Najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe w czerwcu 2022

Najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe dają 6% odsetek

Najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe w czerwcu 2022 zapewniają 5-6 proc. odsetek. Choć to mniej niż wynosi inflacja, to przynajmniej w ten sposób osłabiamy jej destrukcyjny wpływ na nasze pieniądze. Przy okazji możemy też zyskać premię za wybór danego banku.

Choć oprocentowanie depozytów rośnie, to na przeciętnym rachunku a’vista zarobimy co najwyżej 1-2 proc. w skali roku. Tymczasem na rynku znajdziemy oferty zapewniające odsetki nawet pięć razy większe. Dlatego nie warto wybierać pierwszej lepszej propozycji, tylko postawić na najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe w czerwcu 2022.

Oczywiście powinniśmy mieć świadomość, że nawet one nie ochronią pieniędzy przed utratą siły nabywczej. Ceny rosną bowiem w tempie dwucyfrowym.

Po najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe do Getin Banku i Banku Pekao

Jednak najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe w czerwcu 2022 potrafią osłabić niszczycielski wpływ inflacji. Gdzie zatem je otworzyć? Po ostatnich podwyżkach wybór naprawdę jest duży i obejmuje osiem ofert.

najlepsze konta oszczędnościowe do gromadzenia nadwyżek pieniężnych
fot. pixabay.com

Ranking w czerwcu 2022, niemal jak zwykle, otwiera Getin Bank. Zarobimy tam 6 proc. w skali roku. Kwota objęta promocyjnym kuponem również jest relatywnie duża i wynosi 400 tys. zł. Do tego dochodzi możliwość założenia lokat na 5-5,5 proc.

Zapewne na dniach można się spodziewać reakcji organizacji kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego na ruch banku z żubrem. Ostatnio, gdy ING Bank Śląski podniósł oprocentowanie do 4 proc. i wskoczył na pierwsze miejsce, Getin Bank zareagował błyskawicznie, odzyskując fotel lidera. Dlaczego miałaby teraz wykonać podobny ruch?

[Edytowany] Już po opublikowaniu rankingu Getin Bank podniósł oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym do 6 proc.

Na drugie miejsce, dość niespodziewanie, wskoczył Bank Pekao, który po raz kolejny w ostatnim czasie podniósł stawkę. Tym razem z 4 do 5 proc. w skali roku. Limit wkładu to 100 tys. zł. Można też założyć lokatę na 5-6 proc.

Trzecią pozycję w zestawieniu zajmuje Bank Millennium, który płaci 4,5 proc. On także wymaga wpłaty nowych środków. Oprócz tego płaci nawet 360 zł za otwarcie ROR-u, który jest niezbędny do otwarcia rachunku oszczędnościowego w tej instytucji.

[Edytowany] Również ING Bank Śląski podwyższył oprocentowanie rachunku OKO. Teraz płaci 5 proc. To samo zrobiły: Bank Pekao, Alior Bank i Santander Consumer Bank.

Gdzie jeszcze warto otworzyć konto oszczędnościowe?

Za pierwszą trójką plasuje się grupa organizacji, które proponują 4 proc. W tym gronie znajdują się: Alior Bank, Santander Consumer Bank i Nest Bank. Tyle samo płacą również: Bank Pekao i – od niedawna – Santander.

Wszystkie wymagają nowych środków (jako nowi klienci spełniamy ten warunek automatycznie). Większość kusi też premią pieniężną za otwarcie konta osobistego i cyklicznie przedłuża okres naliczania podwyższonych odsetek. To dodatkowy argument, żeby wybrać najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe w czerwcu 2022 i przenieść tam swoje nadwyżki finansowe.

Ranking kont oszczędnościowych w czerwcu 2022

lp.bank (rachunek)proc.max saldo [zł]bezpłatne przelewy w miesiącukoszt następnego przelewu [zł]wymagany RORgwarancja oproc.
1.Getin Bank
(Elastyczne Konto Oszczędnościowe)
nowi klienci lub
nowe środki
6%*
10.000 +
400.000
19tak12 miesięcy
(promo do 31 lipca)

92 dni
(promo do 30 czerwca)
2.Citi Handlowy
(Konto SuperOszczędnościowe)
5,5%**20.000110takdo odwołania
3.ING Bank Śląski
(Otwarte Konto Oszczędnościowe)
nowe środki lub nowi klienci
5%200.000 +
200.000
bez limitutak3 miesiące
(promo do 29 czerwca)
4.Alior Bank
(Konto Mega Oszczędnościowe)
nowe środki
5%*200.000bez limitutak4 miesiące
(promo do 25 lipca)
5.Santander Consumer Bank
(Rachunek Oszczędnościowy)
nowe środki
5%200.00bez limituniedo 30 lipca
6.Bank Millennium
(Konto Oszczędnościowe Profit)
nowe środki
5%200.00019,9tak62 dni
(promo do 9 lipca)
7.Nest Bank
(Nest Oszczędności i Nest Skarbonka)
nowi klienci
5%100.000 + 10.00019tak2 miesiące + 6 miesięcy
8.Bank Pekao
(Konto oszczędnościowe)
nowi klienci i dotychczasowi nieaktywni
5%100.000bez limitu w aplikacjitak6 miesięcy
(promo do 31 lipca)
9.Santander
(Konto Max oszczędnościowe)
nowe środki
4%100.000110takdo 29 września
© blog Obiektywne Finanse, stan na 23.06.2022 r.

* – w przypadku nowych klientów obowiązuje warunek comiesięcznego wpływu na ROR min. 2 tys. zł

** – brak odsetek za miesiąc, w którym nastąpi wypłata środków; do tego 15 zł miesięcznie za prowadzenie w przypadku braku wpływów min. 3 tys. zł na ROR


Maciej Kusznierewicz

5 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.