Jak wybrać najlepsze giełdy kryptowalut?

Giełdy kryptowalut umożliwiają handel bitcoinem oraz dostarczają kursy kryptowalut
fot. pixabay.com

Popularność bitcoina, a później innych cyfrowych walut, sprawiła, że użytkownicy zaczęli interesować się informacjami na temat serwisów wymiany pieniądza wirtualnego. Platform jest na tyle dużo, że wybór konkretnej może sprawiać trudności. Podpowiadamy, czym kierować się w poszukiwaniach najlepszej giełdy kryptowalut.

Materiał zewnętrzny

Giełdy kryptowalut to zaawansowane internetowe serwisy, które służą do kupowania oraz sprzedawania cyfrowych pieniędzy. Oferują one użytkownikom różne narzędzia pomagające w transakcjach. Wymiana handlowa możliwa jest na dwa sposoby:

  • bezpośrednie nabycie od osób sprzedających oraz
  • zakup z giełdy.

Bezpieczeństwo giełdy kryptowalut

Giełda kryptowalut powinna być przede wszystkim bezpieczna i na tyle rozbudowana, aby każdy użytkownik mógł znaleźć na niej interesujące go wirtualne monety. Dlatego bezpieczeństwo platformy i środków na niej zgromadzonych stanowi pierwszy aspekt, na jaki należy zwrócić uwagę przy wyborze serwisu wymiany.

Dzięki technologii blockchain giełdy kryptowalut zapewniają bezpieczeństwo
fot. Pete Linforth || pixabay.com

Jak ocenić, czy giełda kryptowalut jest bezpieczna? W analizie pomóc mogą komentarze specjalistów. Znajdziemy je na branżowych portalach. Można też posiłkować się opiniami użytkowników, którzy wypowiadają się na różnych forach.

Alternatywnym rozwiązaniem może być też skorzystanie z usług brokerów oferujących handel kryptowalutami. Ich działalność podlega regulacjom prawnym oraz nadzorowi organów państwowych, co również wpływa na bezpieczeństwo zawieranych na nich transakcji.

Oferowane kryptowaluty

Kolejnym ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze giełdy kryptowalut, są dostępne na niej wirtualne waluty. Każda z platform proponuje inny zakres cyfrowych środków płatniczych. Dzięki temu każdy użytkownik może znaleźć serwis wymiany odpowiadający jego preferencjom.

Popularne giełdy kryptowalut umożliwiają handel wieloma walutami wirtualnymi
fot.WorldSpectrum || pixabay.com

Najlepiej postawić na platformy oferujące duży wybór kryptowalut i wyróżniające się wysokim dziennym wolumenem transakcji. Ten parametr świadczy o płynności platformy, co przekłada się na łatwość nabycia i zbycia monet.

Należy też sprawdzić, czy giełda oferuje handel tzw. walutami fiat (fiducjarnymi).

Okres działalności giełdy kryptowalut

Tak jak w każdej branży również w przypadku giełd kryptowalut duże znaczenie odgrywa renoma i długa obecność podmiotu na rynku. Portale działające od wielu lat zbudowały odpowiednią markę i zdobyły zaufanie użytkowników. To sprawia, że łatwiej zdobywają nowych klientów.

Giełdy walut wirtualnych dopiero wkraczające na rynek muszą zdobywać swą renomę i budować grono stałych użytkowników. Nowe podmioty należy starannie sprawdzić przed powierzeniem im swoich środków.

Wysokość prowizji od wymiany kryptowalut

Zarówno kupno, jak i sprzedaż kryptowaluty wiąże się z obowiązkiem zapłacenia prowizji. Te ustalane są niezależnie przez każdą platformę.

Koszty handlu kryptowalutami
fot. WorldSpectrum || pixabay.com

Wysokość prowizji powinna być znana użytkownikowi przed złożeniem zlecenia. Serwis powinien jasno je komunikować.

Koszty związane z obracaniem kryptowalutami nie sprowadzają się tylko do prowizji od kupna i sprzedaży. Pamiętajmy o wydatkach dotyczących przesyłanie wirtualnych środków.

Licencje posiadane przez giełdy kryptowalut

W większości krajów rynek kryptowalut nie jest regulowany prawnie. Jednak niektóre giełdy, które zdobyły w swych państwach licencje organów regulacyjnych, wzmocniły swój wizerunek. Są uważane za wiarygodniejsze i bezpieczniejsze niż platformy nieposiadające takich certyfikatów.


Cryps.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.