Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku już na 1,7%

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Bank

Wpłacając nowe środki na Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku, zarobimy 1,7 proc. To przeszło trzykrotnie więcej niż jeszcze kilka tygodni temu. Ku zadowoleniu klientów organizacja kontrolowana przez PZU należy do tych, które najszybciej i w największym stopniu zareagowały na serię podwyżek stóp procentowych.

Alior Bank jako jeden z pierwszych zareagował na podniesienie stóp procentowych przez RPP. Zrobił to już w połowie października (z 0,5 do 1 proc.), czyli po pierwszej podwyżce ceny pieniądza. Podobny ruch wykonał w listopadzie (z 1 do 1,5 proc.). Teraz – po decyzji RPP z 8 grudnia – po raz trzeci na przestrzeni dwóch miesięcy zwiększył oprocentowanie konta oszczędnościowego.

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku w promocji na nowe środki

W ramach nowej (19. edycji) promocji Konto Mega Oszczędnościowe przynosi odsetki w wysokości 1,7 proc. w skali roku. Przy czym jest to stawka premiowana, która obejmuje saldo do 100 tys. zł. Bank nalicza ją przez trzy miesiące pod czterema warunkami:

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku
  1. Posiadanie lub założenie konta osobistego [zakładam]
  2. Wyrażenie zgód marketingowych
  3. Wpływ nowych środków
    Chodzi o nadwyżkę względem stanu z 10 grudnia. Z tym że chodzi o sumę środków na wszystkich rachunkach bieżących, oszczędnościowych i lokatach klienta w Alior Banku.
  4. Comiesięczny wpływ na ROR min. 2 tys. zł
    Pieniądze można od razu wycofać lub przesunąć na konto oszczędnościowe. Liczy się sam wpływ, który można zrealizować np. jednorazowym przelewem albo zleceniem stałym ze swojego konta w innej instytucji bądź rachunku firmowego w Alior Banku.

Jak widać, trwająca do 17 stycznia oferta dostępna jest również dla dotychczasowych klientów. W razie braku comiesięcznego wpływu na ROR podmiot kierowany przez Grzegorza Olszewskiego naliczy niższe odsetki, tj. 1 proc. Standardowo płaci 0,01 proc.

Alior Bank kusi bonusami za otwarcie i używanie ROR-u

Po podwyżce oprocentowania Konto Mega Oszczędnościowe zajmuje czwarte miejsce w naszym rankingu. Obecnie tylko w trzech organizacjach znajdziemy lepsze propozycje. Chodzi o Getin Bank, Bank Pocztowy i mBank.

Czy warunki otrzymywania wyższych odsetek są trudne do spełnienia? Raczej nie. Zauważmy, że i tak musimy co miesiąc zasilać ROR w Alior Banku przynajmniej 1,5 tys. zł. W przeciwnym razie prowadzenie rachunku będzie nas kosztować 10 zł.

Premia 200 zł za otwarcie konta
fot. freeimages.com

Podwyższone oprocentowanie to niejedyny argument, by otworzyć Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku. Magnesem może być też 200 zł premii za aktywność przez cztery kolejne miesiące (wystarczy jedna płatność kartą dowolnej wartości i zalogowanie do aplikacji).

Do tego dochodzi 1 proc. (max 20 zł miesięcznie) money-backu za transakcje zbliżeniowe telefonem i Blikiem. By cieszyć się tym bonusem, należy w ustawieniach rachunku aktywować odpowiednią korzyść.

>>otwieram Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku z ROR-em<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.