Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku też marnieje w oczach

Konto Proste Zasady getin bank

Wpłacając nowe środki na Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku, zarobimy już tylko 0,7 proc. w skali roku. To niemal dwukrotnie mniej niż w grudniu i prawie 1/4 mniej niż kilka dni temu. Jednak w porównaniu ze średnią rynkową oferta i tak jest kilkanaście razy lepsza…

Słynący z dobrej – jak na obecne czasy – oferty depozytowej Getin Bank idzie śladem konkurentów i również ogranicza koszty pozyskiwania kapitału od klientów. W dobie niemal zerowych stóp procentowych, spadku popytu na kredyty, wzrostu rezerw na niespłacane zobowiązania i problemu frankowiczów organizacja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego zmniejsza oprocentowanie depozytów.

Niedawno na taki krok zdecydowały się inne instytucje z czołówki zestawienia najwyżej oprocentowanych rachunków: Alior Bank, Nest Bank i mBank.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku w promocji na nowe środki

Jeszcze w grudniu Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku przynosiło w promocji odsetki w wysokości 1,2 proc. w skali roku. W styczniu był to już 1 proc. Z początkiem lutego stawka spadła do 0,9 proc.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

Od dziś (15 lutego), w ramach nowej oferty specjalnej na nowe środki, Getin Bank płaci już tylko 0,7 proc. Tak jak do tej pory wyższe oprocentowanie jest naliczane przez trzy miesiące od pierwszej wpłaty nowych środków (nadwyżki względem stanu z 26 stycznia) i obejmuje kwoty do 200 tys. zł.

Od nadwyżki między 200 i 400 tys. zł z instytucja zarządzana przez Artura Klimczaka dopisuje 0,5 proc. To też odrobinę mniej niż we wcześniejszej promocji. Standardowe oprocentowanie wynosi 0,15 proc.

Promocja dostępna jest do 28 lutego. Tak krótki czas jej trwania sugeruje, że z początkiem marca może dojść do kolejnego pogorszenia warunków.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

By skorzystać z oferty, poza koniecznością ulokowania nowych środków, należy:

  1. Mieć lub otworzyć konto osobiste
  2. Wyrazić zgody marketingowe.

W warunkach inflacji na poziomie 2,7 proc. (dane za styczeń) oprocentowanie w wysokości 0,7 proc. brzmi jak nieśmieszny żart. Jednak dla porównania dodajmy, że raportowana przez NBP średnia rynkowa to 0,04 proc.

>>Otwieram Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku z ROR-em<<

Najlepsze lokaty dla nowych klientów wciąż dostępne

Spadki dotknęły również lokatę na nowe środki. Od dziś można na niej zarobić w zależności od wariantu czasowego 0,5-0,6 proc. To o 10-20 pkt bazowych mniej niż jeszcze kilka dni temu. W grudniu oprocentowanie było dwukrotnie wyższe.

lokaty długoterminowe
fot. freeimages.com

Nowi klienci wciąż mogą skorzystać z:

  • konta oszczędnościowego w promocji „Bonus za aktywność” – 2 proc. (max 10 tys. zł) i 12-miesięczna gwarancja utrzymania stawki pod warunkiem comiesięcznych wpływów na ROR min. 1,5 tys. zł [otwieram],
  • Lokaty Mobilnej na start2 proc. (max 10 tys. zł).

Pierwsza propozycja to obecnie najlepsza opcja na rynku w segmencie rachunków oszczędnościowych. W kategorii lokat więcej (2,1 proc.) płaci tylko Nest Bank.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.