Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku mega w dół

Konto Mega Oszczędnościowe alior bank

W nowej ofercie specjalnej Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku daje zarobić już tylko 0,6 proc. w skali roku, czyli o prawie połowę mniej niż dotąd. Jednak na tle konkurencji wciąż pozostaje atrakcyjnym wyborem i ma zaletę w postaci nielimitowanej liczby darmowych przelewów.

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku od dłuższego czasu było jednym z najlepszych rachunków tego typu na rynku. Nawet po zeszłorocznej serii obniżek stóp procentowych wyróżniało się oprocentowaniem na tle konkurencji. Jeszcze kilka dni temu dawało zarobić, po spełnieniu warunków, 1 proc. przy raportowanej przez NBP średnie rynkowej na poziomie 0,04 proc.

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku 15 razy lepsze od średniej

Niestety, wraz z nową promocją dostępne na nim odsetki wyraźnie się zmniejszyły. Teraz można na nim zarobić co najwyżej 0,6 proc. w skali roku. By tak się stało, należy – tak jak dotychczas:

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku
  • wpłacić nowe środki (nadwyżkę względem stanu z 29 stycznia; przy jej wyliczaniu Alior Bank uwzględnia rachunki oszczędnościowe, lokaty i konta osobiste),
  • wyrazić zgody marketingowych,
  • mieć lub otworzyć w Alior Banku ROR-u,
  • comiesięczne zasilać ten ROR min. 2 tys. zł.

Podwyższona stawka jest naliczana przez dwa miesiące od pierwszego wpływu nowych środków i obejmuje kwoty do 100 tys. zł. Z oferty można skorzystać do 8 marca.

Czy w związku z tym Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku nadal może być dobrym miejscem do trzymania podręcznych środków? Przypomnijmy, że wszystkie przelewy realizowane z niego na ROR są bezpłatne, co w branży zdarza się rzadko.

Przy założeniu zdeponowania całej dopuszczalnej kwoty po miesiącu otrzymamy 40,5 zł odsetek (zamiast wcześniejszych 67,5 zł). Jednak u konkurencji byłoby to – statystycznie – 2,7 zł…

Poza tym w organizacji kierowanej przez Iwonę Dudę wciąż dostępna jest druga oferta specjalna. W jej ramach na koncie oszczędnościowym powiązanym z Kontem Jakże Osobistym stawka wciąż wynosi 1 proc. w skali roku i obowiązuje do 31 marca [chcę skorzystać].

>>otwieram Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku z ROR-em<<

Dlaczego banki tną oprocentowanie kont oszczędnościowych

Redukcja oprocentowania przez Alior Bank nie dziwi. W dobie niemal zerowych stóp procentowych, spadku popytu na kredyty, wzrostu rezerw na niespłacane na czas zobowiązania i kolejnych przegranych spraw z frankowiczami instytucje finansowe szukają sposobów na cięcie kosztów. Obniżenie stawek na depozytach jest jednym z nich.

oprocentowanie IKE w bankach maleje
fot. Gerd Altmann || Pixabay

Proces ten trwa praktycznie od zeszłorocznej wiosny. Ostatnio znów jakby przybrał na sile, ponieważ banki zmniejszają atrakcyjność już nie tylko standardowych ofert, lecz także tych promocyjnych. Najświeższe przykłady to mBank (z 2 na 1,8 proc.), Getin Bank (z 1 na 0,9 proc.) i Nest Bank (z 1,5 na 1,1 proc.).

Oczywiście przy dużych oszczędnościach redukcja stawki o dziesiąte części procenta jest zauważalna. W przypadku mniejszych kwot nie ma to większego znaczenia.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.