Konto oszczędnościowe Citibanku na 9,5% z haczykami

Konto oszczędnościowe Citibanku na 9,5%

Konto oszczędnościowe Citibanku kusi drugim pod względem wysokości oprocentowaniem na rynku. Jednak żeby je otrzymać, trzeba się trochę postarać, m.in. wyrobić kartę kredytową. Aczkolwiek udział w promocji może obejść się bez ponoszenia żadnych kosztów.

Mimo postępującego od początku roku spadku oprocentowania depozytów na rynku wciąż można znaleźć sensowne propozycje. Niektóre banki po zakończeniu jednej promocji po jakimś czasie uruchamiają kolejną. Nierzadko – na lepszych warunkach.

Konto oszczędnościowe Citibanku w szczegółach

Świetnym przykładem jest konto oszczędnościowe Citibanku, które w trwającej do 31 lipca akcji specjalnej „Mocne Trio” daje zarobić 9,5 proc. w skali roku. To druga pod względem wysokości stawka na rynku [zobacz najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe w zestawieniu bloga Obiektywne Finanse].

Citi_Handlowy

Obecnie więcej płaci jedynie Raiffeisen Digital Bank. Jednak dla niektórych klientów mankamentem może być fakt, że instytucja ta działa w Polsce na zasadzie jednolitego paszportu europejskiego i podlega austriackiemu nadzorowi.

Citi Handlowy nalicza podwyższone odsetki przez cztery miesiące (licząc od następnego miesiąca po miesiącu otwarcia rachunku). Atrakcyjną stawką objęte są kwoty do 100 tys. zł.

Aczkolwiek, by tak się stało, trzeba spełnić cztery wymagania:

 1. Otworzyć bezpłatny ROR CitiKonto
  Darmowa jest też karta płatnicza, po cztery wypłaty z obcych bankomatów i trzy przelewy ekspresowe w miesiącu. Za każdą kolejną płaci się 8 zł.
 2. Wyrobić kartę kredytową Simplicity
  Jeśli tego nie zrobimy, możemy liczyć na maksymalnie 7 proc. odsetek.
 3. Co miesiąc zasilać ROR min. 2 tys. zł
 4. Co miesiąc wykonywać kartą kredytową obrót na min. 1 tys. zł
  Dzięki temu uniknie się opłaty za obsługę plastiku, która wynosi 12 zł miesięcznie.
bezwarunkowo darmowa karta kredytowa Citi Handlowego

Formalności można przejść całkowicie online. Citi Handlowy stosuje bowiem fotoweryfikację. Polega to na tym, że w trakcie składania wniosku wykonuje się smartfonem selfie i zdjęcia dowodu osobistego.

Inne opcje to kurier i oddział. Z tym że Citibank ma w Polsce zaledwie kilka placówek, które w dodatku umiejscowione są jedynie w największych miastach [sprawdź].

Wysokie odsetki z konta oszczędnościowego

Ważne! Promocyjne konto oszczędnościowe Citibanku mogą otworzyć nowi klienci. Chodzi o tych, którzy nie mieli tam konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego albo karty kredytowej po 31 grudnia 2020.

Ponadto obowiązuje limit 2000 uczestników promocji. Kto pierwszy, ten lepszy.

Konto SuperOszczędnościowe Citibanku citi handlowy

Warto też wiedzieć, że podwyższone odsetki naliczane są do 20. dnia kolejnego miesiąca. Natomiast standardowo na koniec każdego miesiąca organizacja kierowana przez Elżbietę Światopełk-Czetwertyńską wypłaca 3 proc.

Konto oszczędnościowe Citibanku jest prowadzone bezpłatnie. Co miesiąc można wykonać z niego jeden darmowy przelew. Za każdy kolejny płaci się 10 zł.

Ile można zarobić? Przy założeniu, że ulokujemy na rachunku całą dopuszczalną kwotę, po miesiącu zyskamy ok. 641 zł. Natomiast po upływie całego okresu promocyjnego (cztery miesiące), dzięki procentowi składanemu, otrzymamy łącznie 2597 zł. Oczywiście stanie się tak, jeśli nie w międzyczasie nie będziemy wypłacać z konta żadnych środków.

»Kliknij, by skorzystać z promocji Citibanku«


Maciej Kusznierewicz

1 Trackback / Pingback

 1. Najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe w lipcu 2023 - Obiektywne Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.