EKOkonto oszczędnościowe BOŚ Banku na 7,2%

EKOLokata Promocyjna w BOŚ Banku

Po podwyżce stawki EKOkonto oszczędnościowe BOŚ Banku jest drugim najwyżej oprocentowanym rachunkiem na rynku. Za wyborem tej oferty przemawia też faktyczny brak ograniczeń kwotowych i konieczności otwierania ROR-u. Nie trzeba też spełniać żadnych innych warunków.

Z powodu stale rosnącej inflacji politycy obozu rządzącego znów (poprzednio zrobili to w maju) wezwali banki do podniesienia oprocentowania depozytów. Swój apel skierowali głównie do instytucji kontrolowanych przez skarb państwa, ale w razie braku odzewu zagrozili stosowną ustawą.

Widać już efekty tych politycznych gróźb. Najpierw oprocentowanie lokat w PKO BP i Banku Pekao, czyli u rynkowych gigantów, wzrosło do 7-8 proc.

Teraz na apel odpowiedział Bank Ochrony Środowiska. Skarb państwa ma w nim pośrednio (przez NFOŚiGW, PFR oraz Lasy Państwowe) 72 proc. akcji.

Ile można wpłacić na EKOkonto oszczędnościowe BOŚ Banku?

W ramach trwającej do 30 listopada promocji EKOkonto oszczędnościoweBOŚ Banku daje zarobić 7,2 proc. w skali roku. To druga najwyższa stawka na rynku. Obecnie więcej płaci jedynie Getin Bank [sprawdź najlepsze konta oszczędnościowe w grudniu 2022].

EKOkonto oszczędnościowe BOŚ Banku w promocji na 7,2%

Podwyższone oprocentowanie dotyczy kwot do 200 tys. zł. Nadwyżka do 1 mln zł także wygeneruje przyzwoite odsetki w wysokości 6 proc. (tyle można było zarobić dotychczas). A jeśli ktoś ulokuje jeszcze więcej, od nadwyżki powyżej 1 mln zł zyska 4 proc. Standardowy kupon wynosi 2 proc.

[Edytowany 5 lutego] Oprocentowanie wynosi 7,07 proc. i obejmuje środki do 0,5 mln zł. Promocja trwa do 28 lutego. Od nadwyżki bank nalicza 6,06 proc.

EKOkonto oszczędnościowe BOŚ Banku można otworzyć bez potrzeby wiązania się umową o ROR. Trzeba udać się do oddziału lub złożyć wniosek przez internet. W drugim przypadku umowę do podpisu dostarcza kurier.

Obecni klienci, którzy również mogą skorzystać z oferty bez konieczności spełniania żadnych warunków, otworzą rachunek z poziomu bankowości elektronicznej BOSBank24.

EKOlokata Promocyjna w BOŚ na 7% znów dostępna

EKOkonto oszczędnościowe BOŚ Banku prowadzone jest bezpłatnie. Co miesiąc klientowi przysługuje jeden darmowy przelew wychodzący. Każdy kolejny to koszt 10-12 zł (wyższa opłata dotyczy transferów zewnętrznych, czyli na konto poza BOS-iem).

Wysokie oprocentowanie IKZE w bankach
fot. pixabay.com

Jednak w ramach promocji „Swobodne oszczędzanie” organizacja kierowana przez Wojciecha Hanna umożliwia zasilanie środkami z rachunku lokat. Taka operacja jest do końca marca 2023 r. zwolniona z opłaty za drugi i kolejny przelew w miesiącu.

Bank Ochrony Środowiska zwiększył też atrakcyjność swojej sztandarowej EKOlokaty Promocyjnej. Znów płaci na niej 7 proc., ale wymaga ulokowania środków na 12 miesięcy (wcześniej depozyt trwał kwartał). Przy krótszych okresach umownych (3-6 miesięcy) oprocentowanie wynosi 6,5-6,75 proc.

W tym przypadku ROR i dostęp do systemu transakcyjnego (to tam zakłada się lokatę) są wymagane. Limit wpłat to 500 tys. zł.

EKOlokata Zimowa w BOŚ Banku na 7,57%

[Edytowany 5 lutego] Teraz zamiast EKOlokaty Promocyjnej dostępna jest 12-miesięczna EKOlokata Zimowa ze stawką 7,57 proc. W krótszych wariantach czasowych daje zarobić 7,07 proc. (kwartał) lub 7,27 proc. (pół roku).

[Edytowany 24 lutego 2023] BOŚ Bank zapowiedział podniesienie opłat za EKOkonto bez Kosztów oraz nowość, która ucieszy oszczędzających w walutach.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.