Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku nadal na 0,5%

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

W kolejnej odsłonie promocji Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku wciąż przynosi odsetki w wysokości 0,5 proc. To bardzo mało, ale konkurencja płaci jeszcze mniej. W dodatku nowi klienci mogą skorzystać z oferty na 2 proc.

W Getin Banku rozpoczęła się promocja nr 12/2021 na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Jej parametry nie odbiegają od tej zakończonej w weekend.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku w promocji na nowe środki

Oznacza to, że promocyjne oprocentowanie wciąż wynosi 0,5 proc. w skali roku i jest naliczane przez trzy miesiące od pierwszej wpłaty nowych środków. Podwyższona stawka obejmuje kwoty do 400 tys. zł. Standardowo Getin Bank płaci 0,15 proc.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

Komuś niezorientowanemu w realiach makroekonomicznych oba kupony słusznie wydają się bardzo małe. Sęk w tym, że na tle średniej rynkowej są całkiem atrakcyjne. Jak to możliwe?

Konkurencja, jak wynika z danych NBP, płaci bowiem średnio 0,03 proc. To konsekwencja niemal zerowych stóp procentowych, jakie Rada Polityki Pieniężnej ustanowiła wiosną ub.r., by przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii. Chodziło o to, by ulżyć zadłużonym w obsłudze zobowiązań i zachęcić firmy do inwestowania poprzez kredyt.

Nowi klienci Getin Banku mają lepiej

Oczywiście na rynku znajdziemy bardziej dochodowe propozycje. Najlepsze konta oszczędnościowe przynoszą 1,5-2 proc. odsetek.

Jednak oferty te przewidują istotne ograniczenia. Otóż są skierowane wyłącznie do nowych klientów i przewidują niski limit wpłat (10-20 tys. zł). Zresztą jedną z nich, z oprocentowaniem na poziomie 2 proc., ma także Getin Bank.

getin bank

Jego nowi klienci mogą skorzystać z obu promocji (i do tego dołożyć jeszcze Lokatę Mobilną ze stawką 2 proc.). W tym celu powinni:

  1. Otworzyć ROR o nazwie Konto Proste Zasady (darmowy przy jednej transakcji kartą płatniczą w miesiącu)
  2. Wyrazić zgody marketingowe
  3. Zasilać konto osobiste co miesiąc min. 2 tys. zł

W przypadku oferty na nowe środki, która obowiązuje do 5 sierpnia, należy zapewnić nadwyżkę oszczędności względem stanu z 14 lipca.

>>Otwieram Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.