PBS Ciechanów przebija wszystkich i daje 4,5% na lokacie

PBS Ciechanów za najlepszą lokatą na 4,5%

Operujący głównie na północy Mazowsza PBS Ciechanów otwiera się na klientów z całej Polski. Proponuje aż 4,5 proc. na dwumiesięcznej lokacie zakładanej online. To oferta lepsza niż w bankach komercyjnych. Depozyt jest objęty ochroną BFG.

Choć Rada Polityki Pieniężnej w kilku ruchach podniosła stopę referencyjną z 0,1 na koniec września do 2,25 proc. obecnie, największe banki niechętnie podnoszą oprocentowanie depozytów. Z rynkowych gigantów zrobiły to tylko Bank Pekao (konto oszczędnościowe na 2,5 proc.) oraz ING Bank Śląski (konto oszczędnościowe na 1,5 proc.).

Znacznie bardziej skore do tego są mniejsze i średnie instytucje. Wśród nich wyróżniają się Nest Bank (lokata na 4 proc.) oraz Credit Agricole (lokaty na 3 proc.) i Getin Bank (konto oszczędnościowe na 3 proc. i lokata na 2 proc.).

PBS Ciechanów z hitową lokatą na 4,5%

Jednak dziś (19 stycznia) wszystkich przebił PBS Ciechanów, który zaproponował nowym klientom 4,5 proc. w skali roku na lokacie dwumiesięcznej. Co ciekawe jeszcze wczoraj było to 4 proc.

Od 12 maja lokaty Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie dają zarobić już 6 proc.

[Edytowany 28 września] PBS Ciechanów podniósł oprocentowanie lokat krótkoterminowych do 8 proc. Chodzi o ofertę zarówno dla nowych (ekstraLokata 3M), jak i obecnych (superLokata 3M) klientów. Depozyt zakłada się na trzy miesiące. Limit wpłat wynosi 400 tys. zł.

PBS Ciechanów ma najlepsze lokaty krótkoterminowe
screen ze strony PBS-u Ciechanów

Produkt nazywa się ekstraLokata Wysoki Procent. Można ją założyć wyłącznie przez internet, wpłacając maksymalnie 10 tys. zł. By to zrobić, należy:

  • na stronie Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie złożyć wniosek o bezpłatny rachunek depozytowy,
  • wyrazić w nim zgody marketingowe,
  • potwierdzić dane przelewem ze swojego konta osobistego w innym banku.

Dzięki temu uzyskamy dostęp do bankowości elektronicznej PBS24. Z jej poziomu założymy promocyjny depozyt. Środki objęte są ochroną BFG.

Teoretycznie na skorzystanie z propozycji mamy 14 dni od otwarcia rachunku depozytowego. Aczkolwiek PBS Ciechanów daje „gwarancję dostępności” oferty jedynie przez pięć dni od złożenia wniosku o konto techniczne.

waloryzacja składek emerytalnych
fot. Pixabay.com

Lokata ma charakter odnawialny. Jednak prolonguje się na warunkach zwykłego depozytu, który dziś jest oprocentowany na 0,01 proc.

Ważne! Przelew z rachunku depozytowego na konto spoza Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie kosztuje 1 zł. Transfer wewnętrzny, tj. na ROR w tej organizacji, jest bezpłatny.

Najlepsza lokata na duże kwoty w Polskim Banku Spółdzielczym w Ciechanowie

Dla nowych klientów z większymi oszczędnościami instytucja z Mazowsza ma równie atrakcyjną propozycję. To trzymiesięczna ekstraLokata ze stawką 3 proc. i limitem 400 tys. zł. W praktyce można założyć wiele depozytów, ale ich łączne saldo nie może przekroczyć wskazanej kwoty.

Produkt również dostępny jest wyłącznie z poziomu systemu transakcyjnego PBS24. W momencie składania wniosku o rachunek depozytowy nowy klient musi zdecydować, którą z promocyjnych lokata wybiera.

Maksymalna kwota pożyczki pozabankowej i kredytu gotówkowego
fot. materiały reklamowe

Co z obecnymi klientami? Tym pozostaje kwartalna superLokata z kuponem 2,1 proc. Przy czym muszą wpłacić nowe środki, tj. nadwyżkę względem stanu z 20 grudnia. Limit wynosi 400 tys. zł. Depozyt założą w systemie transakcyjnym.

Warto dodać, że PBS Ciechanów jako jedna z nielicznych organizacji na polskim rynku prowadzi oprocentowanie konta walutowe:

  • 0,05% na rachunku w USD oraz
  • 0,15% na koncie w EUR.

W obecnych realiach to całkiem konkurencyjne stawki. Zobacz najlepsze walutowe konta oszczędnościowe.

Najważniejsze info o PBS Ciechanów

PBS Ciechanów to organizacja, której korzenie sięgają 1899 r. (Towarzystwo Wzajemnego Kredytu). Operuje głównie na północy Mazowsza. Ma placówki m.in. w Płocku, Mławie, Przasnyszu. Jednak w jej statucie znajduje się zapis, że prowadzi działalność na terenie całego kraju, co zapewne wykorzystała przy uruchamianiu oddziału internetowego.

PBS Ciechanów i jego siedziba przy ul. 3 Maja 3
fot. Google Maps

Do listopada 2018 r. PBS Ciechanów funkcjonował w ramach zrzeszenia SGB, z którego wystąpił. Przy czym nadal współpracuje z SGB-Bankiem, a w ub.r. rozpoczął kooperację z neoBankiem z Poznania.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie spełnia wymogi kapitałowe. Na koniec czerwca 2021 jego współczynnik wypłacalności wynosił 13 proc. wobec minimum na poziomie 10,5 proc. Jednak w związku z niewielkimi stratami z lat poprzednich realizuje zatwierdzony przez KNF program naprawczy. Wedle ostatnich dostępnych danych miał:

  • aktywa ok. 671 mln zł,
  • portfel kredytowy ok. 467 mln zł,
  • bazę depozytową 605 mln zł,
  • fundusze własne 58,5 mln zł.

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.