Bank Pekao już sprząta po Idea Banku

Bank Pekao przejmuje Idea Bank w ramach przymusowej restrukturyzacji
fot. Bank Pekao

Zgodnie z przewidywaniami Bank Pekao wycofał z oferty przejętego Idea Banku wysoko oprocentowane lokaty. Teraz zamiast 1,8 proc. płaci standardowe 0,01 proc. Co prawda zaproponował przygarniętym klientom depozyt na 3 proc., ale w zamian wymaga od nich zgody na nieopłacalną sprzedaż wiązaną.

W niedzielę 3 stycznia Bank Pekao na mocy decyzji BFG o przymusowej restrukturyzacji formalnie przejął (z wyłączeniami) Idea Bank. W związku z tą operacją klienci tego ostatniego nie musieli podejmować żadnych działań.

Integracja Banku Pekao z Idea Bankiem do końca 2021

Przejście pod skrzydła organizacji kontrolowanej przez PZU i PFR nie wiązało się dla klientów Idea Banku z rewolucją. Aktywne i aktualne pozostają ich rachunki, karty, loginy, hasła oraz sposoby logowania do e-bankowości.

Oferta powitalna Banku Pekao dla klientów przejętego Idea Banku

Przenoszenie produktów między systemami jest skomplikowanym i czasochłonnym procesem. Ma potrwać przynajmniej kilka miesięcy. Ostateczny termin integracji zapowiedziano na koniec br.

Termin przeniesienia konta do systemów Pekao zależy od uwarunkowań technologicznych. Będziemy w tym zakresie informować na bieżąco – głosi komunikat instytucji kierowanej przez Leszka Skibę.

Bank Pekao tnie do kości lokaty po Idea Banku

Dlatego jeszcze w niedzielę i poniedziałek osoby korzystające z usług Idea Banku mogły zakładać całkiem dobrze oprocentowane lokaty. Klienci zdawali sobie bowiem sprawę, że bank z żubrem nie zaproponuje im tego, na co mogli liczyć u Leszka Czarneckiego.
Co prawda otrzymali ofertę powitalną z lokatą na 3 proc., ale ze względu na sprzedaż wiązaną (konieczność zainwestowania w fundusze i wyrobienie karty kredytowej albo limitu odnawialnego) jest ona nieopłacalna. Masowo więc przelewali środki, by skorzystać z ostatniej okazji na założenie lokaty na 1,5-1,8 proc. Bank Pekao standardowo płaci 0,01 proc.

Lokaty Idea Banku po przejęciu przez Bank Pekao

Ale to eldorado skończyło się we wtorek przed południem. Z oferty zniknęły wszystkie lokaty Idea Banku z atrakcyjnymi stawkami. To samo stało się z rachunkami bieżącymi. Po zalogowaniu na konto widać tylko standardowe propozycje podmiotu zarządzanego przez Leszka Skibę. Podobnie jest na stronie.

Co dalej? Bank Pekao przejął większość praw i zobowiązań Idea Banku. Klienci tego drugiego nie muszą się więc obawiać, że nie otrzymają odsetek w obiecanej wysokości. Zapewne po zakończeniu depozytów zabiorą stamtąd swoje pieniądze i pożegnają się z żubrem, co już dziś na forach i w komentarzach zapowiedziało wiele osób.


Maciej Kusznierewicz

1 Komentarz

  1. Dodatkowo jeszcze muszą odpowiedzieć za niezgodne z prawem warunki umów kredytowych, zawierających zapisy o tzw. kaucjach, pakietach płynnościowych i zawyżonych składkach ubezpieczeniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.