Konto Oszczędnościowe Profit Banku Millennium dalej na 0,5%

Konto Oszczędnościowe Profit banku Millennium

Jubileuszowa promocja nie przyniosła niespodzianek. Od jutra (10 maja) Konto Oszczędnościowe Profit Banku Millennium nadal będzie generować odsetki w wysokości 0,5 proc. w skali roku. Zdecydowanie więcej można zarobić, otwierając tam konto osobiste.

Bank Millennium ogłosił warunki 30. edycji rozpoczynającej się jutro (10 maja) promocji na nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit. Dobra wiadomość jest taka, że w porównaniu z wcześniejszą odsłoną najważniejsze parametry nie zmieniły się.

Konto Oszczędnościowe Profit Banku Millennium vs rynek i inflacja

Oznacza to, że podwyższone oprocentowanie nadal wynosi 0,5 proc. w skali roku. By je otrzymywać przez dwa miesiące (60 dni), należy zapewnić nowe środki, czyli nadwyżkę w stosunku do stanu z 30 kwietnia.

lokaty długoterminowe
fot. freeimages.com

Przy jego wyliczaniu organizacja, którą kieruje Joao Bras Jorge, uwzględniane saldo na ROR-ze, rachunkach oszczędnościowych, lokatach i produktach strukturyzowanych. Promocyjna stawka obejmuje, tak jak do tej pory, kwoty do 50 tys. zł.

W zestawieniu z raportowaną przez GUS inflacją w wysokości 4,3 proc. oferta Banku Millennium jest mizerna. Jednak i tak zdecydowanie przewyższa średnią rynkową, która dla rachunków oszczędnościowych wg danych NBP wynosi 0,03 proc.

Lepsza premia za otwarcie ROR-u niż odsetki od oszczędności

Czy warto skorzystać z dostępnej do 3 lipca oferty? Przy założeniu wpłaty całej dopuszczalnej sumy (50 tys. zł), po miesiącu przyniesie nam ona prawie 17 zł na czysto. Każdy sam oceni, czy to atrakcyjna stopa zwrotu.

pieniądze
fot. freeimages.com

Jeśli nie jesteśmy klientami Banku Millennium, więcej zarobimy na otwarciu tam konta osobistego. Premia wynosi 300 zł, z czego 250 zł to gotówka, a reszta ma postać vouchera do zrealizowania w Biedronce.

A jeśli już mamy jakieś relacje z tą instytucją? Wtedy zarobimy więcej niż standardowe 0,01 proc. Przy czym na rynku znajdziemy bardziej dochodowe rachunki niż Konto Oszczędnościowe Profit. Szczegóły w comiesięcznym rankingu bloga Obiektywne Finanse.

>>otwieram Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium z premią 300 zł<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.