Doradca kredytowy pomoże skorzystać na Polskim Ładzie

Doradca kredytowy pomoże wybrać Konta oszczędnościowe oparte o WIBOR
Fot. materiały reklamowe

Polski Ład przyniósł sporo zmian w różnych obszarach. Niektóre jego zapisy wpłynęły na sytuację klientów w relacjach z bankami. Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorców na ryczałcie. W tym, by nowe przepisy nie utrudniały takim osobom dostępu do finansowania, pomoże doradca kredytowy.

Materiał zewnętrzny

Polski Ład to istna rewolucja podatkowa ostatnich 30 lat. Program może znacząco wpłynąć na sytuację osób starających się o uzyskanie finansowania z banku. Takim klientom doradca kredytowy może pomóc przygotować się do złożenia wniosku i tym samym zwiększyć szanse na otrzymanie pieniędzy.

Fachowa pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego

Produkty kredytowe są w naszym kraju dość łatwo dostępne. Z danych BIK-u wynika, że zadłużenie tylko z tytułu kredytów mieszkaniowych wynosi już 500 mld zł, a średnia wartość nowo zawieranej umowy na ten cel zbliża się do 350 tys. zł.

zawieranie umowy
fot. Gerd Altmann / Pixabay

Jednak nie zawsze samodzielne ubieganie się o środki jest najlepszym pomysłem. Dotyczy to zwłaszcza kredytów hipotecznych, które charakteryzują się najdłuższymi i najbardziej skomplikowanymi procedurami. Dlatego wymagają one solidnego przygotowania i spełnienia określonych wymogów.

W takim przypadku nieocenione może się okazać wsparcie eksperta finansowego zajmującego się pośrednictwem w sprzedaży kredytów hipotecznych.

Doradztwo kredytowe w kontekście Polskiego Ładu

Polski Ład, czyli pakiet ustaw zmieniających m.in. system podatkowy, znacząco wpłynął na sytuację wielu osób i grup społecznych. Szczególnie dotknął przedsiębiorców. To grupa, która już wcześniej doświadczała problemów związanych z uzyskaniem kredytu hipotecznego.

Nowe przepisy nie są też obojętne dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Ponadto Polski Ład przewiduje kilka zmian bezpośrednio wpływających na kształt rynku kredytowego i mieszkaniowego.

negocjacje i skargi na banki

W każdym przypadku warto skonsultować się z fachowcem, jakim jest Michał Dawidowicz. To ceniony doradca kredytowy. Więcej o nim przeczytasz na stronie: https://blogkredytowy.pl/michal-dawidowicz.

Profesjonalista na pewno rozwieje ewentualne wątpliwości i doradzi, jak poprowadzić starania o kredyt mieszkaniowy.

Doradca kredytowy wyjaśni zawiłości procedur bankowych

Udzielenie kredytu hipotecznego poprzedza dość skomplikowana procedura. Opiera się ona w głównej mierze na zbadaniu możliwości finansowych wnioskodawcy oraz ocenie nieruchomości, której zakup ma sfinansować bank.

Przeciętny klient zaciąga tak duże zobowiązanie jeden-dwa razy w życiu. W związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że pogubi się w całej procedurze lub dokona niekorzystnego wyboru.

doradca kredytowy
fot. freeimages.com

By uniknąć tego scenariusza, warto skorzystać ze wsparcia eksperta finansowego. O co go zapytać?

Rzetelny doradca kredytowy służy informacjami na temat:

  • wymogów banków dotyczących m.in. wieku kredytobiorcy, stażu pracy, typu akceptowanych źródeł dochodu,
  • wysokości oczekiwanego wkładu własnego w poszczególnych instytucjach,
  • wstępnej oceny zdolności kredytowej,
  • ofert poszczególnych banków,
  • kalkulacji rat oraz całkowitej kwoty zobowiązania w wybranym wariancie.

W większości przypadków wsparcie eksperta będzie dla nas w pełni bezpłatne. Jedynie niezależny doradca finansowy lub niezależny doradca kredytowy pobiera wynagrodzenie od klientów. Pozostali specjaliści otrzymują prowizje od instytucji udzielających finansowania.

Kredyt hipoteczny dla przedsiębiorcy na ryczałcie

Z usług doradcy kredytowego powinni skorzystać przede wszystkim ci przedsiębiorcy, którzy planują zakup mieszkania czy budowę domu i rozliczają się ryczałtem. Dlaczego?

Takie osoby ze względu na przepisy Polskiego Ładu relatywnie zyskały na tej metodzie opodatkowania. Problem w tym, że banki nie spoglądają na ryczałtowców przychylnie. Niektóre w ogóle nie biorą pod uwagę osiąganych w ten sposób dochodów. Inne obliczają je bardzo restrykcyjnie.

Jednak nie oznacza to, że drzwi do uzyskania kredytu hipotecznego przez takich przedsiębiorców są zamknięte. Z tym że przejście przez nie wymaga dobrej znajomości rynku i jeszcze lepszego przygotowania do całej procedury.

Kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego

Jednym z rozwiązań zapisanych w Polskim Ładzie jest kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego. Program ma ruszyć w maju.

Zgodnie z jego założeniami uczestnicy otrzymają gwarancję, której maksymalna wysokość to 100 tys. zł. Na dodatkowe pieniądze mogą liczyć ci, którym w czasie spłaty urodzi się drugie (20 tys. zł) lub kolejne dziecko (60 tys. zł). W takim przypadku środki będą przekazywane jako nadpłata kredytu hipotecznego.

Porównanie ofert kredytu gotówkowego
fot. materiały reklamowe

Przy czym warto wiedzieć, że kredyt bez wkładu własnego będzie można zaciągnąć jedynie na zakup nieruchomości mieszczących się we wskazanych dla konkretnego regionu limitach cenowych. Poza tym okres spłaty takiego zobowiązania nie będzie mógł być krótszy niż 15 lat.

Choć pomoc ma być dostępna dopiero za kilka miesięcy, doradcy kredytowi już pracują, by wspierać klientów w staraniach o kredyt hipoteczny z rządowymi gwarancjami.


Plan Finance Michał Dawidowicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.