Konto oszczędnościowe ING Banku Śląskiego już na 8%

IKZE w ING Bank Śląski oraz oprocentowanie konta OKO

Otwierając konto oszczędnościowe ING Banku Śląskiego lub wpłacając na nie nowe środki, zarobimy 8 proc. w skali roku. Tyle samo zyskamy, jeśli zechcemy odkładać tam na prywatną emeryturę. A jeśli jesteśmy nowymi klientami, możemy jeszcze otrzymać premię 200 zł za ROR.

Rosnące rentowności hurtowych obligacji skarbowych oraz idący w górę WIBOR to tylko wybrane sygnały, które mogą zwiastować podwyżkę stóp procentowych. W październiku RPP ich nie zmieniła, ogłaszając przerwę w cyklu. Jednak w listopadzie może ona wrócić do zacieśniania polityki pieniężnej.

Niektóre instytucje finansowe prawdopodobnie też obstawiają taki scenariusz, dlatego zwiększają oprocentowanie depozytów bieżących. W ostatnich dniach zrobiły tak m.in. mBank, PKO BP i Bank Pekao. Choć w ostatnich dwóch przypadkach mogła zadziałać presja polityczna…

Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego w szczegółach

Teraz na podobny krok zdecydowała się organizacja z lwem w logo. W efekcie Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego daje zarobić już 8 proc. w skali roku (przez ostatnie dwa miesiące było to 7 proc.). To najwyższa stawka na rynku w tej kategorii depozytów [zobacz najlepsze konta oszczędnościowe w marcu 2023].

Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego ma najwyższe oprocentowanie na rynku 8%

Podwyższone oprocentowanie naliczane jest przez trzy miesiące od otwarcia rachunku i obejmuje kwoty do 400 tys. zł. Bank wypłaca bonusowe odsetki po upływie okresu promocyjnego. Natomiast co miesiąc księguje te podstawowe, które wynoszą 1,5 proc.

By skorzystać z obowiązującej do 15 listopada oferty, trzeba być nowym klientem albo wpłacić nowe środki. W drugim przypadku chodzi o nadwyżkę względem stanu z 13 października na: rachunkach oszczędnościowych, lokatach terminowych, lokatach z funduszem i lokatach inwestycyjnych. Pod uwagę brane są też fundusze inwestycyjne kupione za pośrednictwem banku.

Nowi klienci mogą połączyć obie oferty specjalne. Oznacza to podwójny limit wpłat, czyli 800 tys. zł.

[Edytowany 3 marca 2023] Od marca promocyjne oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego wynosi 7 proc. dla kwot do 300 tys. zł.

Premia 200 zł za ROR w ING Banku Śląskim

By otworzyć Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego, nie trzeba mieć tam ROR-u. Aczkolwiek wtedy klientowi przysługuje tylko jeden darmowy przelew wychodzący w miesiącu.

Natomiast wszystkie transfery na konto osobiste w ING Banku Śląskim są bezpłatne. Oznacza to, że po pieniądze można sięgać bez żadnych ograniczeń w dowolnym momencie.

Premia 200 zł za otwarcie konta
fot. freeimages.com

Otwarcie Konta Direct warto rozważyć także dla premii pieniężnej. Pod łatwymi warunkami do zdobycia jest 200 zł. Umowę zawiera się, wykonując selfie albo wysyłając przelew weryfikacyjny ze swojego konta w innym banku.

Poza kontem oszczędnościowym warto zwrócić uwagę na lokaty ING Banku Śląskiego. Zakładając je przez internet, można zarobić 7,5 proc. (12 miesięcy) i 6,5 proc. (pół roku).

W pierwszym przypadku dopuszczalna kwota wpłat wynosi 100 tys. zł, w drugim – połowę mniej. Jeden klient może założyć po jednej Lokacie terminowej Plus.

»zakładam konto oszczędnościowe ING Banku Śląskiego na 7% z ROR-em i premią«

IKZE w ING Banku Śląskim też na 8%

Tych, którzy chcą odkładać na prywatną emeryturę, powinno zainteresować IKZE w ING Banku Śląskim z promocyjną stawką 8 proc. (najwięcej na rynku).

Przypomnijmy, że wpłaty na IKZE odlicza się od podstawy opodatkowania w zeznaniu rocznym. To pozwala na zmniejszenie PIT-u o 1200-2274 zł (w zależności od progu podatkowego) przy wykorzystaniu całego limitu wpłat.

Ten w 2022 r. wynosi 7016,4 zł lub 10659,60 zł. Wyższa kwota dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą.


Maciej Kusznierewicz

1 Komentarz

  1. Adminie w związku z planowaną obniżką oprocentowania na wszstkich kontach w Nest od 1 listopada mam pytanie czy byłbyś zainteresowany napisać do Nest Banku w tej sprawie ponieważ Nest łamie swój regulamin wprowadzając tą zmianę ? A może sam masz takie konto i bezpośrednio wtedy jesteś zainteresowany ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.