Topowi pracodawcy w finansach 2023

Topowi pracodawcy wśród banków i firm finansowych, które zdobyły certyfikat Top Employer 2023

Przybyło działających w Polsce firm z certyfikatem Top Employer. W tym gronie najliczniej reprezentowani są topowi pracodawcy z branży finansowej. Po raz pierwszy takie wyróżnienie zdobyło Ministerstwo Finansów. Jednak prawdziwe słowa uznania należą się ING Bankowi Śląskiemu oraz Bankowi Pekao.

Poznaliśmy wyniki badania Top Employers 2023. W tym roku w Polsce topowym pracodawcą może się określać 76 organizacji, czyli o cztery więcej niż roku poprzednim. Zdecydowaną większość (85 proc.) stanowią międzynarodowe korporacje. Średni uzyskany przez laureatów wynik to niespełna 87 proc.

Finanse zdominowały badanie Top Employers 2023

Certyfikat Top Employer 2023 zdobyło także 17 podmiotów z szeroko pojętych finansów. W ciągu 12 miesięcy ich liczba zwiększyła się o trzy.

Tym samym branża finansowa stała się najliczniej reprezentowaną w badaniu. Wyprzedziła produkcję (13 przedstawicieli) oraz IT i farmację (po 10).

Laureaci Top Employer 2022 w sektorze finansowym
fot. materiały prasowe

Tradycyjnie w finansach grono nagrodzonych zdominowały banki. Dziewięć z nich to topowi pracodawcy. Do ubiegłorocznych laureatów jako debiutant dołączył bowiem Bank Ochrony Środowiska.

Jednak prawdziwe słowa uznania należą się kierownictwu ING Banku Śląskiego. Instytucja z lwem w logo to obok JTI Polska jedyna organizacja wyróżniana od początku przeprowadzania polskiej edycji badania, czyli od 2010 roku.

Minimalnie krótszym stażem wśród topowych pracodawców może się poszczycić Bank Pekao. Tegoroczne wyróżnienie jest dla niego 13.

Co ciekawe w gronie wyróżnionych znalazło się także Ministerstwo Finansów.

Topowi pracodawcy wśród banków i całym sektorze finansowym

ING Bank ŚląskiNationale-Nederlanden
Bank PekaoProvident
SantanderUniCredit
BNP ParibasErgo Hestia
BOŚ BankNatWest Polska
Santander Consumer BankWorldline
BGKING Hubs
PKO BPMinisterstwo Finansów
Toyota Bank
Opracowanie: blog Obiektywne Finanse. Źródło: Top Employers Institute.

Topowi pracodawcy wyróżnieni w Europie

Ponadto sześć firm finansowych uzyskało tytuł Top Employer Europe. Stało się tak, gdyż przeszły audyt w tym samym okresie badawczym w co najmniej pięciu krajach europejskich. W tym gronie znalazły się:

  • Nationale-Nederlanden,
  • Worldline,
  • Santander,
  • BNP Paribas,
  • Santander Consumer Bank,
  • UniCredit.

Jak topowi pracodawcy zdobywają to miano? Przechodzą czteroetapowy proces. W trakcie badania audytorzy przyglądają się m.in. warunkom zatrudnienia, procesom rekrutacyjnym, doświadczeniom pracowników i kulturze organizacyjnej.

[Aktualizacja 31 stycznia 2024] Zobacz laureatów Top Employer w finansach w 2024.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.