Konto Oszczędnościowe Plus PKO BP na 7,5%

Konto Oszczędnościowe Plus PKO BP

W promocji na nowe środki Konto Oszczędnościowe Plus PKO BP daje zarobić 7,5 proc. w skali roku. To druga najwyższa stawka na rynku. W dodatku oferta nie ma limitu wpłat. Nie trzeba też otwierać ROR-u. Jednak warto to zrobić, bo dzięki temu łatwo zyskać premię 150 zł pod prostymi warunkami.

PKO BP jako rynkowy hegemon (aktywa 429 mld zł i 11,5 mln klientów) ma dużą nadwyżkę depozytów nad kredytami. Zatem nie musi zabiegać o pieniądze klientów. Jednak jako spółka z kontrolnym pakietem skarbu państwa (ma on 29 proc. akcji) podlega wpływom polityków, w tym przypadku – szefowi Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Konto Oszczędnościowe Plus PKO BP w szczegółach

Efekt tego jest taki, że w promocji na nowe środki Konto Oszczędnościowe Plus PKO BP daje teraz zarobić 7,5 proc. w skali roku. To trzecia najwyższa stawka na rynku [sprawdź najlepsze konta oszczędnościowe w styczniu 2023].

Konto Oszczędnościowe Plus PKO BP w promocji na 7,5%

Podwyższone oprocentowanie naliczane jest przez 60 dni, licząc od pierwszej wpłaty nowych środków, czyli nadwyżki względem stanu z 7 lutego. Zasilenie powinno nastąpić do 30 marca, bo do wtedy obowiązuje oferta specjalna. Nie ma limitów kwotowych.

Standardowo organizacja kierowana przez Pawła Gruzę nalicza odsetki w wysokości 0,5 proc. Do 30 marca podstawowe odsetki wynoszą 2 proc.

Konto Oszczędnościowe Plus PKO BP prowadzone jest bezpłatnie. Co miesiąc klientowi przysługuje jeden darmowy przelew. Za każdy kolejny bank pobiera 9,99 zł.

Ale można obejść to ograniczenie. Jak? Wypłacając gotówkę w oddziale. Każda taka transakcja jest bezpłatna.

[Edytowany 2 czerwca 2023] Oprocentowanie konta oszczędnościowego w PKO BP wzrosło do 8,5 proc. Jednak pojawił się limit kwotowy w wysokości 100 tys. zł.

Premia od PKO BP za konto osobiste

By skorzystać z oferty, nie trzeba otwierać ROR-u. Niemniej warto to rozważyć, gdyż można dzięki temu zyskać premię 100-150 zł. Wystarczy w ciągu 30 dni od zawarcia umowy zrealizować kartą płatniczą i Blikiem po trzy transakcje bezgotówkowe na dowolne kwoty.

Premia za otwarcie konta
fot. pixabay.com

Konto za Zero zakłada się metodą na selfie lub przez kuriera. Można też sfinalizować proces w placówce.

Konto osobiste jest prowadzone bezpłatnie, jeśli w miesiącu wykonamy kartą albo Blikiem pięć płatności bezgotówkowych. Gotówkę możemy pobierać bez prowizji w maszynach własnych PKO BP albo Blikiem – we wszystkich bankomatach w kraju.

»otwieram Konto Oszczędnościowe Plus w PKO BP na 7,5% z premią za ROR«

Najlepsze lokaty w PKO BP

Poza rachunkiem oszczędnościowym PKO BP ma też godne uwagi lokaty terminowe. Chodzi o:

  • 3-miesięczną lokatę na nowe środki na 7,5 proc.,
  • kwartalną Lokatę na dzień dobry na 8 proc. (dla nowych klientów),
  • 18-miesięczną lokatę progresywną, która w ostatnim półrocznym okresie daje zarobić 9 proc.

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.