Szybciej otworzysz konto osobiste w Santanderze

Konto Max oszczędnościowe w Santander Bank Polska

Klient chcący założyć konto osobiste w Santanderze za pośrednictwem kuriera nie musi już czekać kilku dni roboczych na weryfikację dokumentów. Teraz dostęp do ROR-u uzyska on już po godzinie od podpisania umowy na tablecie biometrycznym. Jednak może się okazać, że i tak będzie musiał odwiedzić oddział…

Po okresie testów w Warszawie i Poznaniu Santander wprowadził możliwość zawarcia umowy o konto osobiste za pośrednictwem kuriera z użyciem tabletu biometrycznego w kolejnych miastach.

Obecnie taką usługę świadczy we wszystkich stolicach województw oraz kilku mniejszych ośrodkach. Deklaruje, że systematycznie będzie zwiększał dostępność tego rozwiązania. Listę miejscowości można śledzić tutaj.

Umowa o konto osobiste w Santanderze na tablecie biometrycznym

Czym w praktyce różni się zawarcie umowy o konto osobiste w Santanderze na tablecie od tego na papierze? Przede wszystkim czasem aktywacji rachunku.

internetowa giełda długów
fot. Gerd Altmann || Pixabay

W tradycyjnej ścieżce klient musi czekać do pięciu dni roboczych na to, aż goniec dostarczy podpisane dokumenty do banku, a ten je zweryfikuje. W ramach usługi eKurier czas ten liczony jest w minutach.

Zależy nam na tym, aby trwało to do godziny. Jednak w niewielkiej liczbie przypadków procedura może się wydłużyć – mówi Ewa Krawczyk z Santandera.

Zatem już w dniu podpisania umowy na tablecie klient otrzyma z banku SMS z hasłem startowym, które użyje do pierwszego logowania do systemu transakcyjnego. Natomiast w umowie, która trafi na jego skrzynkę mailową, znajdzie Numer Identyfikacyjny Klienta.

płatność kartą u kuriera
fot. pixabay.com

Santander deklaruje, że podpisywanie umowy na tablecie ma się stać u niego standardem. To skróci czas zakładania ROR-u drogą zdalną. Ale to niejedyna zaleta tego rozwiązania.

Podpis zawiera cechy biometryczne danego klienta jak szybkość jego składania czy siła nacisku. Dzięki temu możemy jednoznacznie stwierdzić, czy podpis należy do osoby, która podpisała dokument – tłumaczy Ewa Krawczyk.

Jak założyć konto osobiste w Santander Banku z wykorzystaniem tabletu biometrycznego?

Tak jak dotychczas pierwszym krokiem jest złożenie wniosku online. Załącza się do niego zdjęcie lub skan dowodu osobistego.

Następnie należy poczekać na telefon od doręczyciela i umówić się z nim na podpisanie dokumentów. Podczas spotkania, które możliwe jest już następnego dnia roboczego po złożeniu wniosku internetowego, należy okazać przedstawicielowi firmy InPost swój dowód osobisty.

By wyświetlić umowę na urządzeniu, trzeba wpisać kod do jej odszyfrowania. Ten bank prześle SMS-em na podany w formularzu numer telefonu. Następnie przy użyciu rysika składa się podpis na wyświetlaczu.

>>otwieram konto osobiste w Santander Banku<<

Umowa o konto osobiste w Santanderze na tablecie biometrycznym
fot. Karolina Grabowska || pixabay.com

Ważne! Konto osobiste w Santanderze założone w ten sposób nie jest w pełni funkcjonalne. Nie zapewnia dostępu do profilu zaufanego, które pozwala na załatwianie wielu spraw urzędowych przez internet. By zyskać dostęp do tego narzędzia, klient musi potwierdzić swoją tożsamość w placówce banku.

Poza kurierem Santander oferuje również inne metody zdalnego otwarcia rachunku bieżącego. Chodzi o:

  • fotoweryfikację, czyli tzw. selfie,
  • wideoweryfikację oraz
  • przelew autoryzacyjny.

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.