Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku na 1% wciąż dostępne

Konto Mega Oszczędnościowe alior bank

Konto Mega Oszczędnościowe w wariancie promocyjnym jest cztery razy lepiej oprocentowane od średniej rynkowej, która obniża się z miesiąca na miesiąc. By skorzystać z wyższych odsetek, trzeba wpłacić do Alior Banku nowe środki oraz otworzyć tam ROR i zasilać go wpływami. Przy okazji można otrzymywać zwrot części wydatków opłaconych telefonem, zegarkiem i Blikiem.

Oprocentowanie kont oszczędnościowych schodzi do coraz niższych poziomów, z każdym miesiącem ustanawiając historyczne minimum. Wedle ostatnich danych NBP z czerwca było to statystycznie 0,31 proc. w skali roku (minus podatek Belki).

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku w promocji na 1%

Obecnie jest ono jeszcze mniejsze, ponieważ przez banki przechodzi kolejna fala obniżek stawek na depozytach, którą wywołała wiosenna seria cięć stóp procentowych przez RPP. Prawdopodobnie średnia zmalała do ok. 0,25 proc. Wiele organizacji płaci klientom za oszczędności setne części procenta.

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku

Świetnym przykładem jest Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku. W wariancie podstawowym przynosi ono 0,01 proc. odsetek. W przypadku rachunków otwartych przed 6 grudnia 2019 r. stawka wynosi 0 proc. [bo marża korygująca WIBOR 1M jest większa niż wartość tego wskaźnika).

Jednak w promocji oprocentowanie rachunku rośnie do 1 proc. By z niego skorzystać, należy:

  • wpłacić nowe środki (przy ich wyliczaniu Alior Bank uwzględnia stan kont osobistych, oszczędnościowych i lokat z 31 lipca),
  • mieć ROR i zasilać go co miesiąc min. 1,5 tys. zł,
  • wyrazić i utrzymać zgody marketingowe.

Oferta dostępna jest do 17 września. Właśnie rozpoczęła się jej ósma edycja.

Konto oszczędnościowe Moje cele mBanku
fot. pixabay.com

Podwyższone oprocentowanie naliczane jest przez dwa miesiące od pierwszego wpływu nowych środków i obejmuje kwoty do 100 tys. zł. Aktualnie to jedna z lepszych propozycji na rynku [sprawdź sierpniowy ranking kont oszczędnościowych].

Jeśli nie otworzymy konta osobistego i nie będziemy zapewniać nań wymaganego wpływu, Alior Bank zapłaci nam tylko 0,3 proc. (w poprzedniej edycji promocji było to 0,5 proc.).

>>otwieram Konto Mega Oszczędnościowe z ROR-em w Alior Banku<<

ROR w Alior Banku może się opłacić

Otwarcie ROR-u może się opłacić, bo w zamian będziemy mogli ulokować dodatkowe 20 tys. zł na 1 proc. na innym koncie oszczędnościowym z oferty tej instytucji (warunek: obroty bezgotówkowe kartą płatniczą na 300 zł miesięcznie). Ponadto będziemy mogli otrzymywać money-back 1 proc. za płatności mobilne (Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay). Wystarczy aktywować tę opcję jako korzyść do konta.

Money-back za płatności mobilne w Alior Banku

Kolejną zaletą posiadania ROR-u są darmowe przelewy z rachunku oszczędnościowego bez limitu. Konkurencja pozwala zwykle na jeden-dwa takie transfery w miesiącu, a za każdy kolejny pobiera nawet 10 zł.

Konto osobiste w Alior Banku otworzymy całkowicie przez internet. Zrobimy to przelewem autoryzacyjnym albo metodą na selfie.

bankowość internetowa Alior Banku

Dodajmy, że ROR w Alior Banku jest darmowy w utrzymaniu pod dwoma warunkami. Chodzi o comiesięczne wpływy 1,5 tys. zł i wydatki kartą na 300 zł. Zatem spełniając oba wymagania, nie tylko unikamy opłat za konto osobiste, ale także korzystamy z wyższego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym i drugim rachunku.

>>otwieram Konto Mega Oszczędnościowe z ROR-em w Alior Banku<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.