Lokata Przedwiośnie na 3 proc. w Open Finance pod lupą

Open Finance

Czteromiesięczny depozyt na 2,25 proc. może stać się dwumiesięczną lokatą na 3 proc. z gwarancją BFG. W tym celu klient musi jednak dwa razy pofatygować się do oddziału Open Finance.

W ofercie Open Finance pojawił się czteromiesięczny depozyt o nazwie Lokata Przedwiośnie ze stawką 2,25 proc. w skali roku. Formalnie lokatę zakłada się w Getin Banku i dlatego jest ona objęta ochroną BFG. Z pozoru przeciętna propozycja może stać się atrakcyjną. O co chodzi?

Lokata Open Finance zakładana tylko stacjonarnie

Lokata Przedwiośnie ma niestandardową konstrukcję. Przez pierwsze dwa miesiące środki na niej zdeponowane są oprocentowane na 3 proc., a przez ostatnie dwa – na 1,5 proc. Lecz klient może wycofać pieniądze przed terminem zapadalności. By jednak nie stracić odsetek, musi to zrobić w oddziale Open Finance.

Open_Finance

Zresztą składanie wniosku o lokatę również odbywa się wyłącznie w placówkach pośrednika. Osoby zainteresowane muszą się wcześniej umówić na spotkanie. Muszą się więc też przygotować na to, że doradcy będą im proponować inne produkty, np. plany systematycznego oszczędzania, fundusze inwestycyjne, ale nie trzeba im ulegać. Lokata dostępna jest bowiem bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

Jednemu klientowi przysługuje prawo do założenia jednego depozytu. Limit wpłat wynosi 40 tys. zł. Maksymalny zysk wynosi zatem 240 (w wariancie 4-miesięcznym) lub 160 zł (w wariancie 2-miesięcznym).

>>chcę się umówić na spotkanie i założyć lokatę na 3%<<

Uwaga na niespodzianki od Open Finance

Lokata Przedwiośnie ma charakter odnawialny, ale na gorszych warunkach (1,25 proc.). Na szczęście można ją zmienić na nieodnawialną – w bankowości internetowej (podpisując umowę, klient otrzymuje dostęp do systemu transakcyjnego Getin Banku) i poprzez infolinię podmiotu kierowanego przez Artura Klimczaka.

uwaga na haczyki w ofertach banków

Uwaga! Doświadczenia klientów, którzy korzystali z wcześniejszych promocji Open Finance (np. Lokaty Pod Słońcem w 2016 r.), wskazują, że osoby zainteresowane ofertą muszą liczyć się z „niespodziankami”. Jakimi?

Po przyjściu na umówione spotkanie okazywało się, że system umożliwiający złożenie wniosku o lokatę nie działa albo że promocyjny depozyt nie był dostępny właśnie w tym oddziale. Inni narzekali, że środki z lokaty otrzymali dopiero po kilkunastu dniach od jej zakończenia.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.