Konto dla mikrofirmy online również w Credit Agricole

konto dla mikrofirmy online w credit agricole

Credit Agricole został ósmym bankiem umożliwiającym zawarcie umowy o konto dla mikrofirmy online. Wykorzystuje do tego biometrię twarzy, czyli popularną w segmencie detalicznym fotoweryfikację. Dzięki temu klient nie musi drukować czegokolwiek ani czekać na kuriera.

Pandemia przyspieszyła zmiany technologiczne w sektorze bankowym. Instytucje finansowe musiały znaleźć inne sposoby na dotarcie do klienta i umożliwienie mu korzystania z podstawowych usług. Dotyczy to zwłaszcza segmentu biznesowego, który wydaje się być nieco zapóźniony w stosunku do detalu.

Koronawirus przyspieszył cyfryzację banków

Banki coraz śmielej zaczęły więc oferować przedsiębiorcom otwarcie konta dla mikrofirmy online. Co prawda takie rozwiązanie funkcjonowało już od dawna, ale było nadużywane. KNF ukrócił więc metodę z przelewem weryfikacyjnym. Zaistniała zatem potrzeba wymyślenia czegoś bezpieczniejszego, bardziej odpornego na oszustwa.

Tak powstała wideoweryfikacja, zwana też fotoweryfikacją. To technologia, która bazuje na identyfikacji biometrycznej, a dokładnie – biometrii twarzy.

Konto na selfie wykorzystuje biometrię twarzy
fot. Gerd Altmann from Pixabay

W fotoweryfikacji chodzi o to, że podczas składania wniosku wykonujemy aparatem w smartfonie albo kamerą internetową kilka zdjęć dowodu osobistego, twarzy oraz nagrywamy kilka gestów, np. skinienie głową czy mrugnięcie oczami. Następnie system sprawdza autentyczność fotografii i porównuje z tymi na dokumencie. W przypadku wideoweryfikacji klient dodatkowo nawiązuje połączenie wideo z konsultantem.

Metoda na selfie stała się już w naszym kraju standardem. Używana jest przez wszystkie największe banki w Polsce i kilka mniejszych. Sprawdź ich listę. Połowa z nich wdrożyła tę technologię już po wybuchu pandemii.

Metody otwierania konta dla mikrofirmy przez internet

Do grona banków, w którym otworzymy konto dla mikrofirmy online, dołączył właśnie Credit Agricole. Ponad rok temu organizacja kierowana przez Piotra Kwiatkowskiego udostępniła tę metodę klientom indywidualnym. Teraz skorzystają z niej osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz rolnicy indywidualni, którzy zdecydują się na otwarcie Konta Solista Biznes.

bankowość internetowa

Credit Agricole jest więc ósmym bankiem umożliwiającym zawarcie umowy o konto firmowe w pełni przez internet [tu ich lista]. Z tym że nie wszystkie wykorzystują do tego biometrię twarzy.

Przykładowo Bank Millennium używa rozwiązań z zakresu open bankingu. Nest Bank oraz Alior Bank, oprócz wideoweryfikacji, wciąż udostępniają metodę z przelewem. Natomiast klienci wybierający mBank muszą mieć dowody osobiste z warstwą elektroniczną, z których aplikacja – poprzez antenę NFC – sczytuje dane.

Jak otworzyć konto dla mikrofirmy online w Credit Agricole?

 1. Pobrać aplikację CA24 Otwórz Konto Biznes
  Uwaga! Do obsługi rachunku służy inna aplikacja – CA24 Mobile. W przyszłości obie mają zostać połączone.
 2. Ustanowić kod dostępu do aplikacji (będzie można wrócić do przerwanego procesu)
 3. Podać numer telefonu i adres e-mail
 4. Zapoznać się z regulaminami i wyrazić odpowiednie zgody
 5. Podać 6-cyfrowy kod z SMS-a celem potwierdzenia numeru telefonu
 6. Zeskanować obie strony dowodu osobistego
  Najlepiej dokument umieścić na czarnej, kontrastowej powierzchni. Pojawiające się na ekranie telefonu komunikaty pomogą wykonać poprawnie zdjęcia.
 7. Wykonać kilka zdjęć twarzy
  Wizerunek twarzy należy dopasować do wyznaczonego na wyświetlaczu obszaru. Postępujmy wedle pojawiających się wskazówek. Zielony kolor oznacza prawidłowe wykonanie zdjęcia, czerwony – nieprawidłowe.
 8. Sprawdzić poprawność odczytanych przez aplikację danych i kliknąć „Potwierdzam dane”
 9. Podać adres zamieszkania i korespondencyjny
 10. Złożyć wymagane oświadczenia i zgody
  Chodzi m.in. o niezajmowanie eksponowanych stanowisk politycznych i kraj rezydencji podatkowej.
 11. Podać dane do dodatkowej identyfikacji
  Tutaj wpisujemy imię panieńskie matki, dodatkowe pytanie, miejsce urodzenia.
 12. Wybrać rodzaj działalności i podać NIP albo REGON (dotyczy rolników)
 13. Potwierdzić dane rejestrowe firmy
 14. Podać pozostałe dane firmy
 15. Wybrać pakiet – Konto Solista Biznes
 16. Zaczekać na weryfikację wniosku
  W tym czasie można zapoznać się z umową w wersji elektronicznej.
 17. Autoryzować dokumenty kodem SMS i nacisnąć „Potwierdź”.

Całość zajmuje kilkanaście minut.

Po zawarciu umowy na ekranie pokaże się login do bankowości internetowej eBank CA24 i aplikacji CA24 Mobile. Znaleźć można go również w pliku z umową. Hasło do pierwszego logowania klient otrzyma SMS-em. Zamówioną karta dotrze w ciągu 10 dni.

Funkcjonalność konta firmowego Credit Agricole otwartego na selfie

Co z funkcjonalnością konta firmowego otwartego na selfie? U konkurencji oferującej to rozwiązanie właściciel rachunku musi potwierdzić tożsamość w oddziale, by zyskać dostęp do Profilu Zaufanego czy możliwość logowania z użyciem bankowości elektronicznej do PUE ZUS.

Otwarte w aplikacji konto dla mikrofirmy jest w pełni funkcjonalne do prowadzenia wszelkich rozliczeń z tytułu prowadzonej działalności. Może od razu z niego korzystać: robić przelewy, zakładać lokaty, rachunki oszczędnościowe itp. – mówi Agnieszka Gorzkowicz z Credit Agricole.

konto dla mikrofirmy online otwarte na selfie w Credit Agricole

Klient może z poziomu e-bankowości zmienić limity transakcyjne. Może również tą drogą złożyć wiosek o wsparcie w ramach programów rządowych (Tarcza PFR) czy deponować środki we wpłatomatach.

Wizyta w placówce jest konieczna tylko wtedy, gdy klient chce skorzystać z usług dostępnych stacjonarnie, czyli np. wpłata gotówkowa na konto. Wtedy składa wzór podpisu. Jednak u nas to standardowa procedura.Zawsze prosimy o to klienta podczas jego pierwszej wizyty w oddziale – tłumaczy.

Przy czym należy zauważyć, że konto firmowe w Credit Agricole nie zapewnia dostępu do Profilu Zaufanego ani profilu na PUE ZUS.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.