Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku dalej słabnie

Oferta oszczędnościowa Getin Banku

W rozpoczynającej się jutro nowej promocji Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku zapewni już tylko – pod warunkiem wpłaty nowych środków – 0,5 proc. odsetek. Mimo kolejnej w ostatnich tygodniach obniżki stawki, rachunek ten wciąż wyróżnia się na tle rynkowej średniej.

Blog Obiektywne Finanse dowiedział się, że w rozpoczynającej się jutro (17 marca) promocji nr 5/2021 Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku będzie gorzej oprocentowane. Wpłacając na nie nowe środki, otrzymamy 0,5 proc. w skali roku. Do dziś obowiązuje stawka 0,6 proc.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku na 0,5%

Pozostałe parametry oferty specjalnej nie zmienią się. Tak jak dotychczas podwyższone odsetki będą naliczane przez trzy miesiące od pierwszego zasilenia nowymi środkami. Te będą ustalane na podstawie stanu z 11 marca. Chodzi o to, by zapewnić nadwyżkę na produktach depozytowych (rachunki oszczędnościowe i techniczne oraz lokaty) względem salda z tego dnia.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

Promocyjne oprocentowanie obejmuje środki do 200 tys. zł. Od nadwyżki między 200 i 400 tys. zł organizacja kierowana przez Artura Klimczaka dopisze odsetki w wysokości 0,3 proc. (obecnie – 0,5 proc.). Standardowo płaci 0,15 proc.

By skorzystać z propozycji, należy:

  1. Mieć lub otworzyć konto osobiste w Getin Banku
  2. Wyrazić zgody marketingowe
  3. Do 31 marca zdeponować nowe środki

>>Otwieram Elastyczne Konto Oszczędnościowe na 0,5% w Getin Banku z ROR-em<<

Banki tną oprocentowanie depozytów z oszczędności

To kolejna w ostatnich tygodniach obniżka stawki na koncie oszczędnościowym Getin Banku. Jeszcze w grudniu wynosiła ona 1,2 proc. Wraz z kolejnymi edycjami promocji malała – do 1 proc., 0,9 proc., 0,7 proc. i 0,6 proc.

Oczywiście ma to związek z niemal zerowymi stopami procentowymi, jakie obowiązują w Polsce od prawie roku. Sprawiają one, że banki mniej zarabiają na kredytach. W dodatku udzielają ich mniej niż przed pandemią i tworzą rezerwy na poczet niespłacanych przez klientów zobowiązaniach. To wszystko sprawia, że tną koszty, a jednym z nich są odsetki płacone deponentom.

oprocentowanie IKZE
fot. freeimages.com

Getin Bank, który od lat należy do najhojniej wynagradzających osoby oszczędzające, nie jest tu wyjątkiem. Mimo to jego oferta pod względem atrakcyjności wciąż plasuje się powyżej średniej rynkowej. Ta dla rachunków oszczędnościowych wg danych NBP wynosi 0,04 proc.

Uwaga! Jeśli jesteśmy nowymi klientami, wciąż możemy skorzystać z promocji „Bonus za aktywność” zapewniającej 2 proc. na koncie oszczędnościowym i zapewnić sobie 12-miesięczną gwarancję utrzymania oprocentowania. Ponadto przysługuje nam prawo założenia Lokaty Mobilnej na start na 2 proc.

>>Otwieram konto oszczędnościowe na 2% w Getin Banku z ROR-em<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.