Konto oszczędnościowe ING Banku Śląskiego na 7%

IKZE w ING Bank Śląski oraz oprocentowanie konta OKO

Mając Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego, można przez trzy miesiące zarabiać po 7 proc. w skali roku. To obecnie rynkowy szczyt dla depozytów bieżących. Podobne stawki organizacja z lwem w logo proponuje na lokatach trwających 6-12 miesięcy. A nowym klientom płaci 200 zł za otwarcie konta osobistego.

Wbrew prognozom proces podnoszenia oprocentowania depozytów nie zakończył się. A przynajmniej – nie we wszystkich instytucjach. Świetnym przykładem jest ING Bank Śląski.

Wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego w ING Banku Śląskim

W nowej promocji Otwartego Konta Oszczędnościowego organizacja kierowana przez Brunona Bartkiewicza płaci już 7 proc. w skali roku. To niemal najwyższa stawka na rynku [sprawdź ranking kont oszczędnościowych]. Obecnie minimalnie więcej proponuje jedynie Toyota Bank.

Oferta skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów. Z tym że ci drudzy muszą zapewnić nowe środki, tj. nadwyżkę względem stanu z 8 września.

[Edytowany 20 października] ING Bank Śląski podniósł stawkę na koncie oszczędnościowym do 8 proc. Jednak skrócił czas naliczania wyższych odsetek. Tu szczegóły.

Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego 7%

Przy jej wyliczaniu nadwyżki ING Bank Śląski bierze pod uwagę saldo początkowe rachunków oszczędnościowych, lokat terminowych, lokat z funduszem i lokat inwestycyjnych. Ponadto dotychczasowi klienci muszą na koniec okresu specjalnego wykazać się wyższym saldem niż w dniu otwarcia rachunku.

W każdej z promocji limit wpłat wynosi 400 tys. zł (dotychczas było to 200 tys. zł). Zatem w przypadku nowych klientów, którzy jednocześnie mogą wziąć udział w obu akcjach specjalnych, jest to nawet 800 tys. zł. Czas naliczania podwyższonych odsetek wynosi cztery miesiące (do tej pory – trzy miesiące), licząc od dnia otwarcia rachunku.

O czym jeszcze warto pamiętać, zakładając Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego? Że bonusowe odsetki bank nalicza dopiero po upływie okresu promocyjnego, czyli po trzech miesiącach. Nowym klientom instytucja z lwem w logo co miesiąc dopisuje odsetki standardowe (1 proc.), a później wyrównuje je o te specjalne.

Konto oszczędnościowe ING Banku Śląskiego z ROR-em i premią lub solo

Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego założymy bez ROR-u [zrobimy to np. przelewem weryfikacyjnym albo przez kuriera]. Ale wtedy w każdym miesiącu tylko raz bezpłatnie pobierzemy środki. Za każdy kolejny przelew zapłacimy 9 zł.

Mając Konto Direct, wszystkie transfery wewnętrzne w miesiącu będziemy realizować bez opłat. Do konta osobistego nie musimy wyrabiać karty płatniczej. Ta jest darmowa w utrzymaniu po wykonaniu nią obrotu na min. 300 zł w miesiącu. W przeciwnym razie opłata wynosi 7 zł.

Premia 200 zł za otwarcie konta
fot. freeimages.com

Poza tym zakładając Konto Direct, można łatwo wzbogacić się o premię 200 zł (z opcją zwiększenia o 50 zł). W tym celu do końca 2022 r. trzeba wykazać się aktywnością, czyli:

  • wykonać kartą transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 1 tys. zł,
  • zrealizować w internecie trzy płatności bezgotówkowe Blikiem (ich kwoty wliczane są do wymaganego obrotu z punktu pierwszego),
  • zapewnić wpływ min. 1 tys. zł w każdym z trzech miesięcy,
  • założyć cel oszczędnościowy na Otwartym Koncie Oszczędnościowym odłożyć na nim min. 300 zł.

»zakładam konto oszczędnościowe ING Banku Śląskiego na 7% z ROR-em«

Dobre lokaty w ING Banku Śląskim

Poza kontem oszczędnościowym warto zwrócić uwagę na lokaty ING Banku Śląskiego. Zakładając je przez internet, można zarobić 7 proc. (12 miesięcy) i 6,5 proc. (pół roku). To również jedne z najwyższych stawek na rynku.

lokaty w ING Banku Śląskim

W pierwszym przypadku dopuszczalna kwota wpłat wynosi 100 tys. zł, w drugim – połowę mniej. Jeden klient może założyć po jednej Lokacie terminowej Plus.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.