Najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe w lipcu 2022

Najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe w lipcu 2022

W lipcu 2022 najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe dają zarobić 6-7 proc. w skali roku. Prowadzą je Toyota Bank, mBank i Getin Bank. Bez trudu znajdziemy też oferty na 5 proc. Wszystkie rachunki uwzględnione w naszym rankingu można założyć w pełni online.

Jak podaje GUS – i chyba każdy z nas widzi na co dzień – inflacja nieustannie rośnie. Na szczęście w górę idzie również oprocentowane kont oszczędnościowych. Dziś na rynku bez trudu znajdziemy rachunek ze stawką 5 proc. w skali roku.

Natomiast najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe w lipcu 2022 dają zarobić 6-7 proc. Oczywiście to mniej niż tempo wzrostu cen, ale przynajmniej częściowo spowalniamy negatywny proces utraty siły nabywczej przez nasze pieniądze.

Najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe w lipcu 2022 bez warunków i z haczykami

W lipcu ranking kont oszczędnościowych otwiera Toyota Bank, która płaci 7,05 proc. w skali roku. To efekt wzrostu WIBOR-u 3M, w oparciu o który instytucja zarządzana przez Bogdana Grzybowskiego ustala oprocentowanie.

najlepsze konta oszczędnościowe do gromadzenia nadwyżek pieniężnych
fot. pixabay.com

Stawka obowiązuje przez kwartał – do czasu następnego odczytu wskaźnika ceny pieniądza na rynku międzybankowym. Przysługuje wszystkim klientom. Więcej o Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym przeczytasz tutaj.

Drugą lokatę dość niespodziewanie zajmuje mBank, który w nowej promocji dla nowych klientów postanowił podnieść odsetki z 2,2 do 6,5 proc. Organizacja kierowana przez Cezarego Stypułkowskiego wymaga comiesięcznego przyrostu salda o min. 100 zł.

Dopiero na trzecim miejscu znajduje się dotychczasowy lider, czyli Getin Bank. Tam zarobimy 6 proc., będąc nowym klientem albo wpłacając nowe środki.

Inne dobrze oprocentowane konta oszczędnościowe

To jednak nie wszystkie najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe. Za czołową trójką znajduje się całkiem liczne grono podmiotów proponujących klientom 5-5,5 proc.

lokaty długoterminowe
fot. freeimages.com

Chodzi zarówno o rynkowe wieloryby (Bank Pekao, ING Bank Śląski), jak i średnich (Getin Bank, Citi Handlowy, Alior Bank, Bank Millennium) oraz małych graczy (Santander Consumer Bank, Nest Bank). Umożliwiają one założenie rachunku całkowicie online, np. metodą na selfie albo przelewem weryfikacyjnym. Niektóre stosują wariant z e-dowodem osobistym albo usługą AIS w ramach open bankingu.

Zatem każdy powinien znaleźć swoje najlepiej oprocentowane konto oszczędnościowe. Niewykluczone, że część banków na dniach uatrakcyjni ofertę pod wpływem ruchu konkurencji oraz spodziewanych podwyżek stóp procentowych NBP. Będziemy o tym informować na bieżąco.

[Edytowany 10 lipca] Właśnie zrobił to Bank Millennium, który na Koncie Profit płaci teraz 6 proc.

[Edytowany 14 lipca] Tak samo postąpił ING Bank Śląski, w którym można zarobić już 6,5 proc. Czytaj więcej o Otwartym Koncie Oszczędnościowym.

[Edytowany 15 lipca] Stawki podniósł też Nest Bank. Na koncie oszczędnościowym oferuje 6 proc., a na półrocznej lokacie dla nowych klientów – 7,5 proc.

[Edytowany 16 lipca] W tyle zostać nie chciał Santander Consumer Bank, więc zwiększy oprocentowanie konta oszczędnościowego do 6 proc. Ponadto podniósł do 1 mln zł kwotę objętą promocyjną stawką.

[Edytowany 22 lipca] Getin Bank nie chciał zostać w tyle i również podniósł stawkę do 6,5 proc. Wyłamał się za to Alior Bank, który już zapowiedział, że nie podniesie kuponu z obecnych 5 proc.

Zobacz ranking kont oszczędnościowych w sierpniu 2022. Są kolejne wzrosty.

Ranking kont oszczędnościowych w lipcu 2022

lp.bank (rachunek)proc.max saldo [zł]bezpłatne przelewy w miesiącukoszt następnego przelewu [zł]wymagany RORgwarancja oproc.
1.Toyota Bank
(Indeksowane Konto Oszczędnościowe)
7,05%100.000bez limituniedo 30 września
2.Getin Bank
(Elastyczne Konto Oszczędnościowe)
nowi klienci lub nowe środki
6,5%
+
6%
400.000

10.000
19tak92 dni (promo do 4 sierpnia)

12 miesięcy (promo do 31 lipca)
3.ING Bank Śląski
(Otwarte Konto Oszczędnościowe)
nowe środki lub nowi klienci
6,5%200.000
+
200.000
bez limitutak3 miesiące
(promo do 17 sierpnia)
4.mBank
(Moje Cele)
nowi klienci i dotąd nieaktywni
6,5%*20.00019tak3 miesiące
(promo do 28 września)
5.Santander Consumer Bank
(Rachunek Oszczędnościowy)
nowe środki
6%1.000.000bez limituniedo 30 sierpnia
6.Bank Millennium
(Konto Oszczędnościowe Profit)
nowe środki
6%200.00019,9tak62 dni
(promo do 27 sierpnia)
7.Nest Bank
(Nest Oszczędności i Nest Skarbonka)
nowi klienci
6%100.000
+
10.000
19tak2 miesiące + 6 miesięcy
8.Citi Handlowy
(Konto SuperOszczędnościowe)
5,5%***20.000110tak
9.Alior Bank
(Konto Mega Oszczędnościowe)
nowe środki
5%****200.000bez limitutak4 miesiące
(promo do 13 września)
10.Bank Pekao
(Konto oszczędnościowe)
nowi klienci
5%100.000bez limitu w aplikacjitak6 miesięcy
(promo do 31 lipca)
©blog Obiektywne Finanse, stan na 28.07.2022 r.

* – pod warunkiem przyrostu salda o min. 100 zł miesięcznie

** – w przypadku nowych klientów warunkiem jest comiesięczny wpływ na ROR min. 2 tys. zł

*** – brak odsetek za miesiąc, w którym nastąpi wypłata środków; do tego 15 zł miesięcznie za prowadzenie w przypadku braku wpływów min. 3 tys. zł na ROR

**** – pod warunkiem comiesięcznego wpływu na ROR min. 2 tys. zł


Maciej Kusznierewicz

28 Komentarze

 1. Mazowiecki Bank Spółdzielczy ma w swojej ofercie konto oszczędnościowe MBS-IKE o oprocentowaniu zmiennym. Obecne oprocentowanie to 11.23%. Sposób wyliczania to wibid 3m*1.64. Dane wziąłem z tabeli oprocentowania produktów depozytowych tegoż banku obowiązującej od 01.07.2022. Nie sprawdzałem tych informacji osobiście czy telefonicznie. Jeżeli jednak nie ma żadnych gwiazdek i haczyków to uważam, że jest to najlepsza oferta na rynku, tym bardziej przy oficjalnej inflacji 15.6%.

  • Piękne dzięki za sygnał! Sprawdzę to.
   Z analizy tabeli oprocentowania i cennika wynika, że to naprawdę rewelacyjna oferta. Do ustalania oprocentowania przyjmowany jest WIBID 3M z poprzedniego miesiąca (prawdopodobnie z ostatniego lub przedostatniego dnia). Brak opłat za otwarcie i prowadzenie MBS-IKE. Napiszę osobny tekst, gdy uzyskam odpowiedź z banku.
   Świetnie się Pan wstrzelił z tą informacją. Niebawem przystąpię do sporządzania rankingu IKE za III kwartał.

 2. No no, dotąd myślałem że mam najlepsze z możliwych oprocentowań IKE w Polsce a okazuje się że przy zwyżkach stóp procentowych może chwilowo być coś lepszego 🙂 . Jednak przez lata ten sposób oblicznia oprocentowania nie dawał tak rewelacyjnych wyników. Przez okres od 2015 r. – 2020 r. oprocentowanie tego IKE było na poziomie 2,47 – 2,49%, a po obniżkach w 2020 symboliczne 0,01 – 0,02%. Ustalanie oprocentowania nie jest oparte o średni Wibid 3m z poprzedniego miesiąca tylko raczej z ostatniego dnia poprzedniego m-ca ponieważ obecne oprocentowanie 11,23% to 6,85×1,64. Wibid 6,85 utrzymuje się raptem od kilku dni i wynosił tyle też 1 lipca.

  • Ja jestem zdziwiony, że bank jeszcze nie zmienił tego mnożnika. Kilka spółdzielni już tak zrobiło, by zredukować koszty odsetkowe.
   Co do wartości WIBID-u 3M: ma Pan rację. Średnia za cały czerwiec to 6,65% (startował z 6,41 i skończył na 6,85).

     • Nie wiem, skąd to info. Dzisiaj jest jakaś nowa tabela oprocentowania w tym banku i IKE nadal tam jest. Ponieważ to parę przystanków ode mnie, poświęcę się i pojadę się dowiedzieć, co i jak 🙂

     • Pani Katarzyno, coś jest na rzeczy. Kilkadziesiąt minut po Pani poście otrzymałem maila od pani Katarzyny Folusz, szefowej wydziału obsługi klienta w MBS Łomianiki:

      Produkt depozytowy – konto oszczędnościowe IKE został wycofany z naszej
      oferty. W najbliższym czasie powinna się pojawić nowa oferta. Zapraszamy
      do śledzenia naszej strony.

      I rzeczywiście, w nowej tabeli, o której Pani wspomina, rachunek MBS-IKE znajduje się w części C „Produkty wycofane z oferty”. Jednak nadal wisi strona produktowa.

     • Ja po prostu zadzwoniłem do nich wczoraj i miła Pani powiedziała przez telefon, że jak jeszcze nie mam IKE to żebym wpadał i dzisiaj zdążymy to ogarnąc, ale że mam już IKE od wielu lat w funduszach i musiałbym zrobić wypłatę transferową, czy jak to się nazywa, to nie zdążę, bo od czwartku IKE znika z oferty banku, ale Pani Katarzyna może jechać, jak mieszka w Łomiankach 🙂

     • Zawsze może Pani podpytać, co planują. Ja czekam na info od naczelniczki. Obstawiam, że zmienią (zmniejszą) mnożnik WIBID-u albo całkowicie z niego zrezygnują, żeby zredukować koszty odsetkowe.

     • Maciej trochę Cię wkręcili bo przenosiłem IKE i nie odbywa się tak jak Ci powiedzieli. Najpierw musisz założyć nowe IKE i powiedzieć że będziesz likwidował stare i będzie wypłata transferowa, a dopiero później zgłaszasz się z potwierdzeniem założenia do starego IKE i likwidujesz.

     • Ale Pani go namawiała na otwarcie IKE jeszcze w starej promocji. Miałby te 11% jakiś czas. Jak rozumiem, Maciej sam doszedł do wniosku, że nie zdąży. Liczy się data otwarcia IKE a przelew transferowy można zrobić później. Szkoda, że o tym wycofaniu dowiedziałam się za późno (po 17.00) to bym pojechała i założyła to konto.

     • Ja to rozumiem inaczej. Pani powiedziała, że jak ma IKE w innej instytucji, to nie zdąży, a jak nie ma – to zaprasza 🙂

   • Adminie otrzymałeś te informacje od Mazowieckiego Banku odnośnie ustalania oprocentowania na IKE? Pytam z ciekawości bo dalej na stronie jest opr. 11,23% więc nie jest ustalane o wibid z poprzedniego miesiąca.

 3. W MBank Moje Cele są dostępne także dla starych klientów, 6,5% jest możliwe pod warunkiem założenia konta online przez e-bankowość i zaznaczenia zgody na regulamin, ale przechodząc przez link ze strony promocji. Jest warunek salda początkowego na 1.06 do 1000 zł. A potem jak dla nowych, czyli wpłata 100 zł co miesiąc.

  • „Jeśli jesteś naszym klientem i 1.06.2022 na Twoich rachunkach oszczędnościowych, Moich celach i lokatach było mniej niż 1000 zł”

   • Dziękuję za uzupełnienie.
    Właśnie nie mogłem znaleźć w regulaminie tego zapisu. A wiem, że w poprzednich edycjach promocji mBank dopuszczał taką możliwość.
    Dodam, że do tego salda początkowego wliczają się – niestety – oszczędności na IKE. A to mBank ostatnio mocno uatrakcyjnił…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.