Karta kredytowa Providenta

Pożyczka Providenta z bankomatu

Karta kredytowa Providenta to kolejny po bankomatach sposób, w jaki największa w kraju niebankowa instytucja finansowa udostępnia klientom środki z pożyczki. Wyrobienie instrumentu jest bezpłatne. Za korzystanie płaci się 4,5 proc. miesięcznie od wykorzystanego limitu.

Generalnie firmy pożyczkowe działają w trzech modelach dystrybucyjnych: stacjonarnym, online i hybrydowym. Ten ostatni reprezentuje np. lider krajowego sektora pożyczkowego, czyli Provident.

Niedawno w jego ofercie pojawił się kolejny sposób udostępniania środków klientom. To karta kredytowa Provi Smart. Firma może ją wydawać na mocy wydanej w styczniu br. przez KNF licencji małej instytucji płatniczej.

(Bez)płatna karta kredytowa Providenta

Karta kredytowa Providenta wydawana i obsługiwana jest bezpłatnie. Czyli w razie nieużywania klient nie ponosi żadnych kosztów.

Karta kredytowa Providenta z bezpłatnymi wypłatami z bankomatów

Prowizja od wykorzystanej kwoty wynosi 4,5 proc. miesięcznie. Do tego dochodzą odsetki w maksymalnej dopuszczanej prawem wysokości. Obecnie jest to 20,5 proc. w skali roku. Jednak w ramach trwającej do 31 sierpnia 2023 r. promocji firma ich nie nalicza.

Co istotne karta kredytowa Providenta umożliwia darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju. To rzadko spotykane na rynku udogodnienie.

Zwykle jest tak, że banki naliczają prowizję za pobranie gotówki z bankomatu i do tego natychmiast, od dnia operacji, naliczają odsetki. W transakcjach gotówkowych zrealizowanych kartami kredytowymi nie obowiązuje bowiem okres bezodsetkowy.

[Edytowany 25 czerwca 2023] Podobne rozwiązanie wprowadziła firma Wonga. Czytaj więcej o limicie odnawialnym, z którego można korzystać poprzez kartę płatniczą, czyli Wonga Pay.

Analogowa karta Provi Smart

Plastikiem można płacić w sklepach stacjonarnych oraz internecie. Jednak nie można dodać go do portfeli cyfrowych, np. Google Pay czy Apple Pay. Karta kredytowa Providenta nie obsługuje też cashbacku, czyli wypłaty sklepowej.

Usługa ma też inne braki technologiczne. Przykładowo sprawdzenie historii transakcji, terminów spłaty, kwoty minimalnej do spłaty czy dostępnego limitu wymaga dzwonienia na infolinię lub sięgnięcia do comiesięcznego zestawienia przysyłanego przez Provident na skrzynkę mailową.

Karta kredytowa Providenta Provi Smart

Saldo można jeszcze bezpłatnie sprawdzić w bankomacie. By zablokować nośnik, również należy skontaktować się z call center albo wysłać SMS-a.

Zaletą jest brak prowizji za przewalutowanie płatności w innych jednostkach niż PLN. Natomiast przeliczanie odbywa się po kursie Mastercardu, czyli korzystnym dla klienta. Jednak instrumentu można używać tylko na terenie Polski.

Na ten moment chcemy, aby nasz produkt był prosty dla naszych klientów i doradców. Z czasem naszą kartę będzie można zapisać w telefonie. Umożliwimy również zmianę limitów transakcyjnych – deklaruje Paulina Szybowska z Providenta.

Jak wyrobić kartę kredytową z Providencie?

Firma rozważa także przynajmniej częściowe zdigitalizowanie usługi. Obecnie by wyrobić kartę kredytową w Providencie, należy zgłosić taką chęć na infolinii. Umowę zawiera się wyłącznie na spotkaniu z doradcą.

To on, po sprawdzeniu zdolności kredytowej wnioskodawcy, decyduje o wysokości przyznanej kwoty. Maksymalny limit to 10.000 zł. Limity transakcyjne wynoszą:

  • 5000 zł dla płatności bezgotówkowych,
  • 2000 zł (i max pięć operacji) dla transakcji gotówkowych.
Jak korzystać z karty kredytowej Provi Smart?
fot. Provident

Zainteresowani poza dowodem osobistym muszą okazać dokumenty potwierdzające źródło i wysokość dochodów. Są też weryfikowani w BIK-u, innych rejestrach dłużników oraz w systemach spółki.

Istnieje możliwość otrzymania przyznanych środków już w dniu podpisania umowy, którą zawiera się na 12 miesięcy (sam nośnik ma czteroletni okres ważności). Natomiast nośnik dostarczany jest w ciągu siedmiu dni.

Spłata zadłużenia na karcie kredytowej Providenta odbywa się na dwa sposoby:

  • przelewem,
  • gotówką podczas wizyty doradcy (bez dodatkowych opłat).

To nie pierwsza innowacja Providenta. Przed dwoma laty umożliwił wypłacanie pożyczki w bankomacie.

Wg informacji Cashless karty kredytowe, tyle że z logo Visy, mają wydawać też inne firmy pożyczkowe. Współpracować będą na tym polu z firmą Planet Pay. To spółka z grupy IT Card, czyli operatora drugiej pod względem wielkości sieci bankomatów Planet Cash.

Wolisz tradycyjną gotówkę? Sprawdź w Providencie ofertę pożyczki bez zaświadczeń.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.