Najlepsza lokata w BOŚ Banku na 7%

EKOLokata Promocyjna w BOŚ Banku

Trzymiesięczna EKOlokata Promocyjna BOŚ Banku to najlepsza lokata na rynku, która zdetronizowała ofertę Banku Nowego. Zarobimy na niej 7 proc. w skali roku. Założymy ją całkowicie przez internet, o ile mamy dostęp do bankowości elektronicznej, lub w oddziale.

Wreszcie nastały czasy, których wyczekiwali posiadacze oszczędności. Oto banki prześcigają się w podnoszeniu oprocentowania lokat. Ostatnio nie ma tygodnia, by jakaś instytucja nie ogłosiła podwyżek.

W efekcie średnia rynkowa to już 2,03 proc. w skali roku. Niby niedużo, ale jest to poziom najwyższy od marca 2015 r.

Najlepsza lokata na duże kwoty

Nie zapominajmy też, że to przeciętna stawka, wyliczana przez NBP na bazie danych zaraportowanych przez banki. Oznacza to, że najlepsza lokata daje zarobić znacznie więcej.

EKOlokata Promocyjna w BOŚ Banku to najlepsza lokata na rynku 7%

W ostatnich tygodniach na szczycie najlepiej oprocentowanych depozytów znajdowała się propozycja spółdzielczego Banku Nowego z Poznania, który płaci 6,5 proc. za powierzenie mu środków na miesiąc. Jednak właśnie przebił go Bank Ochrony Środowiska.

Lokując tam środki na trzy miesiące, otrzyma się 7 proc. odsetek (minus podatek Belki). Co prawda limit wkładu wynosi 500 tys. zł (minimum to 10 tys. zł), ale odnosi się on do pojedynczego depozytu. Zatem w praktyce nie ma ograniczeń kwotowych.

W dodatku EKOlokatę Promocyjną, bo tak nazywa się oferta, założymy całkowicie przez internet. Gdy zrobimy to w oddziale, zyskamy mniej – 6 proc.

wniosek online o otwarcie IKE / IKZE przez internet

Jak założyć depozyt online? Jeśli jeszcze nie jesteśmy klientami BOŚ Banku, wystarczy, że złożymy wniosek internetowy i załączymy do niego skan lub zdjęcie dowodu osobistego. Po pozytywnej weryfikacji instytucja kierowana przez Wojciecha Hanna wyśle nam e-mail z numerem rachunku, na który przelewamy zadeklarowaną kwotę. Mamy na to pięć dni. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymamy potwierdzenie.

[Edytowany 15 czerwca] Bank obniżył oprocentowanie EKOlokaty Promocyjnej do 4,75-5,75 proc. w zależności od wariantu czasowego. Najlepszą lokatę na rynku ma teraz Credit Agricole, który płaci 8 proc.

[Edytowany 5 lutego] Teraz zamiast EKOlokaty Promocyjnej dostępna jest 12-miesięczna EKOlokata Zimowa ze stawką 7,57 proc. W krótszych wariantach czasowych daje zarobić 7,07 proc. (kwartał) lub 7,27 proc. (pół roku).

Czy najlepsza lokata jest jednocześnie bezpieczna? Tak. Lokaty Banku Ochrony Środowiska objęte są ochroną BFG [sprawdź na stronie BFG]. Wysokość gwarancji jest standardowa i wynosi równowartość 100 tys. euro w złotych, czyli ok. 458 tys. zł (obowiązuje kurs NBP).

EKOLokata Promocyjna BOŚ Banku w oddziale albo z kontem

By założyć najlepszą lokatę na rynku, nie trzeba otwierać konta osobistego [edytowany 10 czerwca: bank zmienił ten warunek – wymagana jest wizyta w oddziale albo dostęp do bankowości elektronicznej]. Musimy natomiast wyrazić zgody marketingowe i zgodę na komunikację elektroniczną. Po upływie trzech miesięcy pieniądze wraz z odsetkami wrócą na podane przez nas konto. W przypadku nowych klientów EKOlokata Promocyjna BOŚ Banku jest bowiem nieodnawialna.

Na automatyczne odnowienie, ale z dwukrotnie niższą stawką (3,5 proc.), mogą liczyć obecni klienci mający ROR w Banku Ochrony Środowiska.

[Edytowany 11 czerwca] Ogromna popularność oferty sprawiła, że BOŚ wycofał ją dla nowych klientów (obecni nadal mogą założyć lokatę – po zalogowaniu do systemu transakcyjnego). W zamian proponuje EKOkonto oszczędnościowe z kuponem 7,2 proc. Więcej tutaj.

Najlepsza lokata występuje też w dłuższych wariantach czasowych. Jednak wtedy jest mniej opłacalna. Oprocentowanie lokaty na sześć miesięcy wynosi 5 proc., a na rok – 5,5 proc. Przy czym na tle konkurencji to także są bardzo wysokie stawki [sprawdź inne dobrze oprocentowane lokaty].

Na koniec informacja dla zwolenników postaw ekologicznych. Za każde 20 tys. zł wpłacone na EKOlokacie Promocyjnej BOŚ sfinansuje posadzenie do końca br. jednego drzewa [szczegóły].

[Edytowany 24 lutego 2023] BOŚ Bank zapowiedział podniesienie opłat za EKOkonto bez Kosztów oraz nowość, która ucieszy oszczędzających w walutach.


Maciej Kusznierewicz

1 Komentarz

  1. Jestem bardzo zadowolona z usług BOŚ BANKU. Aktualna oferta lokat i kredytów jest naprawdę atrakcyjna i warto się na nią skusić.

1 Trackback / Pingback

  1. EKOkonto oszczędnościowe BOŚ Banku na 7,2% - Obiektywne Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.