Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku trzyma poziom 1,2%

Oferta oszczędnościowa Getin Banku

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku nie zapewnia najwyższych odsetek, ale zdecydowanie przewyższa średnią rynkową. W dodatku można ulokować na nim nawet 400 tys. zł. Właśnie ruszyła jego kolejna promocja.

Oprocentowanie kont oszczędnościowych jest praktycznie żadne. Wg danych NBP na statystycznym depozycie bieżącym można „zarobić” 0,05 proc. (pięć setnych). Najlepsze oferty opiewają na 2 proc. w skali roku, ale zwykle obejmują niewielkie kwoty – max 10-20 tys. zł.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku na 1,2% wciąż dostępne

Na tym tle wyróżnia się Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku. Wpłacając na nie nowe środki, otrzymuje się odsetki w wysokości 1,2 proc.

Właśnie rozpoczęła się kolejna (XVI) edycja promocji tego rachunku. Będzie można z niej skorzystać do 17 stycznia.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

Podwyższona stawka jest naliczana przez trzy miesiące i obejmuje kwoty do 400 tys. zł. To zdecydowanie najwyższy limit wkładu spośród konkurentów. Standardowo Getin Bank płaci 0,15 proc.

Przypomnijmy, że podwyższone oprocentowanie przysługuje klientom, którzy:

  1. Mają lub otworzą konto osobiste
  2. Udzielą zgód marketingowych
  3. Zapewnią nowe środki – nadwyżkę względem stanu z 1 grudnia (wyliczaną z uwzględnieniem rachunków oszczędnościowych, technicznych lokat oraz IKE).

Dodajmy, że do końca tego roku wszystkie przelewy z EKO na ROR są darmowe.

>>Otwieram Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku z ROR-em<<

Getin Bank dobry do oszczędzania

Nowi klienci organizacji kierowanej przez Artura Klimczaka mogą jednocześnie skorzystać z innych wyróżniających się na tle rynku propozycji depozytowych. Chodzi o:

ranking kont oszczędnościowych
  • konto oszczędnościowe2 proc. z gwarancją utrzymania stawki przez 12 miesięcy pod warunkiem comiesięcznego wpływu 1,5 tys. zł na ROR i wyrażenia zgód marketingowych; limit wpłat to 10 tys. zł [załóż];
  • Lokatę Mobilną na start – 1,5 proc. na dwa miesiące; dostępna w aplikacji bez konieczności zakładania ROR-u; limit wpłat to 10 tys. zł;
  • lokatę na nowe środki – 1,2 proc. na dwa miesiąca; dostępna bez ROR-u; możliwość założenia do trzech depozytów na 300 tys. zł każdy [załóż].

Trzeba mieć świadomość, żadna z tych propozycji nie chroni pieniędzy przed inflacją, która wg GUS-u wynosi 3 proc. Jednak dzięki nim można nieco spowolnić proces utraty siły nabywczej przez oszczędności.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.