Najbardziej dochodowe konta oszczędnościowe w grudniu 2020

najlepsze konta oszczędnościowe w styczniu i czerwcu 2024 do gromadzenia nadwyżek pieniężnych
fot. pixabay.com

Skoro w tym roku na święta wydamy mniej, to może pozostałe środki odłożymy? By miało to sens, wybierzmy najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe. Te dostępne są w Credit Agricole, Getin Banku i mBanku. A naprawdę duże kwoty możemy ulokować w Idea Banku.

Zwyczajowo bylibyśmy w przededniu świątecznej gorączki, ale z powodu pandemii SARS-CoV-2 to Boże Narodzenie ma być inne niż zwykle. Wg badania Deloitte przeznaczymy na nie o 1/3 mniej niż w poprzednim roku. Może więc to być dobra okazja do tego, by niewydane pieniądze odłożyć.

Trzy najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe

Do przechowywania bieżących nadwyżek świetnie nadają się konta oszczędnościowe, z których środki można pobrać w każdej chwili. Oczywiście warto postawić na te najwyżej oprocentowane. Oto przegląd najlepszych propozycji.

Ranking IKZE w formie konta oszczędnościowego
fot. Tumisu || pixabay.com

Kolejny miesiąc z rzędu ranking kont oszczędnościowych otwiera Credit Agricole. Jednak organizacja kierowana przez Piotra Kwiatkowskiego ścięła stawkę z 3 do 2 proc. w skali roku.

Na tle średniej rynkowej na poziomie 0,05 proc. to i tak niezła propozycja. Z tym że oferty skorzystają nowi klienci, którzy muszą liczyć się z limitem wkładu objętym wyższymi odsetkami (20 tys. zł).

Podobne ograniczenie stawiają następne w zestawieniu Getin Bank i mBank. One płacą 2 proc. i przyjmują nie więcej niż 10 tys. zł. W tym drugim z oferty skorzystają również obecni klienci, jeśli wg stanu na koniec sierpnia trzymali tam niewielkie kwoty.

Przy naprawdę sporych oszczędnościach rozwiązania są dwa: rozdzielenie środków na kilka instytucji lub wybór takiej, w której obowiązuje wysoki limit wpłat.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla dużych kwot

Jeśli wybieramy drugą opcję, zainteresujmy się Kontem Idealnie Oszczędzającym Idea Banku. Co prawda w tym przypadku oprocentowanie wynosi 1,2 proc., ale za to nie obowiązują ograniczenia kwotowe i wszystkie przelewy z rachunku w miesiącu wykonuje się za darmo (rzadkość u innych).

gotówka

Poza tym nie trzeba otwierać ROR-u, by móc skorzystać z oferty. Rachunek otwiera się przelewem aktywacyjnym ze swojego konta w innym banku.

Całkiem duże kwoty na ponadprzeciętnych warunkach ulokujemy również w Getin Banku i Alior Banku. Ten pierwszy w ramach promocji na nowe środki płaci 1,2 proc., drugi – 1 proc.

Ranking kont oszczędnościowych w grudniu 2020

lp.bank (rachunek)proc.max saldo [zł]bezpłatne przelewy w miesiącukoszt następnego przelewu [zł]wymagany RORgwarancja oproc.
1.Credit Agricole
(Rachunek Oszczędzam)
nowi klienci
2%20.000110tak3 miesiące
2.Getin Bank
(Elastyczne Konto Oszczędnościowe)
nowi klienci
2%*10.000bez limitutak12 miesięcy (promo do 31 stycznia)
3.mBank
(Moje cele)
nowi klienci i obecni nieaktywni
2%**10.00019tak4 miesiące (promo do 27 stycznia)
4.Nest Bank
(Nest Oszczędności + Nest Skarbonka)
nowi klienci
1,5%50.000 + 5.00015tak2 miesiące + 6 miesięcy
5.Idea Bank
(Konto Idealnie Oszczędzające)
nowe środki
1,2%bez limitubez limituniedo 19 stycznia (promo do 10 grudnia)
6.Getin Bank
(Elastyczne Konto Oszczędnościowe)
nowe środki
1,2%400.000bez limitutak3 miesiące (promo do 17 stycznia)
7.Alior Bank
(Konto Mega Oszczędnościowe)
nowe środki
1%***100.000 + 20.000bez limitutak2 miesiące (promo do 21 stycznia + 31 marca)

©blog Obiektywne Finanse, stan na 18.12.2020 r.

* – pod warunkiem zapewnienia wpływów na ROR min. 1,5 tys. zł miesięcznie

** – pod warunkiem przyrostu salda o min. 100 zł miesięcznie

*** – w razie zapewniania wpływów na ROR min. 2 tys. zł miesięcznie; możliwość otwarcia drugiego konta oszczędnościowego ze stawką 1% (pod warunkiem wykonania obrotów kartą na 300 zł miesięcznie) i limitem wpłat do 20 tys. zł


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.