Konto osobiste w BOŚ Banku podrożeje

EKOLokata Promocyjna w BOŚ Banku

Tydzień po Wielkanocy wzrosną opłaty za konto osobiste w BOŚ Banku. Tych najważniejszych nadal będzie można uniknąć. W dodatku wypłaty z obcych bankomatów staną się darmowe bez względu na kwotę transakcji. Pojawi się też nowość dla oszczędzających w walutach.

Na stronie Banku Ochrony Środowiska pojawiła się nowa tabela opłat i prowizji, która zacznie obowiązywać 17 kwietnia. Wynika z niej, że flagowe konto osobiste w BOŚ Banku, czyli EKOkonto bez Kosztów, będzie droższe w utrzymaniu, jeśli klient nie wykaże się aktywnością. Jednak w cenniku jest też pozytywna zmiana.

Konto osobiste w BOŚ Banku od 17 kwietnia

Najważniejsze zmiany:

  1. Wzrost z 6 do 9 zł warunkowej opłaty za prowadzenie EKOkonta bez Kosztów
    Ponadto z 1 tys. zł do 1,5 tys. zł wzrośnie minimalny próg wpływów miesięcznych na ROR w BOŚ Banku pozwalających na uniknięcie daniny.
  2. Wyższa opłata warunkowa (8 zł zamiast 7 zł) za obsługę karty debetowej
    Nadal będzie można jej uniknąć, wykonując plastikiem co miesiąc obroty bezgotówkowe na min. 500 zł
  3. Droższe przelewy w oddziale (8-10 zł zamiast 6-8 zł)
    Niższa opłata dotyczy przelewów wewnętrznych, wyższa – na konta w innych bankach oraz w EUR.
  4. Podniesienie opłaty (z 10 do 15 zł) za wydanie karty płatniczej z fotografią.

Zatem mając flagowe konto osobiste w BOŚ Banku, wciąż będzie można unikać kosztów jego utrzymania, wykazując się aktywnością.

Darmowe obce bankomaty dla klientów BOŚ

W dodatku 17 kwietnia zniknie zapis o 2,5-zł opłacie za pobieranie z obcych bankomatów kwot mniejszych niż 100 zł. Od tego dnia wszystkie operacje w maszynach obcych będą darmowe.

Konto osobiste w BOŚ Banku z kartą płatniczą z wizerunkiem Wilka

Dotyczy to również transakcji za granicą. Z tym że w tym przypadku trzeba pamiętać o prowizji za przewalutowanie (3 proc.).

Klientów gromadzących depozyty walutowe ucieszy fakt, że w ofercie Banku Ochrony Środowiska pojawią się konta oszczędnościowe w USD i GBP (na razie dostępne są tylko w EUR i CHF). Będą oprocentowane na 0,2 proc. w skali roku. Aktualnie to najwyższe stawki na rynku.

***

Przypominamy, że już z początkiem marca wzrosną niektóre opłaty za ROR w BNP Paribas. Jednak tych najważniejszych nadal będzie można uniknąć.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.