Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku też na 6,5%

Konto Proste Zasady getin bank

Wpłacając nowe środki na Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku, można zarobić 6,5 proc. w skali roku. Oprócz tego organizacja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego proponuje lokaty ze stawkami do 7 proc. To ścisła rynkowa czołówka. Oferuje też najlepiej oprocentowane depozyty w EUR i USD.

Mimo negatywnego otoczenia, jakie tworzy się wokół branży, niektóre banki nie rezygnują z podnoszenia oprocentowania depozytów. Świetnym przykładem jest Getin Bank, który postanowił gonić konkurentów z ING Banku Śląskiego i mBanku. Te niedawno [czytaj więcej] podniosły stawki na rachunkach oszczędnościowych do 6,5 proc.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku z darmowym ROR-em

Tyle samo zarobimy też w Getin Banku, o ile wpłacimy nowe środki na Elastyczne Konto Oszczędnościowe.

Chodzi o nadwyżkę względem stanu z 19 lipca. Przy jej wyliczaniu organizacja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego bierze pod uwagę stan produktów depozytowych, czyli: lokat, kont osobistych oraz oszczędnościowych.

Przeczytaj, co dla klientów oznacza przymusowa restrukturyzacja Getin Banku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

Podwyższone oprocentowanie obejmuje saldo do 400 tys. zł i jest naliczane przez 92 dni. Później obowiązuje stawka standardowa, czyli 0,05 proc. Jednak wycofując pieniądze wcześniej, można korzystnie ulokować je w nowej promocji. Ta obecna obowiązuje do 4 sierpnia.

Dzięki tej podwyżce Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku jest drugim najlepiej oprocentowanym na rynku. Więcej płaci obecnie tylko Toyota Bank, ale limituje wpłaty do 100 tys. zł [zobacz ranking kont oszczędnościowych w lipcu 2022].

By otrzymywać wysokie odsetki, trzeba:

  • wpłacić nowe środki – oczywiście nowi klienci spełniają ten wymóg siłą rzeczy,
  • wyrazić zgody marketingowe,
  • mieć lub założyć ROR.
aplikacja Getin Banku

Konkretnie chodzi o Konto Proste Zasady. Otworzymy je wygodnie za pośrednictwem kuriera albo w aplikacji na smartfonie, wykonując selfie. Oczywiście możemy też udać się do oddziału.

Konto osobiste w Getin Banku jest darmowe w utrzymaniu po wykonaniu w miesiącu kartą debetową albo Blikiem pięciu transakcji bezgotówkowych o dowolnej wartości. W przeciwnym razie kosztuje 9 zł + 5 zł. Klient może bez prowizji pobierać gotówkę plastikiem z bankomatów Planet Cash lub Blikiem ze wszystkich maszyn w kraju.

»zakładam Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku na 7%«

Dobre lokaty i oszczędności w walucie w Getin Banku

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku to niejedyna oferta tej instytucji, którą warto się zainteresować. Atrakcyjnie prezentują się także:

  • 12-miesięczna lokata na nowe środki ze stawką 7 proc. [zakładam],
  • półroczna oraz kwartalna lokata na nowe środki na 6,5 proc. [zakładam],
  • 2-miesięczna Lokata Mobilna na 5 proc.

By je założyć, nie trzeba mieć ROR-u. Obecnie więcej zarobimy tylko w Nest Banku (7,5 proc. przez pół roku).

walutowe konto oszczędnościowe
fot. pixabay.com

Do tego dochodzi walutowe konto oszczędnościowe w EUR na 2 proc. oraz w USD na 1,2 proc. W tym przypadku promocja obowiązuje przez sześć miesięcy. Limit wpłat wynosi 200 tys. EUR / USD. To najwyższe kupony na rynku [zobacz ranking oszczędnościowych kont walutowych].

Połowę mniej można ulokować na 18-miesięcznej lokacie w EUR ze stawką 1,5 proc. lub 1,2 proc. na rok albo 1 proc. na pół roku.

Getin Bank ma też coś dla osób chcących odkładać na prywatną emeryturę. To IKE w formie konta oszczędnościowego z kuponem 6,75 proc. [zobacz ranking IKE]. Odpowiada to stawce 8,33 proc. na zwykłym rachunku, bo środki na IKE są zwolnione z podatku Belki.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.