80-dniowa lokata Toyota Banku pod lupą

Indeksowane Konto Oszczędnościowe i lokata toyota bank

80-dniowa lokata Toyota Banku należy do najlepiej oprocentowanych na rynku. Można na nią wpłacić dowolną kwotę. Jednak skorzystanie z oferty wymaga też otwarcia płatnego konta osobistego. Sprawdzamy, czy to się opłaca.

Małe banki od czasu do czasu organizują akcje, które mają za zadanie przyciągnąć uwagę konsumentów i w ślad za tym pozyskać kapitał od nowych klientów. Jako instytucje na dorobku, walczące o kontrahenta, oferują depozyty z oprocentowaniem o wiele wyższym niż w dużych bankach.

80-dniowa lokata Toyota Banku w szczegółach

Świetnym przykładem jest Toyota Bank, który właśnie wprowadził do oferty Plan Depozytowy. Pod tą nazwą kryje się 80-dniowa lokata. Jej stawka to 3,75 proc. w skali roku, co lokuje ją w pierwszej dziesiątce najwyżej oprocentowanych depozytów terminowych na rynku.

oprocentowanie lokat i lokata Toyota Banku

Minimalna kwota lokaty Toyota Banku wynosi 3 tys. zł, a maksymalna – 7 tys. zł. To niby niewiele, lecz jedna osoba może założyć do siedmiu depozytów, czyli w sumie ulokować w ten sposób 49 tys. zł. Limit ten dotyczy też współposiadaczy (łącznie mogą mieć do siedmiu Planów Depozytowych).

Uwaga! By otworzyć lokatę 80-dniową w Toyota Banku, trzeba posiadać w nim konto osobiste, a to jest płatne. Depozyt zakłada się bowiem z poziomu bankowości elektronicznej.

Opłata za konto w Toyota Banku

Prowadzenie ROR-u kosztuje 2,5 zł/mc, chyba że wykona się operacje bezgotówkowe kartą na 400 lub 1000 zł (w zależności od wariantu ROR-u). Użytkowanie karty jest bezwarunkowo darmowe. Tak samo internetowe przelewy krajowe (poza tymi do ZUS i US).

Posiadaczowi przysługują trzy bezprowizyjne wypłaty z bankomatów w miesiącu. Każde kolejne pobranie gotówki obciążone jest prowizją w wysokości 4,5 zł.

Czy warto zakładać lokaty w Toyota Banku?

Lokata Toyota Banku nie jest bezkonkurencyjna, ale ma dwie zasadnicze zalety:

  1. Mogą z niej skorzystać nie tylko nowi, ale i obecni klienci banku. Przeważnie lokaty z wysokim procentem dostępne są jedynie dla tych pierwszych.
  2. Dopuszczalne saldo. Zdecydowana większość promocyjnych lokat umożliwia zdeponowanie na bonusowych warunkach maksymalnie 10-20 tys. zł.

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.