Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku dopasowuje się do kiepskiego rynku

Konto Proste Zasady getin bank

Od poniedziałku 8 czerwca Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku przyniesie już tylko 1,2 proc. odsetek w skali roku, o ile wpłaci się na nie nowe środki. Choć na tle inflacji jest to niewiele, to promocyjna oferta czterokrotnie przewyższa średnią rynkową.

Jak ustalił blog Obiektywne Finanse, w zaczynającej się w poniedziałek (8 czerwca) VIII edycji promocji Elastycznego Konta Oszczędnościowego Getin Bank zetnie oprocentowanie o prawie połowę. Wpłacając nowe środki, klienci zarobią już tylko 1,2 proc. w skali roku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku w promocji na nowe środki

Jeszcze do niedzieli organizacja zarządzana przez Artura Klimczaka płaci 2 proc. W kwietniu proponowała 2,7 proc.

Pozostałe parametry oferty specjalnej nie zmienią się. Oznacza to, że podwyższone odsetki będą naliczane przez dwa miesiące od kwot nieprzekraczających 200 tys. zł. Saldo początkowe zostało wyznaczone na 2 czerwca, czyli nadwyżka względem stanu oszczędności na lokatach i rachunkach oszczędnościowych z tego dnia będzie pracować w tempie 1,2 proc.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

By skorzystać z oferty, trzeba mieć konto osobiste w Getin Banku i wyrazić zgody marketingowe. Promocja dostępna jest do 28 czerwca.

Standardowy kupon wynosi 0,3 proc. Ale jeśli mamy przynajmniej 400 tys. zł, warto ulokować je na Koncie Oszczędnościowym Premium, które jest oprocentowane na 1 proc. bez żadnych warunków.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe ma tę zaletę, że wszystkie realizowane z niego przelewy są darmowe. W innych bankach z reguły płaci się kilka złotych za drugi i kolejny transfer w miesiącu.

Konto oszczędnościowe Moje cele mBanku
fot. pixabay.com

Uwaga! Nowi klienci nadal wciąż mogą zarabiać 2 proc. Chodzi o trwającą do 31 lipca promocję „Bonus za aktywność”, która polega na tym, że co miesiąc przelewa się m.in. 1 tys. zł na ROR. Muszą też udzielić zgód marketingowych.

>>Otwieram Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku<<

Oprocentowanie depozytów maleje przez decyzje RPP

Redukcja stawki przez Getin Bank jest oczywiście konsekwencją trzech kolejnych obniżek stóp procentowych, jakich Rada Polityki Pieniężnej dokonała w marcu, kwietniu i maju. Jak tłumaczą przedstawiciele organu kolegialnego NBP, zrobili to, by w dobie wywołanego pandemią koronawirusa kryzysu ulżyć przedsiębiorstwom spłacającym kredyty i zapobiec nadmiernym spadkom cen.

W efekcie dziś stopa referencyjna, która wyznacza maksymalne oprocentowanie długów i stanowi wyznacznik oprocentowania depozytów, wynosi 0,1 proc. Na początku marca była 15-razy wyższa (1,5 proc.).

oszczędności

W ślad za malejącą ceną pieniądza banki redukowały odsetki wypłacane klientom. Wedle ostatnich danych NBP, które jednak nie uwzględniają majowego cięcia RPP, na statystycznym depozycie bieżącym klient zarabiał 0,41 proc. brutto. Po uwzględnieniu podatku Belki dawało to na rękę 0,33 proc. przy inflacji na poziomie 3,4 proc. (w maju spadła ona do 2,9 proc.).

Zatem w promocji Getin Banku można zyskać cztery razy więcej. Jednak na tle wskaźnika wzrostu cen i tak jest to bardzo mało. Znacznie lepsze propozycje bezpiecznego pomnażania kapitału znajdziemy w rankingu kont oszczędnościowych.

>>Otwieram Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.