Konto Firma+ Idea Banku z bonusem na ZUS pod lupą

Idea Bank

Konto Firma+ to nowy rachunek dla mikroprzedsiębiorców w ofercie Idea Banku. Tak jak poprzednik pod prostymi warunkami może być on darmowy w utrzymaniu. Jego sprzedaż wspiera promocja, w ramach której odzyskuje się 10 proc. składki na ZUS.

Przechodzący restrukturyzację Idea Bank odświeżył ofertę rachunków dla mikroprzedsiębiorców. Teraz flagowym jest konto Firma+, a te dotąd otwarte (w tym Firma to Ja) pozostają w obsłudze. Sprzedaż nowego produktu ma wspierać promocja, w ramach której do zyskania jest do 50 zł miesięcznie money-backu od opłaconych składek na ZUS.

Ważne! Rachunek można otworzyć otworzyć całkowicie online – przelewem weryfikacyjnym. Inne metody aktywacji to wizyta w placówce lub kurier.

Darmowe konto Firma+ to niemal kopia starego rachunku

Pod względem cenowym konto Firma+ nie różni się od poprzednika. Oznacza to, że należy do najtańszych rachunków firmowych na rynku. Przy niewielkiej aktywności może być darmowy w utrzymaniu.

Usługa Opłata
Prowadzenie rachunku (miesięcznie) 10 zł / 0 zł
zwolnienie z opłaty: wykonanie przelewu do ZUS i posiadanie aktywnej karty debetowej
Karta debetowa (miesięcznie) 8 zł / 0 zł
zwolnienie z opłaty: płatności bezgotówkowe na 400 zł lub wpłata we wpłatomacie min. 1000 zł
Przelewy internetowe (Elixir) 0 zł
Przelewy europejskie (SEPA) 0 zł
Obce bankomaty 0 zł / 2%
darmowe: pięć wypłat w miesiącu
Wpłatomaty 0 zł / 0,39%
darmowe do limitu 100.000 zł miesięcznie
Zlecenie stałe 0 zł
Polecenie zapłaty 0 zł
Wpłata w oddziale 0,5% (min. 10 zł)
Wypłata w oddziale 0,3% (min. 5 zł)

Zwolnienie z 10-zł opłaty za jego prowadzenie nabywa się po wykonaniu w danym miesiącu przelewu do ZUS-u i w razie posiadania aktywnej karty debetowej. Ten drugi wymóg to nowość.

Czytaj: przymusowa restrukturyzacja Idea Banku przez Bank Pekao.

Karta, tak jak w starym koncie, kosztuje 8 zł. Daniny unika się po wykonaniu plastikiem obrotów na 400 zł lub wpłaceniu we wpłatomacie min. 1 tys. zł miesięcznie. Przy czym transakcje w tych ostatnich są darmowe do limitu 100 tys. zł miesięcznie. Od nadwyżki płaci się prowizję 0,39 proc.

Ponadto drobny przedsiębiorca może pięć razy w miesiącu pobrać gotówkę z obcego bankomatu (innego niż ten przy oddziale). Do limitu liczą się operacje w kraju i za granicą. Za każdą kolejną taką transakcję organizacja kierowana przez Jerzego Pruskiego naliczy 2-proc. prowizję.

mały ZUS dla małych przedsiębiorców
materiały reklamowe

Bezpłatne pozostały:

  • zlecenia stałe,
  • polecenia zapłaty i
  • realizowane przez internet zwykłe przelewy krajowe (Elixir) i europejskie (SEPA).

Operacje gotówkowe w kasie to nadal koszt 0,5 proc. (min. 10 zł) przy deponowaniu oraz 0,3 proc. (min. 5 zł) przy wypłacie.

Uwaga! Do końca II kwartału Idea Bank zaprzestanie obsługi kasowej ze wszystkich placówkach. Czytaj więcej na ten temat.

Niższy ZUS z kontem Firma+

Nowy klient, który otworzy konto Firma+, może przez sześć miesięcy otrzymywać 10 proc. premii tytułem zwrotu za opłacone składki na ubezpieczenie społeczne (bonus naliczany jest również od składki zdrowotnej). Limit wynosi 50 zł miesięcznie, czyli łącznie do odzyskania jest 300 zł. To dwa razy mniej niż w poprzedniej promocji „Premiowanie za bankowanie”, w której łączne benefity sięgały 600 zł rocznie bez ograniczenia czasowego.

Konto Firma+ Idea Banku ze zwrotem 10 proc. składki ZUS

Nowa oferta specjalna nazywa się „Plus na ZUS” i trwa do 30 maja lub wyczerpania puli 1000 złożonych wniosków. By inkasować nagrodę, trzeba:

  • w ciągu 14 dni od zawarcia umowy o rachunek i kartę zalogować się do systemu bankowości internetowej Idea Cloud i zaakceptować zaproszenie banku do wzięcia udziału w promocji,
  • zaakceptować jej regulamin,
  • wyrazić i utrzymać zgody marketingowe,
  • co miesiąc opłacać z konta składkę ZUS.

Bonus, który stanowi przychód klienta, trafi na jego rachunek do 15. dnia kolejnego miesiąca po miesiącu, za który zostanie naliczony. Czyli przy uregulowaniu należności za luty do 10 marca, nagroda zostanie zaksięgowana do 15 kwietnia.

Drugą nagrodą w promocji jest bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku firmowego przez 24 miesiące od jego otwarcia.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.