Konto firmowe online także w Banku Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit banku Millennium

Bank Millennium jest ósmą instytucją, w której przedsiębiorca założy konto firmowe online. Natomiast jako pierwszy w procesie zawierania umowy wykorzystuje usługę dostępu do rachunku (AIS). To pierwsze w Polsce wdrożenie usługi z zakresu open bankingu w segmencie biznesowym.

Pod koniec października Bank Millennium dołączył do całkiem sporego już grona organizacji umożliwiających otwarcie firmowego rachunku bieżącego całkowicie przez internet [sprawdź listę]. Usługa dostępna jest dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Konto firmowe online w Banku Millennium nie dla każdego

Wdrożone rozwiązanie bazuje na usłudze dostępu do informacji o rachunku (ang. Account Information Service), którą wybrane podmioty świadczą w ramach open bankingu. W skrócie polega to na tym, że celem potwierdzenia swojej tożsamości w kontaktach z nową instytucją klient loguje się na swój ROR prowadzony przez inną organizację.

internetowa giełda długów
fot. Gerd Altmann || Pixabay

Tym samym Bank Millennium jest pierwszym na polskim rynku, który zastosował rozwiązania z zakresu otwartej bankowości w segmencie biznesowym. Wcześniej bardzo aktywnie udostępniał je klientom indywidualnym. Obecnie umożliwia im: agregowanie rachunków (sprawdzanie salda i historii operacji), wykonywanie przelewów, potwierdzanie dochodów w staraniach o kredyt gotówkowy. Czytaj więcej o otwartej bankowości.

Natura open bankingu sprawia, że konto firmowe online w Banku Millennium otworzą tylko ci mikroprzesiębiorcy, którzy mają rachunek osobisty w:

 • Banku Pekao,
 • Santanderze,
 • ING Banku Śląskim,
 • mBanku,
 • BNP Paribas bądź
 • Alior Banku.

Lista ma się wydłużać o kolejne podmioty.

Na razie proces można przejść jedynie z poziomu smartfona. Jednak niebawem będzie to możliwe również na komputerze osobistym.

Jak otworzyć konto Mój Biznes przez internet?

By otworzyć konto firmowe online w Banku Millennium, należy:

Konto firmowe online w Banku Millennium
 1. Na smartfonie zainicjować wniosek o rachunek Mój Biznes
 2. Wybrać opcję online jako metodę zawarcia umowy
 3. Wskazać bank, w którym ma się konto osobiste
 4. Wyrazić zgodę na świadczenie nam usługi AIS i pobranie naszych danych ze wskazanego banku
 5. Podać podstawowe dane i udzielić stosownych zgód
 6. Potwierdzić tożsamość przez logowanie na konto osobiste w innym banku
 7. Potwierdzić wniosek kodem SMS

Organizacja, którą kieruje Joao Bras Jorge, deklaruje, że rachunek firmowy będzie aktywny po mniej więcej kwadransie. Do zawarcia umowy niezbędny jest dowód osobisty.

Uwaga! Otwarte w ten sposób konto dla mikrofirmy nie jest w pełni funkcjonalne. Jego posiadacz nie może z jego poziomu założyć Profilu Zaufanego ani logować się na swoje konto na PUE ZUS. Dostęp do tych narzędzi zyska po zweryfikowaniu tożsamości w oddziale Banku Millennium.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.