Lokata Progresywna w BNP Paribas nawet na 10%

IKE w BNP Paribas Bank Polska

Lokata Progresywna BNP Paribas to roczny depozyt, na którym odsetki rosną z miesiąca na miesiąc. Jednak 10 proc. zarabia się tylko w ostatnim. Efektywna stawka dla całego okresu wynosi 6 proc., co na tle konkurencji i tak jest bardzo dobrym wynikiem.

Oprocentowanie lokat zauważalnie rośnie. Raportowana przez NBP średnia osiągnęła poziom niewidziany od 2015 r. W wielu dużych i mniejszych bankach znajdziemy depozyty krótko- i długoterminowe na 6-6,5 proc. w skali roku. Najlepsze obecnie oferty zapewniają odsetki w wysokości 8 proc. [sprawdź najlepszą lokatę na rynku w Credit Agricole].

Lokaty BNP Paribas w rynkowej czołówce

Do instytucji, w których znajdziemy dobrze oprocentowane lokaty, należy BNP Paribas. Jego flagowa propozycja to pięciomiesięczna Lokata GOmobile ze stawką 6 proc. (w wariancie na trzy miesiące zapewnia 4-proc. kupon). Limit wpłat wynosi 50 tys. zł.

Trzymiesięczna Lokata Urodzinowa (dla klientów w miesiącu, w którym maja urodziny) daje zarobić 5,5 proc. Maksymalny wkład wynosi 20 tys. zł.

Na lokatach na nowe środki (z terminem zapadalności od 3 do 18 miesięcy), czyli wymagających wpłaty nadwyżki względem stanu z 12 lipca, organizacja kierowana przez Przemysława Gdańskiego płaci od 6 do 7,1 proc.

waloryzacja składek emerytalnych
fot. Pixabay.com

Ale to nie koniec korzystnych propozycji oszczędnościowych w tym banku. Jest też 12-miesięczna Lokata Progresywna, którą BNP Paribas niedawno wprowadził do oferty. Co to takiego?

To nieco zapomniany rodzaj lokaty, której oprocentowanie rośnie w kolejnych okresach. W tym przypadku – z miesiąca na miesiąc.

Depozyt zakłada się ze stawką 3 proc. Po miesiącu zwiększa się ona do 4 proc. 4,1 proc., w następnym – do 5 proc. 4,5 proc. itd. W ostatnim okresie kupon rośnie do 10 8 proc. Finalna średnia dla 12 miesięcy wynosi 6 proc. W obecnych realiach to ścisła rynkowa czołówka.

Lokata Progresywna BNP Paribas w szczegółach

Odsetki na Lokacie Progresywnej BNP Paribas naliczane są odrębnie dla każdego miesiąca (szczegóły w tabeli). Przy czym kapitalizacja, czyli ich dopisanie do kapitału, następuje na koniec okresu lokacyjnego, czyli po 12 miesiącach lub w momencie zerwania lokaty.

Roczna Lokata Progresywna BNP Paribas z oprocentowaniem 10% w ostatnim okresie
fot. BNP Paribas

Pieniądze można bowiem wycofać przed terminem. Wówczas otrzymuje się wynagrodzenie za faktyczny czas utrzymania depozytu. Zysk będzie wtedy proporcjonalnie niższy od wspomnianych 6 proc.

Nieodnawialna Lokata Progresywna BNP Paribas dostępna jest przez internet (w systemie transakcyjnym GOonline) oraz w oddziałach. Kwota minimalna to 1 tys. zł. Nie ma górnych ograniczeń ani limitu liczby depozytów. Przy czym warto pamiętać o gwarancjach BFG, które obejmują środki do równowartości 100 tys. euro, czyli ok. 460 tys. zł.

[Edytowany 1 sierpnia 2022] Uwaga! Bank zmienił parametry lokaty. Chodzi o stawki w poszczególnych miesiącach. Przykładowo w ostatnim okresie płaci już nie 10, ale 8 proc. Mimo to efektywne oprocentowanie pozostało na poziomie 6 proc.

[Edytowany 22 grudnia] Prawdziwą lokatę na 10 proc. znajdziemy w Credit Agricole.

Jak działa Lokata Progresywna BNP Paribas?

Miesiąc trwania lokatyOprocentowanie dla danego okresu [proc.]
1. miesiąc3%
2. miesiąc4,1%
3. miesiąc4,5%
4. miesiąc5%
5. miesiąc5,5%
6. miesiąc6%
7. miesiąc6,5%
8. miesiąc7%
9. miesiąc7,25%
10. miesiąc7,5%
11. miesiąc7,75%
12. miesiąc8%

Do 400 zł premia za otwarcie konta osobistego w BNP Paribas

Do założenia Lokaty Progresywnej niezbędny jest ROR. Może to być darmowe Konto Otwarte na Ciebie (z karty do rachunku można bez konsekwencji zrezygnować po zawarciu umowy). Otworzymy je bez wychodzenia z domu:

  • całkowicie przez internet, wykonując selfie na smartfonie, albo
  • za pośrednictwem kuriera.

Nie dość, że nie poniesiemy kosztów jego utrzymania, to na jego otwarciu możemy całkiem dobrze zarobić. Bank kusi bowiem premią dochodzącą do 400 zł w gotówce. Wystarczy spełnić proste warunki. Kliknij poniżej, by poznać szczegóły.

Oprócz Lokaty Progresywnej w BNP Paribas znajdziemy inne dobrze oprocentowane lokaty, np. 12-miesięczną na nowe środki. Zarobimy na niej 7 proc.

»interesuje mnie Lokata Progresywna w BNP Paribas z ROR-em i premią«


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.