Topowi pracodawcy w finansach 2024

Topowi pracodawcy w finansach 2024 wyróżnieni certyfikatem Top Employer 2024

W tym roku certyfikat Top Employer zdobyło 19 podmiotów z sektora. Topowi pracodawcy w finansach 2024 przeszli weryfikację globalnego autorytetu od HR-u. Tym samym dowiedli, że tworzą coraz lepsze środowisko pracy i stosują najwyższe standardy zarządzania zasobami ludzkimi.

Prawdopodobnie każdy chciałby pracować w miejscu, w którym przestrzega się wysokich standardów zarządzania zasobami ludzkimi. Dlatego szuka firmy o przyjaznej kulturze organizacyjnej, gdzie panuje dobre środowisko pracy i dba się o zatrudnionych.

Naprzeciw ich oczekiwaniom co roku wychodzi Top Employers Institute. To globalny autorytet w w badaniu praktyk z obszaru HR. Podmiotom, które przejdą jego proces audytowy, przyznaje on certyfikat Top Employer.

Topowi pracodawcy w finansach 2024 to głównie banki

W tym roku w Polsce uzyskało go 80 firm, czyli o cztery więcej w porównaniu z rokiem poprzednim. Wśród nich znalazło się 19 organizacji z branży finansowej, czyli o dwie więcej.

Topowi pracodawcy w finansach 2024 to głównie banki. Wyróżnienie Top Employer otrzymało 13 takich podmiotów. W stosunku do poprzedniego badania ich liczba wzrosła o trzy (Bank Millennium, Alior Bank i HSBC).

Certyfikat Top Employer po raz 15. zdobył ING Bank Śląski. To jedna z dwóch, obok JTI Polska, organizacji nagradzanych we wszystkich edycjach konkursu organizowanego od 2010. Jedno wyróżnienie mniej ma na koncie Bank Pekao.

certyfikat Top_employer_Polska w branży bankowej
fot. materiały prasowe

– Rokrocznie udowadniamy, że nasze praktyki są zgodne ze światowymi trendami. To sprawia, że na rynku finansowym należymy do przodujących pracodawców. Wraz z pracownikami tworzymy nie tylko miejsce pracy, ale także społeczność, w której każdy może się rozwijać i osiągać wybitne rezultaty – komentuje Zbigniew Chmiel, dyrektor Pionu Zasobów Ludzkich w Banku Pekao. – Otrzymane wyróżnienie stanowi zarówno źródło dumy, jak i zobowiązanie do ciągłego wprowadzania nowych projektów i ulepszeń w obszarze HR – dodaje.

Tak jak poprzednio grono laureatów uzupełniło dwóch ubezpieczycieli, jeden pożyczkodawca i trzech dostawców usług finansowych. Z zestawienia wypadło za to Ministerstwo Finansów.

Branża finansowa po raz kolejny zdominowała listę najlepszych pracodawców. Następny w kolejności sektor produkcyjny wprowadził na nią 10 przedstawicieli. Trzeci był sektor IT z ośmioma reprezentantami.

Firmy finansowe z certyfikatem Top Employer 2024

ING Bank ŚląskiAlior Bank
Bank PekaoHSBC*
Santander*Nationale-Nederlanden*
BNP Paribas*Provident
BOŚ BankUniCredit*
Santander Consumer Bank*Ergo Hestia
BGKNatWest Polska
PKO BPWorldline*
Toyota BankING Hubs
Bank Millennium
Opracowanie: blog Obiektywne Finanse. Źródło: Top Employers Institute.

* – wyróżnieni także na poziomie europejskim

Kilkumiesięczny audyt, który przeszli topowi pracodawcy w finansach w 2024, obejmował sześć obszarów. Składało się na nie 20 tematów związanych ze środowiskiem pracy, pozyskiwaniem talentów, komunikacją wewnętrzną, benefitami, uczeniem się, różnorodnością, integracją i dbaniem o dobrostan zatrudnionych.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.