Konto Moje Cele mBanku na 6,5%

opłaty za konto IKE w mBanku i eKonto do usług

Mimo niższego niż do tej pory oprocentowania konto oszczędnościowe Moje Cele mBanku nadal wypada bardzo dobrze na tle rynku. W dodatku z oferty skorzystają też obecni klienci. Natomiast ci nowi oprócz atrakcyjnych odsetek mogą zyskać premię do 420 zł za otwarcie ROR-u.

Oprocentowanie depozytów spada, choć cena pieniądza od października ub. r. stoi w miejscu. Jednak banki wciąż wieżą w to, że RPP zredukuje w tym roku koszt kapitału.

Oczywiście na rynku nadal znajdziemy względnie dobre oferty, choć ich atrakcyjność również powoli maleje. Najświeższym przykładem jest konto Moje Cele mBanku.

Konto Moje Cele mBanku z wysokim oprocentowaniem dla obecnych klientów

To rachunek służący do regularnego odkładania drobnych kwot w sposób automatyczny, czyli np. po każdej płatności kartą czy przelewie. Można go też traktować jak zwykłe konto oszczędnościowe, czyli zasilać ręcznie.

Przez ostatnie tygodnie konto Moje Cele mBanku dawało zarobić w promocji 7 proc. w skali roku. Teraz, w ramach nowej akcji specjalnej o nazwie „Starter oszczędnościowy”, jest to 6,5 proc. Nie zmieniła się za to kwota objęta wyższą stawką. Nadal jest to 50 tys. zł.

Konto Moje Cele mBanku w promocji na 6,5%

Z oferty skorzystają nowi klienci oraz ci dotychczasowi. Jednak ci drudzy muszą spełnić określone warunki: niskie saldo oszczędności w mBanku (łącznie 1 tys. zł na dzień 1 lutego) albo aktywność w II półroczu 2023.

Zgodnie z regulaminem aktywność rozumiana jest jako:

  • min. jedna bezgotówkowa płatność kartą / Blikiem miesięcznie,
  • zalogowanie do aplikacji,
  • wpływ 2,5 tys. zł.

Wymagania należało spełnić w co najmniej trzech miesiącach w okresie od 1 lipca do 31 grudnia. Ponadto dotychczasowy klient chcący założyć w mBanku konto Moje Cele ze stawką 6,5 proc. nie mógł mieć ROR-u o nazwie mKonto Intensive na dzień 12 stycznia br.

O tym pamiętaj, zakładając Konto Moje Cele w mBanku

Ważne jest również, by rachunek założyć przez internet (najpóźniej 5 czerwca), czyli np. w aplikacji. Jeśli zrobimy to w oddziale lub na infolinii, zarobimy co najwyżej 5,3 proc.

Opłaty za konto mBanku od 3 kwietnia
Fot. mBank

Musimy też pamiętać o tym, by na koniec danego miesiąca saldo było o min. 100 zł większe niż w poprzednim. W praktyce oznacza to, że możemy wypłacać pieniądze z rachunku (pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, kolejny kosztuje 9 zł), ale na koniec miesiąca odpowiednio go zasilić. Suma zasileń musi o co najmniej 100 zł przewyższyć sumę obciążeń.

Jeśli w jednym miesiącu nie spełnimy tego warunku, tracimy prawo wyższego oprocentowania do końca okresu promocyjnego. A ten trwa w miesiącu otwarcia konta oszczędnościowego i przez trzy kolejne pełne miesiące. Jeśli więc umowę o konto Moje Cele mBanku zawrzemy w połowie lutego, wyższe odsetki przysługiwać nam będą do końca maja włącznie. Standardowa stawka wynosi 0,5-1,5 proc.

[Aktualizacja 28 marca] Po Wielkanocy mBank wprowadzi do oferty eKonto do usług. Zapewni ono darmowy dostęp do obcych bankomatów i cashbacku.

Premia do 420 zł za eKonto osobiste mBanku

Mimo tej negatywnej zmiany konto Moje Cele mBanku utrzymuje się w ścisłej rynkowej czołówce pod względem wysokości oprocentowania. Więcej płacą tylko trzy instytucje [zobacz ranking rachunków oszczędnościowych].

płatność kartą umożliwia skorzystanie z usługi cashback
fot. mBank

Warto dodać, że nowi klienci otwierający również eKonto osobiste mogą zyskać premię do 420 zł. W tym celu muszą w każdym z trzech kolejnych miesięcy: wykonać kartą albo Blikiem osiem transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty i zapewnić wpływ na ROR min. 1 tys. zł. Umowę zawrą całkowicie przez internet:

  • metodą na selfie,
  • z użyciem e-dowodu (dowód osobisty z warstwą elektroniczną).

Zobacz nową tabelę opłat i prowizji za eKonto osobiste mBanku, która zacznie obowiązywać 3 kwietnia.

»Otwieram ROR w mBanku z kontem oszczędnościowym i premią do 360 zł«


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.