Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku jak rodzynek

Konto Proste Zasady getin bank

W trwającym już ponad pół roku trendzie malejących odsetek Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku daje zarobić już 1,2 proc. w skali roku. To o 1/5 więcej niż do tej pory i jednocześnie 10 razy więcej od średniej rynkowej. Wydłużył się też okres naliczania podwyższonego oprocentowania.

W Getin Banku rozpoczęła się XIV edycja promocji na nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Organizacja kierowana przez Artura Klimczaka sprawiła miłą niespodziankę klientom, podnosząc oprocentowanie i wydłużając okres naliczania wyższych odsetek.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku na 1,2% dla nowych środków

Teraz, po spełnieniu warunków, stawka wynosi 1,2 proc. w skali roku (poprzednio – 1 proc.). Przysługuje ona przez trzy miesiące (poprzednio – dwa) od pierwszej wpłaty nowych środków i obejmuje kwoty do 200 tys. zł. Od nadwyżki między 200 i 400 tys. zł Getin Bank dopisuje 1 proc.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

Saldo początkowe zostało wyznaczone na 20 października. Żeby więc zarobić więcej, na produktach depozytowych (rachunki bieżące, oszczędnościowe, techniczne, lokaty) należy zapewnić środki, które przewyższą stan z tego dnia.

Dodatkowymi wymogami są:

  1. Posiadanie lub otwarcie konta osobistego
  2. Wyrażenie i utrzymanie zgód marketingowych.

Promocja trwa do 15 listopada, czyli dość krótko. Być może Getin Bank testuje, ile gotówki zbierze z rynku i nie chce przesadzić z napływem depozytów (co pogorszyłoby jego i tak niskie wskaźniki kapitałowe). A tak może się stać, ponieważ wg danych NBP średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych to teraz 0,12 proc., czyli 10 razy mniej. Natomiast instytucja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego w standardzie płaci 0,15 proc.

>>Otwieram Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku z ROR-em<<

Depozyty bankowe przegrywają z inflacją

Ile można zarobić, zakładając wpłatę całego dopuszczalnego limitu (200 tys. zł)? Po trzech miesiącach skumulowane odsetki wyniosą prawie 973 zł netto, czyli już po odliczeniu podatku. To o ponad 162 zł więcej niż w poprzedniej odsłonie promocji.

groszowe zyski z lokaty
fot. pixabay.com

Ruch Getin Banku jest jedną z nielicznych podwyżek oprocentowania, odkąd wiosną RPP przeprowadziła serię cięć stóp procentowych. W ślad za tym znacząco pogorszyły się warunki depozytów we wszystkich bankach.

Jednak trzeba mieć świadomość, że oferta w wysokości 1,2 proc. nie uchroni naszych pieniędzy przed inflacją. Ta wciąż przekracza 3 proc. Wg ostatniego odczytu GUS-u wyniosła 3,2 proc., a średnia z całego roku to 3,6 proc.

Jeszcze lepsze konto oszczędnościowe Getin Banku – dla nowych klientów

Uwaga! Nowi klienci mogą połączyć promocję na nowe środki z ofertą „Bonus za aktywność”. W jej ramach stawka na koncie oszczędnościowym wynosi 2 proc. dla kwot do 10 tys. zł i jest naliczana przez 12 miesięcy od otwarcia rachunku. Getin Bank nalicza ją pod trzema warunkami:

  1. Otwarcie konta osobistego
  2. Comiesięczny wpływ 1,5 tys. zł
  3. Wyrażenie i utrzymanie zgód marketingowych.

Ta propozycja jest dostępna do 30 listopada.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

Ale to nie koniec dobrych ofert depozytowych. W Getin Banku znajdziemy jeszcze dwumiesięczną Lokatę Mobilną na 1,5 proc. z limitem wkładu 10 tys. zł.

>>Otwieram Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku z ROR-em<<

Najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe znajdziesz w naszym rankingu.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.