Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku zostaje na 1%

Konto Mega Oszczędnościowe alior bank

W nowej promocji Alior Banku jego Konto Mega Oszczędnościowe, tak jak do tej pory, jest oprocentowane na 1 proc. Można nim ulokować do 100 tys. zł z opcją wpłaty kolejnych 20 tys. zł na drugi rachunek. Warto podkreślić nielimitowaną liczbę darmowych przelewów wychodzących.

Mimo że stopy procentowe od maja stoją w miejscu, oprocentowanie kont oszczędnościowych nie przestaje spadać. Z miesiąca na miesiąc znajduje się na coraz niższym poziomie.

Wg NBP na takim rachunku banki płacą średnio 0,05 proc. w skali roku. Żeby sobie uzmysłowić, jak małe są to odsetki, posłużmy się przykładem. Od każdych 10 tys. zł po miesiącu otrzymamy niespełna… 34 grosze.

Konto Mega Oszczędnościowe z wysokim limitem wpłat

Z tym że mówimy o średniej. Na rynku wciąż znajdziemy lepsze propozycje. Jedną z nich jest Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku. W ramach kolejnej edycji promocji można na nim zarobić tak jak dotychczas 1 proc.

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku

By tyle otrzymać, należy:

  1. Mieć lub otworzyć tam konto osobiste [jego otwarcie premiowane jest bonusem 120 zł]
  2. Zasilać je co miesiąc 1,5 tys. zł
  3. Wyrazić zgody marketingowe.
  4. Wpłacić na konto oszczędnościowe nowe środki, czyli nadwyżkę względem stanu z 10 listopada (przy jej obliczaniu pod uwagę brane jest też saldo rachunków bieżących i lokat).

Wyższe oprocentowanie obejmuje kwoty do 100 tys. zł i naliczane jest przez dwa miesiące od pierwszego wpływu nowych środków. Promocja trwa do 17 grudnia.

Warto dodać, że wszystkie przelewy wewnętrzne z Konta Mega Oszczędnościowego są bezpłatne. Można więc ulokować na nim wszystkie wolne w danym czasie pieniądze i sięgać po nie w razie potrzeby bez ponoszenia kosztów.

Drugie konto w Alior Banku na 1%

Ważne! Otwierając w Alior Banku Konto Jakże Osobiste, można jednocześnie skorzystać z innej oferty specjalnej. Chodzi o tzw. korzyść w postaci wyższego oprocentowania konta oszczędnościowego (1 proc. pod warunkiem wykonywania co miesiąc płatności kartą na 300 zł). W tym przypadku limit wpłat wynosi 20 tys. zł.

bankowość internetowa Alior Banku

Oczywiście na tle inflacji propozycja organizacji kierowanej przez Iwonę Dudę wypada kiepsko. Wg GUS-u od początku roku ceny rosną bowiem w tempie 3,5 proc. Jednak trzymając pieniądze w domu, jeszcze szybciej tracą one siłę nabywczą.

Zawsze nożna poszukać czegoś lepszego. Obecnie najlepsze konto oszczędnościowe przynosi zysk w wysokości 3 proc. Ale można na nie wpłacić nie więcej niż 20 tys. zł.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.