EKOkonto oszczędnościowe BOŚ Banku na 7,2%

EKOLokata Promocyjna w BOŚ Banku

Po podwyżce stawki EKOkonto oszczędnościowe BOŚ Banku jest drugim najwyżej oprocentowanym rachunkiem na rynku. Za wyborem tej oferty przemawia też faktyczny brak ograniczeń kwotowych i konieczności otwierania ROR-u. Nie trzeba też spełniać żadnych innych warunków.

Z powodu stale rosnącej inflacji politycy obozu rządzącego znów (poprzednio zrobili to w maju) wezwali banki do podniesienia oprocentowania depozytów. Swój apel skierowali głównie do instytucji kontrolowanych przez skarb państwa, ale w razie braku odzewu zagrozili stosowną ustawą.

Widać już efekty tych politycznych gróźb. Najpierw oprocentowanie lokat w PKO BP i Banku Pekao, czyli u rynkowych gigantów, wzrosło do 7-8 proc.

Teraz na apel odpowiedział Bank Ochrony Środowiska. Skarb państwa ma w nim pośrednio (przez NFOŚiGW, PFR oraz Lasy Państwowe) 72 proc. akcji.

Ile można wpłacić na EKOkonto oszczędnościowe BOŚ Banku?

W ramach trwającej do 30 listopada promocji EKOkonto oszczędnościoweBOŚ Banku daje zarobić 7,2 proc. w skali roku. To druga najwyższa stawka na rynku. Obecnie więcej płaci jedynie Getin Bank [sprawdź najlepsze konta oszczędnościowe w grudniu 2022].

EKOkonto oszczędnościowe BOŚ Banku w promocji na 7,2%

Podwyższone oprocentowanie dotyczy kwot do 200 tys. zł. Nadwyżka do 1 mln zł także wygeneruje przyzwoite odsetki w wysokości 6 proc. (tyle można było zarobić dotychczas). A jeśli ktoś ulokuje jeszcze więcej, od nadwyżki powyżej 1 mln zł zyska 4 proc. Standardowy kupon wynosi 2 proc.

[Edytowany 2 grudnia] Od 1 grudnia oprocentowanie wynosi 7 proc. i obejmuje środki do 1 mln zł. Promocja trwa do 31 stycznia.

EKOkonto oszczędnościowe BOŚ Banku można otworzyć bez potrzeby wiązania się umową o ROR. Trzeba udać się do oddziału lub złożyć wniosek przez internet. W drugim przypadku umowę do podpisu dostarcza kurier.

Obecni klienci, którzy również mogą skorzystać z oferty bez konieczności spełniania żadnych warunków, otworzą rachunek z poziomu bankowości elektronicznej BOSBank24.

EKOlokata Promocyjna w BOŚ na 7% znów dostępna

EKOkonto oszczędnościowe BOŚ Banku prowadzone jest bezpłatnie. Co miesiąc klientowi przysługuje jeden darmowy przelew wychodzący. Każdy kolejny to koszt 10-12 zł (wyższa opłata dotyczy transferów zewnętrznych, czyli na konto poza BOS-iem).

Wysokie oprocentowanie IKZE w bankach
fot. pixabay.com

Jednak w ramach promocji „Swobodne oszczędzanie” organizacja kierowana przez Wojciecha Hanna umożliwia zasilanie środkami z rachunku lokat. Taka operacja jest do końca marca 2023 r. zwolniona z opłaty za drugi i kolejny przelew w miesiącu.

Bank Ochrony Środowiska zwiększył też atrakcyjność swojej sztandarowej EKOlokaty Promocyjnej. Znów płaci na niej 7 proc., ale wymaga ulokowania środków na 12 miesięcy (wcześniej depozyt trwał kwartał). Przy krótszych okresach umownych (3-6 miesięcy) oprocentowanie wynosi 6,5-6,75 proc.

W tym przypadku ROR i dostęp do systemu transakcyjnego (to tam zakłada się lokatę) są wymagane. Limit wpłat to 500 tys. zł.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.