Będzie nowe konto osobiste w Santander Banku

Konto Max oszczędnościowe w Santander Bank Polska

Z początkiem lipca w sprzedaży pojawi się nowe flagowe konto osobiste w Santander Banku. Od tego dotychczasowego będzie różnić się nazwą i warunkami zwalniającymi z opłat za podstawowe usługi. Część danin zostanie obniżona.

Trzecia pod względem wielkości instytucja w polskim sektorze poinformowała o planach wprowadzenia nowej palety ROR-ów. Nowe konto osobiste w Santander Banku pojawi się 1 lipca br. Będzie się nazywać Konto Santander.

Z oferty zniknie Konto Jakie Chcę. Ustaliliśmy, że dotychczas otwarte rachunki w tej taryfie zostaną automatycznie przekształcone w nowe.

Od 1 lipca Nowy ROR w Santanderze

W porównaniu z obecnym flagowym rachunkiem nowy ROR będzie różnić się nie tylko nazwą, ale też warunkami zwalniającymi z opłat za podstawowe usługi. Organizacja zarządzana przez Michała Gajewskiego chce skłonić klientów do tego, by częściej używali kart płatniczych / Blika.

To właśnie od wielkości comiesięcznych obrotów bezgotówkowych uzależniać będzie naliczanie opłat za prowadzenie Konta Santander (6 zł) i obsługę sprzężonego z nim plastiku (9 zł). Klient chcący uniknąć obu danin będzie musiał wykonać Kartą Dopasowaną lub/i Blikiem płatności bezgotówkowe na łącznie min. 300 zł.

Aktualną wielkość obrotów sprawdzi w sekcji Poradnik cenowy w bankowości internetowej. To udogodnienie ma się pojawić także w aplikacji mobilnej.

1 lipca 2023 w sprzedaży pojawi się nowe konto osobiste w Santander Banku z Kartą Dopasowaną

Klientów chcących otworzyć nowe konto osobiste w Santander Banku ucieszy obniżenie opłaty za pobranie gotówki z obcego bankomatu przy użyciu karty debetowej. W ramach nowego ROR-u każda taka operacja będzie kosztować 3 zł (2 zł mniej niż w starym rachunku). Bezpłatne pozostaną transakcje gotówkowe wykonywane Blikiem.

Zmniejszy się również abonament na wypłaty z obcych bankomatów bez prowizji. Posiadacze nowego Konta Santander zapłacą za niego 5 zł miesięcznie zamiast 7 zł.

Posiadacze nowego ROR-u, tak jak obecni klienci, będą mogli bez limitu korzystać z darmowych przelewów ekspresowych w systemie Express Elixir. Po uprzednim zgłoszeniu dostawcy bank będzie też naliczać im 1-proc. money-back za media (gaz, prąd, telefon, internet, kablówka). Miesięczny limit zwrotu pozostanie na poziomie 25 zł.

Nowe i stare konto osobiste w Santander Banku

↓UsługaKonto SantanderKonto Jakie Chcę
Prowadzenie (miesięcznie)6 zł / 0 zł*6 zł / 0 zł**
Karta płatnicza (miesięcznie)9 zł / 0 zł*8 zł / 0 zł**
Przelew ekspresowy (od sztuki)0 zł0 zł
Obce bankomaty (od każdej operacji kartą)3 zł5 zł
Abonament na obce bankomaty (miesięcznie)5 zł7 zł
Money-back za media (miesięcznie)1% (max 25 zł)1% (max 25 zł)
Zlecenie stałe0 zł0 zł
Polecenie zapłaty0 zł0 zł
Cash-back (wypłata sklepowa)1,5 zł1,5 zł
Opracowanie: blog Obiektywne Finanse.

* – pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych kartą / Blikiem na min. 300 zł miesięcznie

** – przy wpływach 500 zł i po wykonaniu jednej transakcji bezgotówkowej kartą / Blikiem w miesiącu

Konto Santander Max

Z początkiem lipca w sprzedaży pojawi się też drugie konto osobiste – Santander Max. W zamian za stałą opłatę 15 zł miesięcznie klient otrzyma nielimitowany dostęp do wielu usług bez dodatkowych kosztów. Chodzi m.in. o:

  • obsługę karty do rachunku,
  • wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie (uwaga na surcharge),
  • przelewy ekspresowe,
  • przewalutowanie transakcji zagranicznych,
  • cash-back.

Zobacz wszystkie zapowiadane przez Santandera zmiany w ofercie kont osobistych.

Jednak zanim one nastąpią, warto skorzystać z oferty na nowe środki na Koncie Max oszczędnościowym. Do 29 czerwca daje ona zarobić 8 proc. w skali roku. Obecnie wyższe oprocentowanie znajdziemy tylko w jednym banku [sprawdź ranking kont oszczędnościowych].


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.