W nowej promocji Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego daje zarobić tylko 1 proc. w skali roku. To oferta 2,5-krotnie gorsza od dotychczasowej, ale i tak mocno przewyższa średnią rynkową.
Osoby, które chcą bezpiecznie i w miarę sensownie odkładać nadwyżki finansowe, tracą kolejny przyczółek. Wywołana w marcu przez Radę Polityki Pieniężnej i wzmożona w kwietniu fala obniżek oprocentowania depozytów terminowych i bieżących dotarła do ING Banku Śląskiego.
Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego w promocji na 1%
Od dziś jego Otwarte Konto Oszczędnościowe przynosi już tylko 1 proc. odsetek w skali roku. Jest to oprocentowanie promocyjne – naliczane nowym klientom lub w zamian za ulokowanie nowych środków (nadwyżki względem stanu z 4 maja). Dotychczas organizacja kierowana przez Brunona Bartkiewicza płaciła 2,5 proc.
Pozostałe warunki dostępnych do 3 czerwca ofert specjalnych OKO Bonus i OKO Bonus na start nie zmieniły się. Oznacza to, że podwyższona stawka przysługuje przez cztery miesiące od otwarcia rachunku i obejmuje kwoty do 100 tys. zł.
Standardowe oprocentowanie rachunku wynosi 0,5 proc. Jednak ING Bank Śląski na 7 lipca zapowiedział obniżkę do 0,25 proc.
Otwarte Konto Oszczędnościowe dostępne jest bez konieczności otwierania konta osobistego. Lecz wówczas posiadaczowi rachunku przysługuje tylko jeden darmowy przelew w miesiącu. Natomiast wszystkie transfery na ROR w ING Banku Śląskim są bezpłatne, co u konkurencji praktycznie się nie zdarza.
>>otwieram konto oszczędnościowe w ING Banku Śląskim na 1%<<
Banki tną oprocentowanie konto oszczędnościowych, ale są okazje
Odsetki na poziomie 1 proc. na tle raportowej przez GUS inflacji na poziomie 3,4 proc. brzmią jak ponury żart. Jednak i tak przewyższają średnią rynkową. Ta wedle danych NBP z marca wynosiła 0,45 proc. Dziś jest jeszcze niższa, bo w ostatnich tygodniach kolejnych cięć stawek na depozytach dokonało wiele instytucji.
Świeży przykład to Getin Bank. Nieco wcześniej to samo zrobił Bank Millennium. Ale w obu przypadkach spadki nie były tak drastyczne (z 2,6-2,7 do 2 proc.).
Na szczęście na rynku znajdziemy jeszcze kilka względnie dobrych propozycji, które dają zarobić 2,5-3,5 proc. Szczegóły w naszym majowym rankingu kont oszczędnościowych.
Maciej Kusznierewicz
Dodaj komentarz