Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku w promocji nr 41 też gorsze

Konto Mega Oszczędnościowe alior bank

W rozpoczętej 21 listopada promocji nr 41 Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku daje zarobić 6 proc. w skali roku. To o 0,5 pkt proc. mniej niż w ostatnich tygodniach. Mimo to rachunek pozostaje wśród najlepszych na rynku, ponieważ konkurencja także tnie stawki. W efekcie cały sektor notuje największe zyski w historii.

Rada Polityki Pieniężnej wstrzymała obniżki stóp procentowych. Jednak nie przeszkadza to bankom w kontynuowaniu obniżek oprocentowania depozytów. Trend ten trwa od początku roku i dotyczy zarówno stawek podstawowych, jak i promocyjnych. Najświeższym przykładem jest organizacja zarządzana przez Grzegorza Olszewskiego.

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku w promocji nr 41 na 6%

Od 21 listopada Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku w promocji nr 41 daje zarobić 6 proc. w skali roku. To o 0,5 pkt proc. mniej niż dotychczas (w promocji nr 40). Jeszcze w sierpniu było to 7 proc., a w szczytowym okresie (przełom roku) – 8 proc.

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku w promocji nr 41 daje zarobić 6%

Pozostałe parametry oferty się nie zmieniły. Zatem oprocentowanie premiowe obejmuje kwoty do 200 tys. zł i jest naliczane przez trzy miesiące.

Ponadto należy spełnić dwa warunki:

  1. Zapewnić nowe środki – nadwyżkę względem stanu z 15 listopada
    Przy jej wyliczaniu uwzględnia się konta osobiste, oszczędnościowe i lokaty.
  2. Wykonać kartą płatniczą w każdym miesiącu po min. pięć transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty.

Jeśli nie zrealizujemy drugiego wymogu, zarobimy tylko 4 proc. Natomiast standardowa stawka wynosi 1-2 proc. w zależności od salda na rachunku.

Mimo negatywnej zmiany rachunek Alior Banku utrzymał się wśród najlepiej oprocentowanych [zobacz ranking kont oszczędnościowych]. Jednak po części stało się tak, ponieważ bezpośrednia konkurencja, w tym Bank Pekao, Bank Millennium i Santander Consumer Bank, także równała w dół.

Premia 500 zł za konto osobiste Alior Banku

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku w promocji nr 41 dostępne jest do 18 grudnia. Do skorzystania z oferty niezbędny jest rachunek bieżący, np. Konto Jakże Osobiste.

Premia 500 zł za otwarcie konta

Za jego otwarcie instytucja kontrolowana przez PZU przyznaje premię nawet 500 zł. Nagroda przysługuje tym, którzy:

  • zawrą umowę o ROR metodą na selfie (kilka zdjęć twarzy i dowodu osobistego),
  • wyrażą zgody marketingowe,
  • w każdym z pięciu kolejnych miesięcy: zalogują się do aplikacji, wykonają kartą albo Blikiem pięć płatności bezgotówkowych o dowolnej wartości, zapewnią wpływ łącznie min. 1 tys. zł.

Konto Jakże Osobiste jest darmowe w utrzymaniu pod warunkiem comiesięcznego zasilania go min. 1,5 tys. zł i wydawania kartą min. 300 zł.

»Otwieram konto oszczędnościowe w Alior Banku na 6% z ROR-em i premią 500 zł«

Zyski banków kosztem depozytów klientów

Mimo relatywnie dużych obciążeń i niższych stóp procentowych (od szczytu zmalały one o 100 pb) banki utrzymują marżę odsetkową (różnicę między oprocentowaniem kredytów i depozytów) na stabilnym poziomie. Po części dzieje się tak kosztem redukowania stawek na lokatach i kontach oszczędnościowych.

Wynik finansowy banków po wrześniu 2023
Źródło: UKNF

To przekłada się na bardzo wysokie zyski sektora. Po dziewięciu miesiącach jego wynik finansowy wyniósł 21,2 mld zł. W ujęciu rocznym był lepszy o 15,7 mld zł (283,5 proc.). Wg prognoz w całym roku banki zarobią 25-30 mld zł i będą najwyższe w historii.

Z tym że nie wszystkie instytucje były po wrześniu na plusie. Wg danych UKNF-u cztery banki komercyjne zanotowały łączną stratę w wysokości 6 mld zł. Pozostałe wypracowały w sumie 28,9 mld zł zysku. Na wynik 21,2 mld zł złożyła się jeszcze strata oddziałów zagranicznych instytucji kredytowych.

Sprawdź warunki promocji nr 43 Konta Mega Oszczędnościowego Alior Banku, która obowiązuje od 23 stycznia


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.