Sposoby na to, by obiektywnie ocenić każdy kredyt gotówkowy

Porównanie ofert kredytu gotówkowego
fot. materiały reklamowe

Niskooprocentowany kredyt gotówkowy nie musi być najtańszy. Bank, w którym mamy konto osobiste, nie musi mieć dla nas najkorzystniejszej propozycji. Podpowiadamy, jak szybko zawęzić pole poszukiwań najlepszej oferty i na co zwrócić uwagę podczas porównywania dostępnych opcji.

Materiał zewnętrzny

Z uwagi na dość konkurencyjny rynek finansowy w Polsce wybór ofert kredytowych jest naprawdę bardzo szeroki. Wiele z tych propozycji wydaje się szalenie korzystna. W praktyce okazuje się, że jest inaczej.

Czy i jak można ocenić to obiektywnie? Jak wybrać kredyt gotówkowy, by potem nie żałować?

Gdzie i jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

W obecnych czasach zdecydowanie największym i najłatwiej dostępnym źródłem wiedzy na temat finansów, w tym także kredytów gotówkowych, jest internet. Sieć umożliwia szybkie zapoznanie się z wieloma ofertami w jednym miejscu, bez ruszania się z domu.

porownanie_kredytow_hipotecznych
fot. pixabay.com

Plusem jest również fakt, że nie ogranicza nas czas. Dzięki temu możemy dokładne i rzetelne przeanalizować konkretny kredyt gotówkowy, a tym samym –wybrać propozycję najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom.

W sieci znajdziemy też wiele informacji o tym, na co zwracać uwagę podczas poszukiwań najkorzystniejszego kredytu i z jakimi kosztami wiąże się jego zaciągnięcie. Z internetowych poradników dowiemy się także, co powinno zwrócić naszą czujność. W analizowaniu ofert bardzo pomocne są narzędzia typu porównywarki i rankingi kredytowe.

Rankingi kredytowe i porównywarki internetowe w praktyce

Ranking kredytów gotówkowych to dobry początek szukania najkorzystniejszego rozwiązania w zakresie finansowania. Dużą zaletą takich zestawień jest ich aktualność.

Bardzo często twórcy takich list używają zautomatyzowanych technologii. Dzięki temu ranking uwzględnia każdą zmianę wprowadzoną do oferty przez sklasyfikowane instytucje finansowe.

internetowa giełda długów a kredyt gotówkowy
fot. Gerd Altmann || Pixabay

Zawarte w wykazie propozycje są najczęściej uszeregowane według ich kosztów – od najniższych do najwyższych. Zatem w teorii na szczycie znajduje się najtańszy kredyt gotówkowy, a dalej – te mniej korzystne.

Podobnie działają porównywarki internetowe. Jednak w tym przypadku użytkownik, by poznać klasyfikację, musi uprzednio samodzielnie określić parametry interesującego go kredytu.

Takie listy zawierają podstawowe dane udostępnione przez banki. Ale warto zwrócić uwagę także na szczegóły poszczególnych ofert.

Obiektywna ocena oferty kredytu gotówkowego

Z punktu widzenia klienta najważniejsze przy ocenie danej oferty będą jej koszty. Jak wiadomo, kredyty gotówkowe nie są udzielane za darmo. Im mniej zapłacimy, tym mniejsze obciążenie dla naszego budżetu będzie stanowić spłata zadłużenia.

Maksymalna kwota pożyczki pozabankowej i kredytu gotówkowego
fot. materiały reklamowe

Zwróćmy więc uwagę na:

  • oprocentowanie,
  • prowizję,
  • RRSO,
  • ewentualne ubezpieczenia (np. od utraty dochodu czy niezdolności do pracy),
  • wysokość raty.
  • dodatkowe opłaty, które mogą być naliczane.

Miejmy świadomość, że poszczególne banki różnie wyliczać naszą zdolność kredytową. W praktyce oznacza to, że potencjalnie korzystna oferta może być dla nas nieosiągalna, ponieważ nie spełniamy kryteriów postawionych przez kredytodawcę.

Podczas analizowania ofert pamiętajmy również o swoich wymaganiach i potrzebach. Niska rata czy oprocentowanie nie dla wszystkich są najistotniejszym elementem oceny. Dla części klientów priorytetem jest np. czas uruchomienia finansowania, czyli szybkość wypłaty środków.

Proces starania o kredyt gotówkowy albo pożyczkę przez internet
fot. materiały reklamowe

Jeżeli zainteresuje nas jakaś oferta, dopytajmy w banku o szczegóły. Może będzie dostępna jakaś promocja? Może wynegocjujemy lepsze warunki?

Jednak zanim na cokolwiek się zdecydujemy i podpiszemy, uważnie i dokładnie zapoznajmy się z dokumentami, zwłaszcza umową kredytową.


Wnioskomat.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.