Ekspresowy kredyt gotówkowy na konto – jak szybko wziąć kredyt przez internet?

bankowość internetowa w Polsce i ubezpieczenie sprzętu elektronicznego dla firmy

Wskutek pandemicznych obostrzeń banki musiały dostosować się do nowych okoliczności. Przeniosły więc wiele usług do internetu. Dzięki temu bez wychodzenia z domu można m.in. starać się i bardzo szybko otrzymać kredyt gotówkowy.

Materiał zewnętrzny

Pandemia mocno zmieniła wiele dziedzin życia. Wymusiła powstanie nowych trendów, zmianę nawyków. Niektóre zjawiska przyspieszyła. Dotyczy to również sektora bankowości, w którym coraz więcej usług dostępnych jest online.

Bezpieczny kredyt gotówkowy przez internet

W powszechnej świadomości panuje przekonanie, że zaciąganie kredytu przez internet nie jest bezpieczne. Media często donoszą o oszustwach i wyłudzeniach.

Jednak to tylko część rzeczywistości. Na rynku istnieją zaufane instytucje finansowe, które zapewniają klientom bezpieczeństwo i poufność. Szerzej kredyt gotówkowy ekspresowy omawia redakcja serwisu www.kredytexpress.pl.

wniosek online o otwarcie IKE / IKZE przez internet

Czym jest kredyt gotówkowy zaciągany Internet? To w istocie normalny kredyt, który banki przyznają na tych samych zasadach, co klasyczny kredyt konsumpcyjny. Różnice dotyczą sposobu wnioskowania i samej procedury. W kanale elektronicznym wszystko odbywa się znacznie prościej i przebiega szybciej niż w przypadku starania się o finansowanie w oddziale.

Kolejnym plusem jest dostępność. O kredyt gotówkowy online można starać się o dowolnej porze, również w poza godzinami urzędowania banku, i z dowolnego miejsca. Wystarczy mieć urządzenie z dostępem do sieci.

Zasady przyznawania kredytu online

Wymogi uzyskania kredytu online są w zasadzie takie same jak w przypadku ubiegania się o kredyt w tradycyjny sposób. Przede wszystkim należy mieć stałe, potwierdzone źródło dochodów.

Instytucja finansowa może więc poprosić nas o zaświadczenie o dochodach, kopię umowy o pracę czy odcinek emerytury bądź renty. Taki dokument stanowi dla banku gwarancję, że będziemy mieć z czego spłacać raty.

Ponadto środki przyznawane są osobom z pozytywną historią kredytową. Innymi słowy: na pozytywną decyzję mogą liczyć ci, którzy poprzednie zobowiązania regulowali w terminie i nie figurują w rejestrach dłużników.

Kredyt gotówkowy przez internet
fot. materiały reklamowe

By zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu, warto wystąpić o niego w pierwszej kolejności do banku, w którym ma się konto osobiste. Dlaczego?

Po pierwsze, dziś można to zrobić z poziomu systemu transakcyjnego czy aplikacji mobilnej. To uprości formalności i skróci czas rozpatrywania wniosku.

Po drugie, nasz bank zna naszą sytuację finansową lepiej niż instytucja zewnętrzna i z tego powodu może być bardziej skory do tego, by zaproponować nam kredyt gotówkowy na korzystnych warunkach, czyli z niską prowizją, bez ubezpieczenia.

Jak wziąć kredyt gotówkowy online?

Przede wszystkim wybierzmy najkorzystniejszą ofertę. Można w tym celu posłużyć się rankingami dostępnymi w branżowych serwisach. W takich zestawieniach znajdują się odsyłacze, które przekierowują klienta wprost do wniosku.

Tam podajemy podstawowe dane. Niekiedy możemy także suwakiem ustawić interesującą kwotę, okres spłaty czy preferowaną wysokość raty. Bądźmy przygotowani na konieczność załączenia zaświadczenia o dochodach lub skanu umowy o pracę.

Proces starania o pożyczkę przez internet
fot. materiały reklamowe

Niektóre banki oferujące kredyty całkowicie online nie wymagają podpisywania ani odsyłania papierowej umowy. Jednak są również takie, które przyznają środki dopiero po tym, jak kurier dostarczy im podpisaną przez umowę klienta (to one organizują jego usługi).

Wówczas na pieniądze trzeba będzie więc nieco poczekać. Aczkolwiek przeważnie kredyty dostępne przez internet wypłacane są już w ciągu kilku minut od złożenia wniosku.


KredytExpress

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.