Konto oszczędnościowe Banku Pekao na 8%

Bank Pekao od lat tworzy najcenniejsze polskie marki finansowe

W nowej ofercie specjalnej konto oszczędnościowe Banku Pekao daje zarobić już 8 proc. w skali roku. To najwyższa stawka na rynku. Do tego umożliwia zdeponowanie całkiem sensownej kwoty. A jeśli jest się nowym klientem, można dodatkowo zdobyć premię 200 zł za otwarcie ROR-u.

Spełniają się zapowiedzi polityków obozu rządzącego sprzed kilku tygodni. Zapewniali oni, że banki kontrolowane przez skarb państwa (szefa Ministerstwa Aktywów Państwowych) będą płacić klientom za wkłady na depozytach nawet 7-8 proc.

W piątek 14 października PKO BP (ten ze skarbonką w logo) podniósł oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Plus do 7,5 proc. w promocji na nowe środki.

Dziś (17 października) jeszcze dalej poszedł nr 2 na rynku, w którym 1/3 udziałów mają PZU i rządowy Polski Fundusz Rozwoju. Chodzi o bank z żubrem w logo.

Konto oszczędnościowe Banku Pekao w szczegółach

Nowym klientom i obecnym nieaktywnym konto oszczędnościowe Banku Pekao daje teraz zarobić 8 proc. w skali roku. To najwyższa stawka na rynku [sprawdź najlepsze konta oszczędnościowe w listopadzie 2022].

Konto oszczędnościowe Banku Pekao na 8% z limitem wpłat 200 tys. zł

Oprócz tego, w porównaniu z dotychczasową ofertą specjalną, dwukrotnie wzrosło saldo objęte wyższą stawką. Obecnie wynosi ono 200 tys. zł. Podwyższone oprocentowanie naliczane jest przez sześć miesięcy od otwarcia rachunku. Promocja trwa do 9 stycznia. Później obowiązuje standardowy kupon, czyli 2 proc.

Co jeszcze warto wiedzieć? Konto oszczędnościowe Banku Pekao prowadzone jest bezpłatnie. By je otworzyć, trzeba mieć też ROR w organizacji kierowanej przez Leszka Skibę.

Dużą zaletą rachunku jest nielimitowana liczba darmowych przelewów wychodzących w miesiącu. Przy czym tyczy się to wyłącznie transferów zlecanych w aplikacji mobilnej PeoPay. Przelewy wykonywane w systemie transakcyjnym Pekao24 kosztują 7 zł od sztuki.

karta płatnicza z własnym wizerunkiem Bank Pekao

Z oferty skorzystają też dotychczasowi klienci. Jednak muszą spełnić warunek niskiego salda. Od 1 lipca do 16 października suma średnich miesięcznych sald na rachunkach bieżących, oszczędnościowych i lokatach nie mogło przekroczyć 2 tys. zł.

Uwaga! Od 16 maja 2023 oprocentowanie konta oszczędnościowego Banku Pekao w promocji wynosić będzie tylko 7 proc.

Konto osobiste Banku Pekao z premią

By cieszyć się kontem oszczędnościowym na 8 proc., trzeba otworzyć też ROR w Banku Pekao. Może to być Konto Przekorzystne.

Utrzymanie tego konta osobistego może być bezkosztowe. Wystarczy co miesiąc zasilać je min. 500 zł i realizować jedną transakcję bezgotówkową kartą do rachunku / Blikiem na dowolną kwotę.

Premia 200 zł za otwarcie konta
fot. freeimages.com

Wówczas zyskuje się też prawo do dwóch bezpłatnych wypłat w miesiącu z obcych bankomatów. Standardowo każda taka operacja wiąże się z prowizją 2,3 proc. (min. 5 zł).

Dodatkową zachętą do założenia konta osobistego w Banku Pekao jest premia 200 zł. Żeby ją otrzymać, należy w każdym z trzech kolejnych miesięcy logować się do aplikacji i wykonać kartą debetową lub/i Blikiem pięć transakcji bezgotówkowych. Wartość płatności nie ma znaczenia.

»otwieram konto oszczędnościowe w Banku Pekao na 8% z ROR-em i premią«

Lokaty Banku Pekao też dają zarobić

Oprócz konta oszczędnościowego w Bank Pekao znajdziemy też dobrze oprocentowane lokaty terminowe.

Wśród nich na plan pierwszy wysuwa się 12-miesięczny depozyt na nowe środki ze stałą stawką 8 proc. w skali roku. Kapitalizacja następuje po upływie okresu umownego. Szczegóły w tabeli.

Najlepsze lokaty w Banku Pekao

↓Okres || Oferta→Lokata na nowe środki
(względem 30 września)
Lokata z Żubrem
(dostępna tylko w aplikacji)
3 miesiące6%6%
6 miesięcy7%6,5%
12 miesięcy8%7%
Źródło: opracowanie własne na podstawie strony banku. Stan na: 17.10.2022 r.

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.