zarobić 1,2 proc. w skali roku. To całkiem atrakcyjna stawka, bo tylko cztery instytucje oferują lepszą. W dodatku nie jest ona obwarowana limitami kwotowymi i nie wymaga otwierania ROR-u.

Przechodzący restrukturyzację i przebudowujący swój portfel produktów Idea Bank wprowadził do oferty nowy rachunek oszczędnościowy. Chodzi o Konto Idealnie Oszczędzające. Z kilku powodów jego otwarcie może być dobrym posunięciem.

Konto Idealnie Oszczędzające z darmowymi przelewami i bez limitu kwotowego

Przede wszystkim nowe konto oszczędnościowe Idea Banku wyróżnia się oprocentowaniem. To w trwającej do 10 grudnia promocji na nowe środki wynosi 1,2 proc. w skali roku.

Konto Idealnie Oszczędzające w Idea Banku 1,2%

W zestawieniu z inflacją, która wg GUS-u oscyluje wokół 3 proc., to niewiele. Jednak z drugiej strony jest to zdecydowanie więcej niż średnia rynkowa, która wg NBP wynosi 0,05 proc. (dane z września).

To sprawia, że Konto Idealnie Oszczędzające z miejsca znalazło się w rynkowym top5. Tylko w czterech instytucjach znajdziemy wyższe odsetki. Z tym że oferty konkurencji obwarowane są ograniczeniami i limitami, czyli np. są zarezerwowane tylko dla nowych klientów i dla małych kwot (10-20 tys. zł).

Czytaj: przymusowa restrukturyzacja Idea Banku przez Bank Pekao.

Tu dochodzimy do kolejnych zalet nowego konta oszczędnościowego Idea Banku:

lokata Idea Banku
  • brak limitu wkładu pieniężnego objętego podwyższonym oprocentowaniem (oczywiście ze względów bezpieczeństwa warto nie przekraczać progu ochrony depozytów przez BFG),
  • nielimitowana liczba przelewów w miesiącu – dotyczy to zarówno transferów wewnętrznych (na swój ROR w Idea Banku), jak i zewnętrznych (od razu na rachunek prowadzony przez inną organizację).

Te cechy czynią rachunek świetną skarbonką. Można w niej trzymać środki, co do których wiemy, że mogą być nam potrzebne w najbliższej przyszłości i jednocześnie nie zamrażać ich (zerwanie lokaty skończyłoby się brakiem odsetek).

Jak aktywować wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Idea Banku?

W standardzie Konto Idealnie Oszczędzające ma kupon wysokości 0,1 proc. By do 19 stycznia otrzymywać bonusowe oprocentowanie (kapitalizacja miesięczna), trzeba wpłacić nowe środki (nadwyżkę) wg stanu z 19 listopada. Przy wyliczaniu salda bazowego organizacja kierowana przez Jerzego Pruskiego bierze pod uwagę stan: kont osobistych, oszczędnościowych, lokat terminowych i produktów strukturyzowanych.

Idea Bank

Zapisy regulaminu promocji sugerują, że w przyszłości będą jej kolejne edycje. Wówczas wyższe oprocentowanie będzie się aktywować z chwilą pierwszego wpływu nowych środków. Oczywiście bank nie zdradza, w jakie dni będzie wyliczać saldo bazowe (przy lokatach zawsze jest to 20. dzień poprzedniego miesiąca).

Obecni klienci otworzą Konto Idealnie Oszczędzające z poziomu e-bankowości. Nowi muszą wypełnić wniosek internetowy i potwierdzić go przelewem autoryzacyjnym ze swojego rachunku w innym banku. Dostęp do systemu Idea Cloud otrzymają też, zakładając w ten sam sposób kwartalną Lokatę Happy ze stawką 1,8 proc.

>>Otwieram Konto Idealnie Oszczędzające na 1,2% z lokatą na 1,8%<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.