Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku dalej przynosi 1%

Konto Mega Oszczędnościowe alior bank

Gdy oprocentowanie rachunków liczone jest w setnych częściach procenta, warto zainteresować się nawet takimi ofertami jak Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku. W wariancie promocyjnym przynosi ono 1 proc. Dodatkowo na otwarciu tam ROR-u można zyskać premię pieniężną.

Rozpoczęła się XIII edycja promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Ku zadowoleni klientów, którzy wyczekiwali ruchu ze strony Alior Banku, ten zdecydował się utrzymać dotychczasowe zasady dotyczące oferty specjalnej tego rachunku.

Jak działa Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku w wersji promocyjnej?

Obawy wzięły się stąd, że w ostatnim czasie oprocentowanie delikatnie obniżył Getin Bank. Ponadto na początku miesiąca z rynku zniknął znany z atrakcyjnych depozytów Idea Bank. To mogłoby skłonić organizację zarządzaną przez Iwonę Dudę do redukcji stawki.

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku

Na szczęście tak się nie stało. Oznacza to, że Konto Mega Oszczędnościowe w wariancie promocyjnym wciąż daje zarobić 1 proc. w skali roku dla kwot do 100 tys. zł. By otrzymywać bonusowe odsetki, klient tak jak dotychczas musi:

  • zapewnić nowe środki – tym razem nadwyżkę względem stanu z 15 stycznia,
  • mieć lub otworzyć ROR w Alior Banku (można na tym zarobić dodatkowe 120 zł w formie money-backu oraz 280 zł w bonusach),
  • co miesiąc zasilać go min. 2 tys. zł,
  • wyrazić i utrzymać zgody marketingowe.

Przy wyliczaniu nowych środków Alior Bank bierze pod uwagę stan kont osobistych, oszczędnościowych i lokat. Podwyższone oprocentowanie nalicza przez dwa miesiące od pierwszego wpływu nowych środków. Promocja dostępna jest do 9 lutego.

Premie pieniężne za otwarcie konta większe niż odsetki

Przypomnijmy, że w standardzie Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku praktycznie nie przynosi żadnych odsetek. Klienci z krótszym stażem otrzymują bowiem 0,01 proc., a ci z dłuższym – 0 proc.

Premia za otwarcie konta
fot. pixabay.com

Ale równie źle jest też u konkurencji. Zgodnie z danymi NBP średnie rynkowe oprocentowanie kont oszczędnościowych wynosi 0,04 proc. Dlatego warto korzystać z takich promocji jak ta [tu więcej propozycji ze stawkami dochodzącymi do 2 proc.].

Dzięki nim można bezpiecznie ulokować oszczędności i nieco zahamować proces utraty przez nie siły nabywczej, czyli złagodzić wpływ inflacji, która w całym 2020 wyniosła 3,4 proc. Przy okazji można zainkasować bonusy pieniężne przewidziane dla nowych klientów. W obecnych realiach są one większe niż otrzymywane od oszczędności odsetki.

>>otwieram Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku z ROR-em<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.