Indeksowane Konto Oszczędnościowe Toyota Banku jeszcze atrakcyjniejsze

Indeksowane Konto Oszczędnościowe i lokata toyota bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe Toyota Banku, które już od lipca stanie się najwyżej oprocentowanym na rynku (7,05 proc.), wreszcie można założyć w pełni online. Instytucja wdrożyła bowiem wideoweryfikację. Do zawarcia umowy potrzebujemy komputera z kamerą, dowodu osobistego i telefonu komórkowego.

Toyota Bank jako jeden z ostatnich na polskim rynku wdrożył wideoweryfikację. Chodzi o zdalną procedurę zawierania umowy np. o konto osobiste, w trakcie której tożsamość potwierdza się, wykonując kamerą internetową krótkie nagranie twarzy i dokumentu tożsamości. Takie rozwiązanie już dwa lata temu stało się w Polsce standardem [czytaj więcej].

Najlepiej oprocentowane konto oszczędnościowe

Najpierw w Toyota Banku można było w ten sposób założyć ROR o nazwie Moto Konto. Teraz z użyciem wideoweryfikacji klienci otworzą również Indeksowane Konto Oszczędnościowe.

Już niebawem będzie to najwyżej oprocentowany rachunek na rynku. Od 1 października 2023 można na nim zarobić 7,05 proc. w skali roku. Stawka obejmuje kwoty do 400 tys. zł.

[Aktualizacja 7 stycznia 2024] W I kwartale 2024 oprocentowanie Indeksowanego Konta Oszczędnościowego wynosi 5,87 proc. W konsekwencji produktu Toyota Banku nie ma już w rankingu najwyżej oprocentowanych rachunków oszczędnościowych.

Wysokie oprocentowanie IKZE w bankach
fot. pixabay.com

W dodatku oprocentowanie rachunku systematycznie rośnie. Jest bowiem powiązane ze wskaźnikiem WIBOR 3M, który idzie w górę od ubiegłorocznej jesieni.

Do wyznaczania wysokości odsetek obowiązujących w następnym kwartale organizacja kierowana przez Bogdana Grzybowskiego przyjmuje wartość WIBOR-u 3M z przedostatniego dnia roboczego poprzedniego kwartału. Aktualizacja następuje co trzy miesiące, a kapitalizacja – co miesiąc. Zatem stawka naliczana od października do końca grudnia jest pochodną wspomnianego współczynnika z 28 września.

A jeśli zgromadzimy więcej niż 400 tys. zł? Od nadwyżki naliczane są odsetki na podstawie WIBOR-u 3M pomniejszonego o 3 pp. Na dziś daje to stawkę 4,05 proc. 2,78 proc.

Jak założyć Indeksowane Konto Oszczędnościowe Toyota Banku?

Do tej pory Indeksowane Konto Oszczędnościowe Toyota Banku można było otworzyć jedynie za pośrednictwem kuriera. Jednak popularność rachunku będąca efektem jego rosnącego oprocentowania sprawiło, że klienci chcący założyć IKO musieli czekać tygodniami na umówienie wizyty doręczyciela.

Teraz mają alternatywę w postaci wideoweryfikacji. Wyboru dokonują na etapie składania wniosku.

Wniosek o Indeksowane Konto Oszczędnościowe Toyota Banku można złożyć o dowolnej porze, przez całą dobę. Jego procedowane odbywa się w dni robocze. Umowę, która jest zatwierdzana w jeden dzień roboczy, a maksymalnie po czterech dniach, zawiera się kodem SMS – tłumaczy Maciej Sitarski reprezentujący Toyota Bank. – Przykładowo wniosek złożony w niedzielę o godz. 12 zostanie przeprocesowany w poniedziałek, a konto aktywowane do wtorku – dodaje.

Jak uniknąć opłaty za prowadzenie IKO w Toyota Banku?

Indeksowane Konto Oszczędnościowe Toyota Banku ma też dużą wadę. Chodzi o opłatę za prowadzenie. Wynosi ona 30 zł miesięcznie. Przy czym daniny można uniknąć — na dwa sposoby.

ważne pytania o Polski Ład
fot. pixabay.com

Pierwszym jest powstrzymywanie się od wypłat. Wtedy instytucja zarządzana przez Bogdana Grzybowskiego zwróci pieniądze do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca.

Drugą metodą na uniknięcie opłaty za prowadzenie Indeksowanego Konta Oszczędnościowego jest opłacenie z niego dowolnej lokaty w Toyota Banku, np. 3-dniowej. Następnie depozyt można zerwać bez konsekwencji.

Natomiast same przelewy są darmowe i nielimitowane. Dotyczy to również transferów na konto w innym banku. Nie trzeba też otwierać konta osobistego.

Oprócz Indeksowanego Konta Oszczędnościowego Toyota Bank ma w ofercie dobrze oprocentowane lokaty. Można na nich zarobić do 6,3 proc.

W obecnych realiach i przy spodziewanych dalszych podwyżkach obniżkach stóp procentowych najkorzystniej wypada Lokata Plus na trzy miesiące ze stawką 6,3 proc. Jednak ona wymaga założenia konta osobistego.

[Edytowany 10 lutego 2023] Również wszystkie lokaty w Toyota Banku można założyć całkowicie online. Używa się do tego wideoweryfikacji, a umowę zatwierdza kodem SMS.


Maciej Kusznierewicz

14 Komentarze

 1. No a ja jakoś nie widzę zwrotu tej prowizji w historii mojego konta oszczędnościowego, a nic nie wypłacałem z tego konta.Pierwszego każdego miesiąca pobierają tę opłatę, zwrotu nie ma w kolejnym miesiącu.

 2. UWAGA – odsetki od środków są kapitalizowane na koniec miesiąca. A co jak wypowiemy umowę np. na 20 dnia miesiąca – odsetki za 20 dni nie istnieją, bo nie ich gdzie zapisać, bo konto już nie istnieje !
  I jeszcze lepszy hit – od dnia zamknięcia konta bank ma 2 tygodnie na przelanie środków na wskazany rachunek !
  Tak więc można mieć ponad miesiąc w ogóle nie oprocentowane środki, czyli bank ma miesięczną darmową pożyczkę.

  • Panie Andrzeju, IKO to konto oszczędnościowe. Zatem zakłada się je na czas nieoznaczony (bezterminowo, do momentu rozwiązania umowy). Chodzi o to, że oprocentowanie aktualizowane jest raz na trzy miesiące (na początek nowego kwartału). Pod koniec września bank sprawdzi wysokość wskaźnika WIBOR 3M i na tej podstawie ustali nowe oprocentowanie. Prawdopodobnie będzie ono wyższe niż dziś.
   Można założyć jedno.

 3. Mam pytanie co do tej opłaty. Co nam da założenie lokaty i jej zerwanie po kilku dniach ? czy środki z zerwanej lokaty można przelać bezpośrednio na innych rachunek ?

  • Jeśli jako rachunek zasilający lokatę podamy IKO, to wtedy nie poniesiemy opłaty miesięcznej za prowadzenie IKO (no bo normalnie choć jedno wybranie kasy z IKO w danym miesiącu powoduje naliczanie 30 zł). Natomiast lokaty nie musi Pan trzymać do końca. Można ją zerwać zaraz po tym, gdy zaksięguje się w systemie.
   Pieniądze z zerwanej lokaty automatycznie trafiają na ROR. Jeśli go nie mamy, podajemy numer konta, na które mają trafić pieniądze z zerwanej lokaty.

1 Trackback / Pingback

 1. Dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe bez ROR-u - Obiektywne Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.