Oferta powitalna Banku Pekao dla sierot po Idea Banku

Oferta powitalna Banku Pekao dla klientów przejętego Idea Banku

Oferta powitalna Banku Pekao dla klientów przejętego Idea Banku to darmowy ROR z kartą i wszystkimi bankomatami przez 12 miesięcy oraz lokata, której oprocentowanie sięga 3 proc. w skali roku. Sęk w tym, że założenie depozytu obwarowane jest wymogami, które mogą pochłonąć cały zysk.

Od niedzieli 3 stycznia Idea Bank niemal w całości jest częścią Banku Pekao. Stało się tak wskutek decyzji BFG z 30 grudnia o przymusowej restrukturyzacji tego pierwszego.

Do banku z żubrem przeniesione zostały m.in. wszystkie lokaty, kredyty i aktywa leasingowe Idea Banku. Nie trafiły tam zaś m.in. roszczenia związane z obligacjami GetBacku, certyfikatów emitowanych przez dawny Lartiq (Trigon) TFI czy polisolokat. Pełna lista wyłączeń dostępna tutaj.

Oferta powitalna Banku Pekao to darmowy ROR i lokata na 0,5-3%

Na razie obsługa klientów byłego podmiotu należącego do Leszka Czarneckiego odbywa się po staremu, czyli przez system Idea Cloud, infolinię, aplikację mobilną Idea Banku oraz w jego placówkach. Taki stan będzie trwać przynajmniej przez kilka miesięcy, ponieważ proces integracji, jest żmudny. Ma się zakończyć do końca tego roku.

Oferta powitalna Banku Pekao dla klientów Idea Banku
fot. Pezibear || Pixabay.com

Przeniesienie produktów Idea Banku do naszych systemów jest planowana w późniejszym terminie. O jego dacie poinformujemy w osobnym komunikacie – informuje Banku Pekao.

Szefowie organizacji kontrolowanej przez PZU i PFR mieli świadomość, że części klientów Idea Banku nie spodoba się to przeniesienie. Przygotowali więc dla nich zachęty do pozostania w Banku Pekao.

W praktyce chodzi o:

 • roczne zwolnienie z opłat za Konto Przekorzystne, kartę płatniczą i darmowy dostęp do wszystkich bankomatów na całym świecie przez rok,
 • półroczna lokata na 1-3 proc. w skali roku z limitem wpłat 10 tys. zł albo trzymiesięczna lokata na 0,49 proc. z limitem wpłat 500 tys. zł.

Oferta powitalna Banku Pekao dla klientów Idea Banku dostępna jest do 31 marca. Na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo korzystnie.

zawieranie umowy
fot. Gerd Altmann / Pixabay

Standardowo utrzymanie Konta Przekorzystnego wiąże się z opłatami (6+3 zł), choć można ich uniknąć, wykazując się aktywnością (co miesiąc: jedna płatność kartą + wpływ 500 zł). Dodatkowo nie zapewnia ono darmowego dostępu do obcych bankomatów (co najwyżej dwie w miesiącu).

Dochodowość proponowanej lokaty kilkukrotnie przewyższa średnią rynkową. Ta wg NBP wynosi 0,18 proc. Problem w tym, że promocyjny depozyt obwarowany jest kilkoma wymogami. Sprawiają one, że opłacalność zakładania lokaty staje się wątpliwa.

Jak zarobić 3% na lokacie w Banku Pekao, będąc klientem Idea Banku

Klient indywidualny byłego Idea Banku, by móc założyć Lokatę Powitalną na 3 proc., musi:

 1. Do 31 marca otworzyć Konto Przekorzystne z kartą debetową i rachunkiem oszczędnościowym
  Może to zrobić metodą na selfie lub w oddziale w Banku Pekao. We wniosku powinien podać kod rekomendacyjny „powitanie”.
 2. Wyrazić zgody marketingowe
 3. Zamknąć posiadane produkty w Idea Banku, a w przypadku lokat – zmienić rachunek do ich rozliczenia na nowo otwarte Konto Przekorzystne
  Może to zrobić telefonicznie, listownie albo w oddziale Idea Banku.
 4. Nabyć jednostki funduszu Pekao TFI za min. 1 tys. zł
 5. Wyrobić kartę kredytową albo otworzyć debet w koncie (limit odnawialny).

Lokatę Powitalną można założyć do 14 kwietnia, ale najwcześniej – trzy dni robocze po zawarciu umowy o ROR. Do czasu spełnienia pozostałych warunków (nr 2-5), co powinna nastąpić najpóźniej 15 dni przed zakończeniem depozytu, jego oprocentowanie wynosi 0,01 proc.

oszczędności na koncie oszczędnościowym

Na Lokacie Powitalnej w Banku Pekao można zarobić maksymalnie 121,5 zł netto. Sęk w tym, że koszty produktów dodatkowych mogą pochłonąć cały zysk z lokaty.

Jeśli nie chcemy wiązać się umową o produkt kredytowy albo inwestować w fundusz, oprocentowanie Lokaty Powitalnej wyniesie 2 proc. W wariancie bez produktów dodatkowych (karty kredytowa, fundusz, kredyt w rachunku) depozyt przyniesie 1 proc. odsetek.

Alternatywnie klient byłego Idea Banku, który zamknie tam posiadane produkty, otworzy Konto Przekorzystne z kartą i wyrazi zgody marketingowe, może założyć Lokatę Standard ze stawką 0,5 proc. i limitem wpłat 500 tys. zł.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.