Lokata progresywna PKO BP nawet na 9%

Oprocentowanie konta oszczędnościowego PKO BP

Lokata progresywna PKO BP to 18-miesięczny depozyt, którego oprocentowanie rośnie co pół roku. W ostatnim okresie odsetki rosną do 9 proc. Pieniądze można wycofać przed terminem. Nie ma limitów kwotowych.

W pierwszym tygodniu lipca największy bank w Polsce zaktualizował ofertę depozytową. Zmiany w większości dotyczyły długości trwania lokat. Przykładowo miesięczną lokatę mobilną na 6 proc. zakładaną w aplikacji IKO wydłużono do trzech miesięcy. Kwartalną i roczną lokatę na nowe środki zamieniono na trzymiesięczną z kuponem 7 proc. Ale pojawiła się też nowość.

Lokata progresywna PKO BP w szczegółach

Chodzi o lokatę progresywną na 18 miesięcy. Jej oprocentowanie wyjściowe wynosi 3 proc. i zwiększa się co pół roku. W drugim okresie jest to 6 proc., a w ostatnim – 9 proc.

Lokata progresywna PKO BP
grafika: PKO BP

Kapitalizacja, czyli dopisywanie odsetek do kapitału, następuje co sześć miesięcy. Zatem lokata progresywna PKO BP efektywnie daje zarobić 6,13 proc. w skali roku, o ile zostanie utrzymana przez cały okres umowny. To jedna z lepszych stawek na rynku, choć poniżej stopy referencyjnej NBP, która po ostatniej podwyżce z 7 lipca wynosi 6,5 proc.

Najlepsza lokata na rynku daje teraz zarobić 10 proc. To Lokata urodzinowa IKO w PKO BP.

A jeśli zechcemy wycofać pieniądze wcześniej? Oczywiście mamy takie prawo. Przy czym jeśli zarobimy to przed upływem sześciu miesięcy od założenia depozytu, nie otrzymamy żadnych odsetek. Później w przypadku zerwania lokaty progresywnej PKO BP wypłaci nam odsetki obowiązuje w danym okresie półrocznym, czyli 6 proc. (7-12. miesiąc) lub 9 proc. (13-18. miesiąc).

[Edytowany 14 października 2022] Jeszcze więcej można zarobić na Koncie Oszczędnościowym Plus PKO BP. W promocji na nowe środki stawka wynosi 7,5 proc.

[Edytowany 27 stycznia] Lokata progresywna została wycofana z oferty. Natomiast nowym klientom, którzy otworzą też konto osobiste, PKO BP proponuje trzymiesięczną lokatę IKO na 8 proc. [otwórz Konto za Zero].

Jak założyć lokatę progresywną w PKO BP?

Lokata progresywna PKO BP objęta jest ochroną BFG. Depozyt na min. 1 tys. zł założymy w dowolnym kanale obsługi, czyli:

  • w placówce,
  • przez infolinię
  • w systemie transakcyjnym iPKO,
  • w aplikacji IKO.

Nie obowiązują maksymalne limity kwotowe. Można założyć dowolną liczbę lokat.

Wymagane jest konto osobiste, np. Konto za Zero (darmowe przy pięciu transakcjach kartą w miesiącu, ale nie trzeba jej wyrabiać). To otworzymy metodą na selfie na smartfonie lub za pośrednictwem kuriera.

»otwieram Konto za Zero z lokatą IKO na 8% w PKO BP«

Podobny produkt znajdziemy też w BNP Paribas. Ten proponuje Lokatę Progresywną na rok. Oprocentowanie zmienia się co miesiąc, począwszy od 3 proc., a skończywszy na 10 proc. Efektywna stawka, podobnie jak w PKO BP, wynosi 6 proc. w skali roku.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.