Rekordowe oprocentowanie konta Moje Cele mBanku

eKonto oszczędnościowe mBank

W promocji dla nowych klientów mBank proponuje oprocentowanie konta Moje Cele w wysokości 7,5 proc. To stawka niewidziana w tym roku na rynku. Do tego dochodzi premia 460 zł za otwarcie ROR-u. Objaśniamy, co trzeba zrobić, żeby otrzymać wyższe odsetki i nagrodę pieniężną.

Choć banki od dłuższego czasu wykazują dużą nadpłynność, czyli mają sporą nadwyżkę depozytów nad kredytami (139 proc. wg danych UKNF-u), niektóre z nich potrafią zaskoczyć ofertą depozytową. Najnowszym przykładem jest mBank.

Co zrobić, żeby mieć wyższe oprocentowanie konta Moje Cele mBanku

W uruchomionej 6 czerwca promocji „Zyskaj premię z eKontem do usług” podniósł on promocyjne oprocentowanie konta Moje Cele do 7,5 proc. w skali roku dla kwot do 25 tys. zł. To najwyższa stawka na rynku od grudnia 2023. Tym samym rachunek mBanku stał się najwyżej oprocentowanym kontem oszczędnościowym [zobacz ranking].

Podwyższone oprocentowanie konta Moje Cele w mBanku

Jednak w przeciwieństwie do poprzedniej edycji promocji tym razem z propozycji mogą skorzystać tylko nowi klienci. Chodzi o osoby, które nie miały ROR-u lub konta oszczędnościowego w mBanku od 1 stycznia 2020. Pozostali, w innej promocji, mogą zyskać do 5,1 proc. na eKoncie oszczędnościowym.

Ponadto chętni muszą otworzyć nowy ROR o nazwie eKonto do usług [tu jego analiza] metodą na selfie w aplikacji lub z użyciem e-dowodu [zapoznaj się z opisem procedury otwierania konta z e-dowodem]. Jeśli zrobią to w inny sposób, zarobią co najwyżej 5,5 proc.

Ważne! Drugim wymogiem naliczania wyższego oprocentowania na koncie Moje Cele jest systematyczne zwiększanie salda.

Chodzi o to, żeby na koniec miesiąca suma wpływów przewyższała sumę obciążeń o co najmniej 100 zł. Warunek ten mBank sprawdza ostatniego dnia roboczego.

Zatem można wypłacać pieniądze z konta oszczędnościowego, ale przed końcem miesiąca należy zasilić rachunek odpowiednią kwotą. W każdym miesiącu jeden przelew jest darmowy, za kolejny płaci się 9 zł.

Jak zdobyć premię za otwarcie konta osobistego w mBanku

Podwyższone oprocentowanie konta Moje Cele obowiązuje w miesiącu otwarcia rachunku (należy to zrobić na jednym wniosku z eKontem do usług) oraz przez trzy pełne miesiące kalendarzowe. Jeśli więc umowę zawrzemy w czerwcu, wyższe odsetki będziemy otrzymywać do końca września 2024.

Natomiast promocja dostępna jest do 17 września. Standardowo na rachunku Moje Cele mBank nalicza odsetki w wysokości 0,5-1,5 proc.

Premia 500 zł za otwarcie konta
fot. ObiektywneFinanse.pl

Oprócz wyższych odsetek uczestnik akcji specjalnej może zdobyć premię pieniężną. Nagroda sięga 460 zł. By ją zdobyć, należy:

  1. Zapisać się do promocji (link na dole)
  2. W ciągu siedmiu dni od otwarcia ROR-u zasilić go min. 1 tys. zł
  3. Do końca następnego miesiąca wykonać kartą płatniczą lub/i Blikiem osiem transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty
  4. W drugim, trzecim i czwartym miesiącu powtórzyć wymagane czynności (wpływ + płatności).

Dodatkowe 100 zł otrzymają ci, którzy otworzą jeszcze swojemu dziecku rachunek eKonto Junior.

»Otwieram eKonto do usług z premią do 460 zł i kontem Moje Cele na 7,5%«


Maciej Kusznierewicz

3 Trackbacks / Pingbacks

  1. Konto Moje Cele mBanku na 6,5% - Obiektywne Finanse
  2. Najlepsze konta oszczędnościowe w czerwcu 2024 - Obiektywne Finanse
  3. Konto oszczędnościowe w Citi Handlowym na 7,2% - Obiektywne Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.