Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku będzie gorzej oprocentowane

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

Od poniedziałku 18 stycznia Elastyczne Konto Oszczędnościowe w wariancie promocyjnym będzie przynosić już tylko 1 proc. odsetek. W dodatku Getin Banku o połowę zmniejszy kwotę objętą wyższą stawką. Powód? Prawdopodobnie napływ wielu depozytów z Idea Banku.

Getin Bank, czyli instytucja mająca obecnie jedną z najlepszych ofert depozytowych, nieco zmniejszy jej atrakcyjność. Zmiany obejmą Elastyczne Konto Oszczędnościowe.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe znów na 1%

Jak udało się nam dowiedzieć u źródła, w rozpoczynającej się w poniedziałek (18 stycznia) XVII edycji promocji na nowe środki na koncie oszczędnościowym oprocentowanie będzie wynosić 1 proc. w skali roku. Tyle Getin Bank proponował ostatnio w październiku, a dziś płaci jeszcze 1,2 proc.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

Drugą negatywną zmianą w stosunku do poprzednich odsłon oferty specjalnej jest zredukowanie o połowę kwoty objętej wyższymi odsetkami. Teraz będzie to 200 tys. zł. Od nadwyżki między 200 i 400 tys. zł organizacja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego będzie dopisywać 0,8 proc.

Na dotychczasowym poziomie zostanie standardowa stawka, czyli 0,15 proc., które obejmuje pozostałe środki.

Konto oszczędnościowe Moje cele mBanku
fot. pixabay.com

Nie zmieni się również okres naliczania podwyższonego oprocentowania, który będzie wynosić trzy miesiące od pierwszego wpływu nowych środków. Te w najnowszej promocji, która trwa do 31 stycznia, będą liczone w porównaniu do stanu z 12 stycznia.

Przypomnijmy, że przy obliczaniu nadwyżki Getin Bank uwzględnia stan rachunków oszczędnościowych (w tym IKE), technicznych i lokat. Wymagane jest też posiadanie ROR-u i wyrażenie zgód marketingowych.

Klienci Idea Banku przenieśli się do Getin Banku?

Mimo negatywnych modyfikacji Elastyczne Konto Oszczędnościowe w wariancie promocyjnym pozostaje jedną najlepszych opcji na rynku. Jak wskazują dane NBP, konkurencja płaci średnio 0,04 proc.

Oczywiście znajdziemy lepsze oferty [sprawdź ranking kont oszczędnościowych], ale z reguły są one zastrzeżone dla nowych klientów. Ponadto przewidują niski limit wpłat – max 10-20 tys. zł.

Przejęcie Idea Banku przez Bank Pekao

Dlaczego Getin Bank zdecydował się na ten krok? Prawdopodobnie przybyło mu wiele depozytów od klientów, którzy do niedawna korzystali z usług Idea Banku (również kontrolowanego przez Leszka Czarneckiego). Ten został na początku stycznia przejęty przez Bank Pekao w ramach przymusowej restrukturyzacji. Nowy właściciel już ściął oprocentowanie depozytów niemal do zera.

>>Otwieram Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku z ROR-em<<

Inne atrakcyjnie oprocentowane depozyty w Getin Banku

Oprócz Elastycznego Konta Oszczędnościowego w ofercie Getin Banku znajdziemy kilka innych atrakcyjnie oprocentowanych depozytów. Chodzi o:

  • konto oszczędnościowe dla nowych klientów – 2 proc. z gwarancją utrzymania stawki przez 12 miesięcy pod warunkiem comiesięcznego wpływu 1,5 tys. zł na ROR i wyrażenia zgód marketingowych; limit wpłat to 10 tys. zł [załóż];
  • Lokatę Mobilną na start – 2 proc. na dwa miesiące dla klientów po raz pierwszy aktywujący profil w bankowości mobilnej; dostępna w aplikacji bez konieczności zakładania ROR-u; limit wpłat to 10 tys. zł;
  • lokatę na nowe środki – 0,9 proc. na dwa miesiąca; dostępna bez ROR-u; możliwość założenia do trzech depozytów na 300 tys. zł każdy [załóż].

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.